Dzień dobry w nowym tygodniu! Gratulujemy przetrwania pierwszych dni retrogradacji Merkurego. Planety nie pozwolą ci się jednak skupić na tym zjawisku w ciągu kolejnych dni, bo są wyjątkowo zapracowane na niebie. Czeka nas wysyp zdarzeń, które mogą wpłynąć na nasze dalsze losy. Sprawdźcie nasz horoskop tygodniowy na 17 – 23 stycznia 2022 dla każdego znaku zodiaku!

Pierwsza pełnia w 2022 roku – co przyniesie pełnia księżyca w Raku

Już dziś, 17 stycznia 2022 będziemy świadkami pierwszej pełni w tym roku (w nocy z poniedziałku na wtorek). Księżyc w całej okazałości znajdzie się w opozycji do Słońca i usadowi się w znaku Raka. Zjawisko to możesz jednak odczuwać w bardzo złożony sposób.

Z jednej strony – przeniesie twoją uwagę w stronę domu i życia rodzinnego, przypomnisz sobie o prostych przyjemnościach, zaczniesz doceniać towarzystwo bliskich oraz zwyczajne aktywności jak np. gotowanie. Ponieważ może także owocować w sporo dram i niezbyt przyjemnych sytuacji, dom posłuży ci jako forteca. Ciepła i przyjemna, i przede wszystkim bezpieczna. Zadbaj o to, by w tym czasie twoje gniazdko (pokój, mieszkanie, dom) było wyjątkowo przytulne. Zostań w nim, zrób sobie gorącą kąpiel, zafunduj domowe SPA, oglądaj podnoszące na duchu filmy i seriale, przygotuj pyszne jedzenie (nie odmawiaj sobie przyjemności!) i przeczekaj.

Szczególnie, że pełnia znajduje się naprzeciw Plutona, a to może wywołać w tobie niepokój i lęki związane z zakończeniem pewnych spraw lub etapów w życiu. Zwróć szczególną uwagę na swoje wahania emocjonalne, zadbaj o siebie w tym czasie i pozwól na wyrzucenie z siebie uczuć, a nie kumulowanie ich w sobie. Będziesz czuć się wyjątkowo wrażliwa (za sprawą opiekuńczego Raka), co pozwoli ci przeżyć wszystkie te emocje siedzące gdzieś głęboko. Nie powstrzymuj łez, płacz jest dobry! To także czas nauki wybaczania i zapominania. Przestaniesz rozpamiętywać wiele bolesnych wydarzeń z przeszłości. Pełnia księżyca w Raku przyniesie ci spokój i emocjonalne oczyszczenie. Napełni również nadzieją i rzuci nowe światło na wszystko, co udało ci się przepracować w ostatnich miesiącach.

Koniec retrogradacji Urana

Następnego dnia, we wtorek 18 stycznia, czeka nas kolejne wyjątkowe zjawisko. Kończy się retrogradacja ekscentrycznego Urana, planety nieoczekiwanych wydarzeń, wolności i niespodzianek, która rozpoczęła się 19 sierpnia 2021 w Byku.

Być może nie był to czas wielkich zmian, których się spodziewałaś, ale wyjście Urana z retrogradacji to dobry moment, by zwrócić uwagę na te wewnętrzne zmiany, które w tobie zaszły. One staną się podwaliną pod kolejne, umożliwią ci pójście do przodu. Skup się, by wcielić w życie wszystko to, czego się ostatnio nauczyłaś. Nie znajdziesz lepszego momentu, by powalczyć o zmiany, które od dawna chciałaś zaprowadzić. Najczęściej dotyczyły wychodzenia poza swoją strefę komfortu jak np. poszukiwanie nowej pracy, by znaleźć zajęcie, w którym będziesz się w pełni odnajdywać.

Także 18 stycznia Północny Węzeł Księżycowy wkracza do Byka. Ostatni raz taka sytuacja, gdy Węzeł Północy był w Byku, a Południowy w Skorpionie wydarzyła się 18 lat temu. To w nich zapisana jest karma, nasze przeznaczenie. W tym układzie sprawią, że nadejdą wielkie zmiany, odnajdziesz pewną strukturę i stabilizację w życiu, ale również – zwrócisz się w stronę matki natury.

Zobacz także:

Sezon Wodnika

Następnego dnia Słońce wkroczy w znak Wodnika i 19 stycznia oficjalnie rozpocznie się jego sezon. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Wodników!

Czego możesz się spodziewać? Odczujesz zmieniającą się energię, wiatr w skrzydłach, uwierzysz we własne możliwości, zyskasz moc sprawczą. Zechcesz zaangażować się w politykę lub działać na rzecz swojej społeczności, brać udział w protestach i zaprowadzać realne zmiany. Sezon Wodnika przypomni, że wciąż jest wiele do zrobienia, a Ty możesz odegrać w tym kluczową rolę. Patrząc na sytuację polityczną w Polsce – będziesz mieć ręce pełne roboty.

Także nasz wewnętrzny buntownik wyjdzie na wierzch, bo Słońce w Wodniku karmi nasz indywidualizm, a także wszystkie nasze dziwaczne upodobania. Poczujesz radość z realizowania nieszablonowych pomysłów, pokazywania oryginalnej strony swojej osobowości. Niech żyje ekscentryczność!

Sprawdź też: Horoskop tygodniowy MIŁOSNY na 17 – 23 stycznia 2022 roku dla wszystkich znaków zodiaku. Przed nami intensywny czas!