Roczny horoskop 2020 pod znakiem Saturna

Saturn to żaden śmieszek ani flirciarz. Ta szósta planeta Układu Słonecznego to raczej trochę nudziarz, ale w dobrym słowa znaczeniu. Coś między surowym wujem, a podstarzałym wiedźminem – jest srogi, ale bezwzględnie możemy liczyć na jego wsparcie. I to we wszystkim co sobie zamarzymy. To dobra wiadomość i na pewno warto skorzystać z takiego gwiezdnego bonusu w 2020. A co!
 

Horoskop 2020: Praca czy chillout. Saturnie co Ty na to?

Od zawsze Saturn kojarzony jest z ciężką praca i długotrwałym wysiłkiem. Nie ma co, koncercik. Nie spieszy się, bo i po co. To powolna planeta – potrzebuje aż 29 lat aby okrążyć Słońce i spędza nieco ponad dwa lata w każdym ze znaków zodiaku. Ma też niebagatelne odniesienie do naszego życia wewnętrznego – oznacza zachodzące w psychice zmiany, które pozwolą właściwie użyć zdobyte dotychczas doświadczenia. Nagle klocki układają się w całość i wiemy po co to było! Saturn pozwala zachować samodyscyplinę i osiągnąć sukces. Brzmi żmudnie (słowo dyscyplina ma to w sobie, prawda?) i bez fajerwerków, ale cóż. Z drugiej strony w tym roku większość planet będzie przebywać w znaku Koziorożca, a ten również jest mega konkretny, co może oznaczać jedno. Wszystko, co będziemy w tym roku robić będzie prowadziło do jakiegoś jawnego ziemskiego celu. Czasami trudno się doczekać, wiadomo, zwłaszcza gdy słyszy się słowo „rok”. OMG, długo. Warto więc od razu zdać sobie sprawę, że 2020 to raczej planetarny maraton niż sprint i spokojnie rozłożyć siły. Saturn ma jeszcze inne zalety – zmusza nas do analizowania tego, co robimy i ustala granice naszych działań. Gdyby chcieć myśleć o jego negatywnych stronach (czysto hipotetycznie, bo przecież wcale nie chcemy :-) jest to emocjonalny chłód. Mówi się nawet, że gdyby znajdował się tak blisko Ziemi jak Księżyc na naszej planecie panowałaby wieczna zima. Ale w sumie i w tym nie ma nic złego – chłód pozwala zahibernować uczucia, powstrzymać szaleństwo i złapać dystans do wielu różnych męczących spraw. Może więc być to też rok minimalistycznego oczyszczania przestrzeni wokół siebie. Mentalnej i fizycznej refleksji. I dotyczyć procesów które już rozpoczęły się na wielką skalę – ochrony Planety, samoograniczania potrzeb. Co ostatecznie prowadzi do pewnej dojrzałości, która na pewno nie musi być zła.

Horoskop miłosny 2020 dla wszystkich znaków zodiaku. Co czeka nas w miłości?
 

Horoskop 2020: Ten rok ma na imię Karma

Wiele razy zastanawiałaś się co z nią? Ha! Otóż nadciąga! Saturn to planeta karmy i życiowych lekcji i dla większości z nas właśnie rok 2020 to będzie czas, w którym dostaniemy z powrotem to na co zapracowaliśmy. Więc wiele rzeczy będzie się teraz wyjaśniać, a Ci z którymi już nie chcesz lub nie powinnaś się zadawać będą powoli wykruszać się z Twojego życia. Otrzymasz z powrotem to na co zapracowałaś przez ostatnie lata (heh, mamy nadzieję, że to same dobre rzeczy). Dlatego teraz warto przypominać o swoim istnieniu – dociekać swoich spraw u przełożonych, egzekwować dawno usłyszane obietnice. Ten rok nam na imię Karma, więc może uda się mentalnie „zajrzeć” do swoich głębokich pokładów i np. uznać, że chcesz podążyć zupełnie inną drogą. Że powinnaś być gdzie indziej. Np. zamiast w korporacji – w pomagającej ludziom organizacji non profit. Albo zamiast dążyć do roli pani domu – wyjechać po marzenia na koniec wszystkiego. To czas słuchania siebie, mniej innych. Prostota, realizm, prawda. I oszczędzanie :-) Duet: Saturn i Koziorożec to prawdziwi strażnicy skarbonki!
 

Horoskop 2020: Numerologia mówi Gaja

Numerologia zdaje się potwierdzać to w jaki sposób układają się Planety. Niezależnie od tego, jak będziemy sumować cyfry z roku 2020 i czy ułożą się one w klasyczne 4 czy w mistrzowskie 22 oznacza to jedno. Powolne kroczenie do przodu dzięki metodycznej pracy (cyfra 4 to astralny symbol pracowitości) i wielkie przebudzenie (22 oznacza wejście na wyższy poziom). 4 to liczba Ziemi (Gai), a to oznacza, że nasze myśli i działanie będą mocno skierowane w tym roku na uziemianie, ochronę Planety i jej zasobów. A wszystko wskazuje na to, że jeśli weszliśmy do jakiegoś labiryntu ważnych spraw nasze ścieżki prowadzone przez Saturna doprowadzą nas na koniec roku do wyjścia. A gdy z niego wyjrzymy będzie tam jak w przyrodniczym filmie – piękne widoki, ocean, zieleń i wytchnienie. Raczej nie będziemy błądzić jeśli nie będziemy oszukiwać (innych, a zwłaszcza siebie). Wszystkie znaki wskazują na to, że jesteśmy na ostatniej prostej. To co wymyśliliśmy w ostatnich latach (niezależnie od tego czy to pomysł na związek czy wymyślenie siebie zawodowo) będzie się pomału budowało i dojrzewało. W końcu 22, numer mistrzowski oznacza mistrza architekta! O czym myślisz, co jest twoim największym marzeniem – uważaj, może stać się rzeczywistością! Możesz zostać mistrzem w tym czego pragniesz – miłości, macierzyństwie, artystycznym zacięciu, pracy którą kochasz. Jednym słowem –sukces. Powolny, wyważony. To czego nauczymy się w w 2020, czego nauczy nas wiedźminowaty Saturn będzie tym, o co będziemy mądrzejsi do końca życia.
 

Zaćmienia – 2020 rok jak przekładany tort

Pod tym względem będzie to czas niesamowicie mocny. Przeżyjemy aż 6 zaćmień, a warto wiedzieć, że każde z nich rozciąga swoją energię kilka miesięcy przed i po nim. Więc ich moce energetyczne będą się nakładać i przenikać, co może się odbić na naszych emocjach i samopoczuciu. Często będą to energie sprzeczne, więc możemy poczuć się zagubieni. Samo Słońce, nasza najczulsza Gwiazda przejdzie aż 4 wielkie zaćmienia (10 stycznia 5 czerwca, 5 lipca i 30 listopada). To pierwsze (które jest już za nami) dla wielu mogło okazać się prawdziwym granatem z uszkodzoną zawleczką. Uwaga na wybuch! Rzadko się zdarza aby Słońce, Saturn, Jowisz, Pluton i Merkury spotkały się w jednym znaku Koziorożcu. Będzie chodziło o nowe decyzje dotyczące władzy (może być w związkach ) i układu sił (także w pracy).

Księżycowy kalendarz urody – pic na wodę, czy coś w tym jest? ( i czym do cholery jest w takim razie antropozofia?!)

 

Horoskop 2020: Pod czułym Księżycem, czyli co nam mówi Luna w 2020?

Że to ostatni rok Księżyca w chaldejskim 7 letnim cyklu. Czyli? Czas podsumowań, pożegnań i nieustannie zmieniających się uczuciowych okoliczności. Księżyc w przeciwwadze do Saturna wnosi w nasze życie odrobinę niepewności i potrzebę emocjonalnych zmian. Może oznaczać też kapryśne nastroje – ponieważ Luna raz odkrywa, raz zakrywa, a generalnie wiele ukrywa. Więc warto w tematach uczuć trzymać się mocno burty, bo łódką będzie nieco chybotać. To co jednego dnia jest ustalone i przyklepane drugiego straci rację bytu, a Ty zostajesz z pustą obietnica.

Zobacz także:

Dodatkowo Merkury cofa się w tym roku aż 4 razy i za każdy razem w znakach wodnych, co oznacza nic innego jak to, że dany nam będzie dodatkowy czas na refleksję i dokładane zastanowienie się i przemyślenie swojej sytuacji. Warto notować co Ci się wtedy śniło – tam może być część odpowiedzi. Wenus też będzie się cofała – to oznacza zastój komunikacji w związkach. Generalnie wszystko wskazuje na to, że 2020 to rok w którym nie warto kombinować, tylko mówić prawdę. Lub milczeć. To też metoda. Rok Ziemi to spokój. Chłodzimy emocje, studzimy konflikty i dochodzimy do zaskakującego celu.

Gotowi aby zajrzeć za astralne kulisy 2020? Nasze darmowe wróżby na cały rok dla każdego znaku zodiaku czekają. Horoskop miłosny, finansowy, zdrowotny, planetarny i rozwojowy (a chiński horoskop tutaj): ready steady, go! Poniżej znajdziecie horoskop roczny na 2020 dla każdego znaku:
 

Horoskop 2020. BARAN dostaje sygnał: zbieraj i świętuj (21.03–20.04)

Horoskop 2020. BYK robi wielkie kroki w stronę samodzielności (21.04–22.05)

Horoskop 2020. BLIŹNIĘTA porzucą przypadek (23.05–21.06)

Horoskop 2020. RAK szacuje rzeczywistość (22.06–22.07)

Horoskop 2020. LEW postawi na cierpliwość i ostrożność (23.07–23.08)

Horoskop 2020. PANNA oczekuje i zastanawia się (24.08–22.09)

Horoskop 2020. WAGA wyciągnie wnioski z surowych lekcji (23.09–23.10)

Horoskop 2020. SKORPION znajdzie pomysły, poczuje zapał (24.10–22.11)

Horoskop 2020. STRZELEC odczuje ulgę w zwolnieniu tempa (23.11–21.12)

Horoskop 2020. KOZIOROŻEC czerpie siłę z wartości (22.12–19.01)

Horoskop 2020. WODNIK zyska dystans, utemperuje emocje (20.01–18.02)

Horoskop 2020. RYBY wybierają się w życiową podróż (19.02–20.03)