Horoskop tygodniowy na 12 – 18 września 2022 dla każdego znaku zodiaku

Kalendarzowa jesień czai się tuż za rogiem, co oznacza, że do końca roku zostały raptem ponad trzy miesiące. Jakim cudem skoro nie zdążyliśmy jeszcze przeprocesować poprzedniego?! Pewnie i tak wiele osób obudzi się już w 2023 po bardzo pracowitej końcówce tego roku. Pamiętaj jednak, by zbytnio siebie nie nadużywać i nie brać sobie za dużo na głowę! A niestety temu sprzyja trwający wciąż sezon Panny, która lubi być zajęta (aż za bardzo). Za jej sprawą możesz mieć wrażenie, że nie ogarniasz rzeczywistości i by pogodzić wszystko czasowo musiałabyś się rozdwoić. (W tym miejscu pozdrawiamy szczególnie rodziców dzieci w wieku szkolnym.)

Horoskop tygodniowy: Retrogradacja sześciu planet

Na szczęście oprócz przytłaczających obowiązków rzeczywistości i nagromadzenia prywatnych oraz zawodowych spraw wydaje się, że w tym tygodniu gwiazdy odrobinę nam odpuszczą. Najbliższe dni upłyną pod znakiem pozornego spokoju, ponieważ w retrogradacji wciąż znajduje się aż sześć planet: Pluton, Saturn, Neptun, Jowisz i Uran, a także Merkury, który dołączył do nich w ubiegłym tygodniu.

Horoskop tygodniowy: Retrogradacja Merkurego

Jego spacer wsteczny jest dla nas szczególnie dotkliwy i odczuwalny (tak, wszystkie niepowodzenia to wina Merkurego!), szczególnie w kontekście komunikacji – zarówno tej z innymi, jaki i przemieszczania się. W tym czasie lepiej uważać na słowa (przewidywane kłótnie nawet z najlepszymi przyjaciółmi) i być przygotowanym na opóźnienia w podróżach oraz problemy ze sprzętami elektronicznymi. Generalnie Merkury komplikuje wiele z pozoru prostych i zwyczajnych życiowych kwestii, najlepiej więc przeleżeć i przeczekać ten czas. Jeśli pracujesz lub chodzisz do szkoły to może jednak nie próbuj... Wystrzegaj się za to spontanicznych decyzji jak zmiana fryzury, nowy tatuaż czy nieplanowany wcześniej zabieg kosmetyczny, coś może pójść nie tak.

Horoskop tygodniowy: Kwadratura Wenus i Marsa 

Bądź ostrożna także w relacjach miłosnych. Kwadratura Wenus i Marsa 16 września 2022 sprawi, że zacznie między wami iskrzyć i bynajmniej nie w taki sposób jak myślisz. Raczej będziesz musiała być ostrożna, by nie rozniecić ognia, który strawi cały twój związek. Możliwe więc konflikty, słowne przepychanki i sporo krytyki. Będzie to dla was nie lada sprawdzian.

Horoskop tygodniowy: Kwadratura Saturna z Uranem

Kolejny czeka was 17 września 2022, kiedy rozpocznie się kwadratura Saturna z Uranem i opozycja Słońca w Pannie z Neptunem w rozmarzonych Rybach. Zwłaszcza za sprawą tego ostatniego tranzytu możesz zbytnio oddać się bujaniu w obłokach i patrzeniu na świat przez różowe okulary. Przez co zaczniesz romantyzować swój związek do tego stopnia, że w pewnym momencie sama pogubisz się w tym, co jest fantazją i pomysłem na czyiś temat, a rzeczywistością. Uważaj, by nie zakochać się w wyobrażeniu drugiej osoby i wykorzystaj ten moment na przemyślenie tego, czego tak naprawdę oczekujesz od związku oraz od partnera lub partnerki.

Wrzesień jako miesiąc przystosowania, miesiąc przejściowy między dwiema porami roku, wakacjami a wejściem w rutynę pracy i szkoły po okresie wakacyjnym, jest idealnym czasem rozwiązywania spraw i zbierania energii, by niebawem zapaść w spokojny jesienno-zimowy przytulny odpoczynek. Jednak zanim w pełni wejdziesz w przyszłość, wrzesień to także wiele możliwości spojrzenia wstecz i rozliczenia się z przeszłością. Nie uciekaj od tego.