Pozowanie nago jest jednym z najtrudniejszych zadań dla profesjonalnego modela i modelki, jednak na pewnym etapie swojej kariery każdy musi liczyć się z propozycją takiej sesji. Dobrze wiedzą o tym zarówno twórcy Top Model, jak i uczestnicy programu. W każdej z 5 edycji show jednym ze zleceń było pozowanie przed obiektywem całkowicie nago lub topless. Jest to trudne zadanie dla uczestników, gdyż muszą przełamać nie tylko swoje kompleksy, ale również wstyd przed pokazaniem swojego nagiego ciała przed cała Polską.

Niedawno mogliśmy obserwować uczestników najnowszej edycji Top Model w zadaniu, w którym przedstawiono im wybór: sesja całkowicie nago lub w bieliźnie, ale z "partnerem" w postaci... robaków. Jak sobie poradzili? Zobacz tutaj:

TOP MODEL ODCINEK 5: sesja nago i z robakami>>>

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych sesji w historii programu mogliśmy oglądać w sezonie drugim, gdzie uczestniczki ubrane jedynie w elementy seksownej bielizny prezentowały się w bardzo wyzywających pozach. Udziału w sesji odmówiła Magda Roman za co wyrzucono ją z programu. Nie przeszkodziło jej to jednak w zrobieniu międzynarodowej kariery. Do dziś reprezentowana jest przez mediolańską agencję Independent Model Management.

Przypominamy sesję nago z 2 edycji Top Model>>>

Uczestniczki trzeciej edycji miały wiele szczęścia. Nie wymagano od nich pełnej nagości a sesję fotografował sam Marcin Tyszka. Efektem były bardzo subtelne i naturalne zdjęcia topless.

Przypominamy sesję topless z 3 edycji Top Model>>>

Trudnością w rozbieranych sesjach jest również przełamanie się podczas pozowania z partnerem. Kontakt obu ciał w sposób dający estetyczny efekt na zdjęciach może być nie lada zadaniem. Uczestniczki drugiej edycji musiały zaprezentować się na zdjęciach z nagim modelem.

Przypominamy sesję z nagim modelem w 2 edycji Top Model>>>

Na podobny pomysł wpadli twórcy w edycji czwartej. To pierwszy sezon, w którym z dziewczynami konkurowali też chłopcy. Do sesji uczestnicy zostali dobrani w pary, gdzie tylko jedna z osób musiała pokazać się całkowicie nago. Decyzja, kto wystąpi bez ubrań należała do nich samych.

Przypominamy sesję nago z 4 edycji Top Model>>>

Niechęć do pozowania nago uwarunkowana może być nie tylko szacunkiem do własnej intymności, ale również poważnymi konsekwencjami w życiu prywatnym. Przykładem jest uczestniczka pierwszej edycji Weronika Lewicka, którą za rozbieraną sesję pokazaną w telewizji wykreślono z listy uczniów prowadzonego przez zakonnice liceum. Weronika była wtedy w klasie maturalnej.

 

Zobacz też:

TOP MODEL: sesja zdjęciowa "Śmierć w hotelu"

TOP MODEL: Justyna Łopian - wizytówka wideo

TOP MODEL: Jagoda Judzińska - wizytówka wideo

 

D.U