Czego możemy się spodziewać w nadchodzących dniach? W tym tygodniu na pewno nie będziemy narzekać na nudę. Przed nami pełnia w znaku Panny, równonoc wiosenna, astrologiczny nowy rok, a także rozpoczęcie sezonu Barana. To właśnie na nich skupi się cała nasza uwaga oraz energia. W końcu czekaliśmy na nie z utęsknieniem przez całą zimę. 

Pierwszym z nich jest pełnia, która w tym miesiącu wypada 18 marca i będzie to pełnia księżyca w Pannie. Za jej sprawą, zgodnie z charakterystyką tego znaku zodiaku, zapragniesz porządku. Spróbujesz poukładać do tej pory chaotyczne sfery swojego życia, postarasz się wyjaśnić niektóre sprawy i naprawić relacje. Panna jako uzdrowiciel zodiaku niesie dobrą wiadomość dla związków, w których od dawna są problemy i nieporozumienia. Jako że znak ten charakteryzuje się logicznym myśleniem, opanowaniem, dokładnością i szczerością, z dystansem podchodzi do emocji i potrafi podejmować trudne decyzje, prawdopodobnie w końcu uda ci się rozwiązać trudne kwestie związane z relacjami, zakończysz bolesne rozmowy i zamkniesz pewne etapy. Wesprze cię w tym także pełnia, która oznacza koniec pewnego cyklu, kulminację i otwarcie się na nowe, na dobre, na lepsze.

Panna znana jest także z tego, że jest świetnie zorganizowana, pracowita i lubi brać sprawy w swoje ręce. Ma więc tę energię potrzebną do realizacji marzeń i pomysłów – pomaga urzeczywistnić to, co do tej pory znajdowało się w sferze myśli. Za jej sprawą zwrócisz uwagę na kwestie materialne.

Będzie to również czas, kiedy przekonasz się, że nie nad wszystkim można mieć kontrolę, nie wszystko da się zorganizować czy zaplanować. Nauczysz się akceptować niedoskonałości własnego życia. Zaufaj losowi – on i tak za każdym razem będzie zdarzać się na swój własny sposób.

Tydzień zakończymy najważniejszą datą w tym miesiącu. 20 marca 2022 to pierwszy dzień wiosny, który przypada na moment równonocy wiosennej, kiedy dzień i noc trwają dokładnie tyle samo – po 12 godzin. Inną nazwą dla tego zjawiska jest przesilenie wiosenne. Tego dnia zaczyna się także astrologiczny nowy rok, a Słońce przechodzi do znaku Barana rozpoczynając jego sezon. 

Zjawiska te przyniosą to, czego tak bardzo nam ostatnio brakuje – optymizm, nową energię, możliwości i motywację. Ten zastrzyk entuzjazmu będzie niósł nas przez kolejne tygodnie. Wspierać go będzie wzmożona intuicja, pewność siebie, ale też pasja. Jak nigdy zechcesz iść po swoje i sięgnąć po to, czego pragniesz.

Ten czas będzie podobny do przebudzenia ze snu. Tak jak wiosna, odradzająca się po zimie, także i my zechcemy narodzić się na nowo dla życia. Wziąć głęboki haust powietrza i wystawić twarz do słońca.

Zobacz także:

---

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.