Nowy rok szkolny to często te same klasy i ludzie, ale zazwyczaj nowe wyzwania, a także problemy, którym trzeba stawić czoła. Dlatego warto być przygotowanym na wszystko! A na co konkretnie? Tego dowiesz się z gwiazd, z których można to i owo wyczytać. Dla wielu znaków rok szkolny 2019/2020 będzie bardzo udany. Ale niektórzy będą mieli pod górkę. Czy to oznacza, że powinni od razu spisać na straty najbliższe miesiące? Nic z tych rzeczy!

Horoskop szkolny 2019/2020: Koziorożec 22.12-19.01

Koziorożce są ambitne i pracowite, a zarazem rozważne. Dlatego zawsze mierzą siły na zamiary i nie biorą na swoje barki więcej niż są w stanie zrobić. Nie mają problemu z tym, żeby już od pierwszego dnia szkoły utrwalać sobie materiał, by nie narobić sobie zaległości. Niestety, przez to często odbierane są przez innych jako osoby zadzierające nosa. Może w tym roku warto zmienić takie przekonanie? Nauczyciele już poznali Cię od najlepszej strony. Teraz daj na to szansę swoim kolegom i koleżankom.

Horoskop szkolny 2019/2020: Wodnik 20.01-18.02

Wodniki są bardzo inteligentne i wszechstronne, dlatego nie mają problemów praktycznie z żadnych przedmiotem. Aczkolwiek wśród Wodników zdecydowanie więcej humanistów i artystycznych dusz niż zapalonych matematyków czy fizyków. Jeżeli w tym roku czeka Cię egzamin podsumowujący Twoją dotychczasową ścieżkę edukacji, a zwłaszcza egzamin maturalny, dobrze rozważ, na jakich przedmiotach chcesz się skupić. To może mieć kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o Twoją przyszłość. No, chyba, że planujesz gap year, który może zmienić w Twoim życiu więcej niż myślisz. Szczególnie, jeśli chodzi o przyszły zawód.

Horoskop szkolny 2019/2020: Ryby 19.02-20.03

Ryby są ambitne czasami nawet za bardzo. Dlatego jeśli coś im nie wychodzi, albo nie daj – ktoś jest od nich lepszy, zazwyczaj kończy się to płaczem i zgrzytaniem zębów. Postaraj się wyluzować w tym roku i popracuj nad tym – w ten sposób nic nie zyskasz, a możesz stracić nawet tych najbliższych i najbardziej oddanych kolegów, którzy wystarczająco długo znosili Twoje fochy. Może warto wyjść z inicjatywą i zaproponować rówieśnikom jakąś wspólną inicjatywę, na przykład strajk klimatyczny? Nie dość, że zrobicie coś dla świata, to jeszcze dla siebie.

Zobacz także: Te znaki zodiaku najczęściej zostają milionerami!

Horoskop szkolny 2019/2020: Baran 21.03-20.04

Barany są dość wybiórcze, jeśli chodzi o szkolne przedmioty. Jeśli coś ich interesuje, nie ma siły, która wpłynęłaby na nich, aby to zmienić. Nawet słabe przedmioty. Dlatego strzeż się, jeśli jest to klasa maturalna lub kończąca szkołę podstawową. Takie podejście nie będzie zbyt racjonalne. Skup się na tym, co daje Ci najwięcej radości z nauki, ale nie kosztem czegoś innego. Być może to będzie wymagało od Ciebie więcej zaangażowania, na przykład koszem spotkań ze znajomymi czy dodatkowych lekcji, ale koniec końców sam/a docenisz swoje zaangażowanie.

Horoskop szkolny 2019/2020: Byk 21.04-21.05

Praca, praca i jeszcze raz praca. Z tym zawsze kojarzy Ci się rok szkolny, dlatego już od początku starasz się nie marnować czasu i być na bieżąco z materiałem. Postaraj się jednak, żeby czas jaki spędzasz w szkole był dla Ciebie owocny. Zaangażuj się bardziej w życie poza lekcjami, może decydujesz się wziąć udział w wyborach do samorządu. Albo zapoznasz się z ofertą zajęć dodatkowy, także tych sportowych? Przyda Ci się ruch, dzięki któremu uwolnisz wszystkie negatywne emocje oraz przemęczenie związane z zakuwaniem.

Zobacz także:

Horoskop szkolny 2019/2020: Bliźnięta 22.05-20.06

Bliźniak zmiennym jest. Dlatego raz dostajesz same piątki, a raz jedynki. Ale raczej się tym nie przejmuje, bo jest na tyle elokwentną i otwartą osobą, że rekompensuje sobie gorsze momenty w nauce świetną passą wśród rówieśników. Nauczyciele też Cię lubią i wiedz, że z wielkim bólem wpisują Ci jedynkę do dziennika. Może w tym roku szkolnym warto im udowodnić, że stać Cię na więcej i jeśli chcesz to potrafisz napisać sprawdzian na przynajmniej czwórkę z przedmiotu, którego nie lubisz? Zobaczysz, że zaskoczysz pozytywnie nie tylko innych, ale przede wszystkim samego siebie.

Zobacz także: Największe zalety waszego znaku zodiaku. Sprawdźcie, za co inni was kochają!

Horoskop szkolny 2019/2020: Rak 21.06-22.07

Raki są szkolnymi gwiazdami, ale rzadko z powodu świetnych osiągnięć w nauce. Zdecydowanie większym osiągnięciem i powodem do radości jest dla nich zorganizowanie kina w sali gimnastycznej niż przejścia do wojewódzkiego etapu z olimpiady z historii. W tym roku szkolnym możesz jednak być zmuszony/a do tego, by bardziej poświęcić się obowiązkom, szczególnie jeśli jest to decydująca o Twojej przyszłości klasa - ostatnia w podstawówce lub w szkole średniej. Nie odkładaj wszystkiego na później, bo może być za późno. Wiele wskazuje na to, że Twój czas może pochłonąć nowe hobby. Super, ale postaraj się to pogodzić z lekcjami.

Horoskop szkolny 2019/2020: Lew 23.07-22.08

Lwy uwielbiają być we wszystkim najlepsze. W tym roku szkolnym może być to dla nich bardzo zgubne. Bo choć są niezwykle ambitne, to boją się ryzykować ze względu na możliwą porażkę. Jeśli okaże się, że będziesz zmuszona/y podjąć pewne kroki, nie mając pewności, że to co robisz jest słuszne, skutki mogą być opłakane. Unikaj dwuznacznych sytuacji, intryg i kłótni. Niewiele trzeba, by trafić na świecznik, stracić znajomych, a w dodatku stać się pośmiewiskiem wśród nauczycielki. To będzie dość wymagający czas, ale przecież nikt nie mówił, że zawsze musi być łatwo.

Horoskop szkolny 2019/2020: Panna 23.08-22.09

Panny są bardzo poukładane i rozsądne. Dlatego uchodzą za wzorowych uczniów, równocześnie ciesząc się popularnością wśród rówieśników. Sytuacja idealna! Uważaj, bo w tym roku ktoś będzie próbował to wykorzystać, bo z zazdrością patrzy na Twoją pozycję w szkole. Możliwe, że całkowicie zmieni się Twoje postrzeganie swojej ścieżki zawodowej. Jeśli nie jesteś zdecydowana/y, co chcesz robić dalej, jeśli chodzi o edukację, może warto udać się do szkolnego pedagoga i z nim to przedyskutować? Tak, wiemy, wszystko najlepiej robisz sam, ale czasem warto zaryzykować i skonsultować coś z innymi, zwłaszcza na tym etapie zdecydowanie życiowo mądrzejszymi od Ciebie.

Zobacz także: Jakie są najlepsze pozycje w łóżku dla konkretnych znaków zodiaku?

Horoskop szkolny 2019/2020: Waga 23.09-23.10

Wagi charakteryzuje wewnętrzny spokój, co przydaje się w najbardziej stresowych sytuacjach. W tym roku szkolnym ta umiejętność może okazać się o wiele cenniejsza niż do tej pory, ponieważ jeden z nauczycieli może okazać się dość problematyczny. A ponieważ konflikty są Ci obce, będziesz strać się trzymać od danego pedagoga jak najdalej, by nie przysporzyć sobie wrogów ani wśród sympatyzujących z nim uczniów, ani w pokoju nauczycielskim. Pomogą Ci w tym zajęcia pozalekcyjne, którym jesteś bardzo oddana/y. Do tego stopnia, że będziesz próbować rozwijać je na wyższym szczeblu. Pomyśl o olimpiadzie albo zupełnie czymś innym, jak wolontariat.

Horoskop szkolny 2019/2020: Skorpion 24.10-22.11

Skorpiony są bardzo inteligentne i szybko chłoną wiedzę. Jednak ich wielkim problemem jest lenistwo. Jeżeli nie stawisz temu czoła w tym roku szkolny, może być nieciekawie. Do tej pory jakoś udawało Ci się udobruchać niejednego nauczyciela, gdyż u roku osobistego nie można Ci odmówić, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy i zwłaszcza w nowej szkole „ładne oczy” mogą nie wystarczyć. Postaraj się wymagać od siebie więcej, czasami kosztem przyjemności, jak wyjście po szkole do kina czy bezcelowe szlajanie się po centrum handlowym.

Horoskop szkolny 2019/2020: Strzelec 22.11-21.12

Jesteś szkolną gwiazdą i wszędzie Cię pełno? Typowy strzelec! Nauka nie jest może czymś, co lubisz najbardziej, ale dajesz radę. Możliwe, że w tym roku szkolnym będziesz musiał/a przyłożyć się z jednego z przedmiotów, bo nauczyciel będzie wymagał więcej niż pozostałe grono pedagogiczne. Niewykluczone jednak, że tym sposobem wyznaczysz sobie całkiem poważną życiową ścieżkę i wybierzesz nawet kierunek studiów. Do tej pory raczej nie myślałaś/eś poważnie o swojej przyszłości, ale kiedyś trzeba. Szczególnie, że ciągle słyszysz, że stać Cię na więcej. Udowodnij to!

Zobacz także: Horoskop: to jaką kawę pijesz, ma związek z Twoim znakiem zodiaku!