Choć aktualnie wszyscy żyjemy Oscarami i tym, czy Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego, co oczywiście jest zupełnie naturalne, bo jednak rzadko zdarza się, żeby polska produkcja miała aż trzy nominacje, warto mieć na uwadze obraz, który wejdzie na ekrany kin już 15 marca. To obraz High Life francuskiej reżyserki Claire Denis, a w ekipie, która przy nim pracowało, nie brakuje również polskich nazwisk. Począwszy od obsady. W jednej z głównych ról zobaczymy bowiem Agatę Buzek, która na ekranie pojawi się obok takich gwiazd, jak Robert Pattinson i Juliette Binoche. „Agatę Buzek widziałam w kilku sztukach reżyserowanych przez Krzysztofa Warlikowskiego. Jej mistrzowska gra zrobiła na mnie niesamowite wrażenie" - mówi reżyserka, Claire Denis. Jednak polskie akcenty w High Life to nie tylko obsada. To także asystentki reżyserki - Kamila Tarabura i Małgorzata Suwała, jedną z producentek jest Klaudia Śmieja, za zdjęcia, które miały miejsce także w Polsce, a które wybierała Anna Błachnia, odpowiadał Tomasz Naumiuk, Marcin Rodak pracował przy charakteryzacji, Bogna Szewczyk przy kierownictwie produkcji, a całość współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Krystyna Janda najlepszą aktorką na festiwalu w Sundance za rolę w „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha >>>

High Film - fabuła. O czym jest nowy film z Robertem Pattinsonem i Agatą Buzek w rolach głównych?

Akcja filmu High Life rozgrywa się w odległej galaktyce poza naszym układem słonecznym. Monte grany przez Roberta Pattinsona, w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego wychowuje swoją córeczkę, Willow. Monte został ojcem wbrew własnej woli - jego nasienie zostało pobrane i użyte do inseminacji Boyse (w tej roli Mia Goth, znana m.in. z drugiej części Nimfomanki Larsa Von Triera). Oboje byli kiedyś częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których niczym króliki doświadczalne, wysłano w kosmos w celu odnalezienia czarnej dziury najbliższej naszej planecie. Po latach jednak na pokładzie pozostał tylko sam Monte oraz jego córka. Film High Life to pierwszy anglojęzyczny film francuskiej reżyserki Claire Denis. 

Jako pierwsi pokazujemy Wam polski plakat filmu High Life, który podobnie jak zwiastun możecie zobaczyć w naszej galerii.