Czerń, czarna jak lukrecja, czyli Licorice od Essie. Jak każdy odcień tej marki, został zaprojektowany przez Essi Weingarten, założycielkę i dyrektor kreatywną firmy. W tym przypadku - z myślą o rynku azjatyckim. We wczesnych latach 80. czarny manicure uchodził tam za bardzo elegancki, a zadbane dłonie stanowiły o statusie ich właścicielki. Nowy odcień świetnie nadawał się do tworzenia wzorów na paznokciach i kontrastowych, czarno-białych detali. 

- To kolor dla charyzmatycznych, pewnych siebie i nowoczesnych kobiet, które nie boją się ryzyka - opowiada o nim Essie. Ryzyka nie bali się również projektanci, którzy wprowadzili ten odcień na swoje wybiegi. Czarne paznokcie w kolorze Licorice pojawiły się na pokazach Jean Paul Gaultier, Rebecca Minkoff, Cynthia Rowley, Cushine et Ochs, Nonoo oraz Naeem Khan

Polubiły go także gwiazdy, które zamieniły klasyczną czerwień na równie elegancką, ale bardziej nieoczywistą czerń. Do stosowania tego odcienia przyznają się m.in. Elle MacPherson i Salma Hayek.

Licorice nie jest jedynym czarnym lakierem, który wzbudził takie zainteresowanie. Dwa lata temu świat mody oszalał na punkcie limitowanej edycji lakierów Chanel Le Vernis w kolorze Black Satin. Jego wyjściowa cena to 18 dolarów, ale zapas lakierów wyczerpał się po czterech tygodniach. Fashion victims mogły go jednak kupić na internetowych aukcjach za... 140 dolarów. 

Black Satin pojawił się na paznokciach gwiazd - nosiły go Lindsay Lohan, Kirsten Dunst, Jessica Simpson, Keira Knightley, Nicole Richie oraz Victoria Beckham.

Christine Dagousset z Chanel Fragrance and Beauty przyznaje, że kiedy Dominique Moncourtois, międzynarodowy szef zespołu zajmującego się tworzeniem nowych kosmetyków, pokazał im nowy odcień, wszyscy uznali go za ładny, ale nie spodziewali się takiego sukcesu. Marka zareagowała jednak na potrzeby rynku i Black Satin wszedł na stałe do oferty Chanel, stając się jednym z najlepiej sprzedających się lakierów.

Jego popularność przerosła nawet sukces poprzedniego ciemnego lakieru Chanel, który z wersji limitowanej przeszedł do regularnej oferty. Chodzi o kolor Vamp, który stał się hitem w 1994 roku. 

Co sądzicie o czarnych lakierach? Jaki kolor wybieracie najczęściej na swój manicure? 

ZOBACZ TEŻ: Manicure na weekend. Pomysły na zdobienia DIY

ZOBACZ TEŻ: Negative Space Mani - co to takiego? 

ZOBACZ TEŻ: Olivia Palermo stworzyła kolekcję lakierów do paznokci