Gratulacje, dobrnęłaś do kolejnego tygodnia! Za tobą już ponad połowa 2022 roku, który nie należy do najłatwiejszych. Wciąż czająca się za rogiem pandemia (niestety wcale nas jeszcze nie opuściła), do tego wojna w Ukrainie, wciąż zmieniająca się sytuacja gospodarcza i wykańczające podwyżki cen, a do  tego ogrom prywatnych zmartwień. A ty dałaś radę! Powinnaś docenić to, jak bardzo jesteś wytrwała i silna. A momenty słabości? Każdy je ma. Ten tydzień będzie właśnie o ich uznaniu, ale też celebracji i powiedzeniu sobie kilku miłych słów i poklepaniu siebie po plecach za świetnie wykonaną robotę.

Najważniejszym dniem tego tygodnia (jeśli nie miesiąca!) będzie wtorek. 21 czerwca czekają nas dwa wpływowe zjawiska – rozpoczęcie sezonu Raka oraz przesilenie letnie, które nadadzą rytm dalszym wakacyjnym tygodniom. To wyjątkowy moment w roku, więc postaraj się spędzić go między innymi na myśleniu o swoich planach i celach, które chcesz osiągnąć do kolejnego przesilenia.

Sezon Raka – co nam przyniesie

Kiedy Słońce wkroczy do Raka i oficjalnie rozpocznie urodzinowy okres dla tego znaku (wszystkiego najlepszego!), wszyscy odczujemy dużą zmianę energii i zaczniemy bardzo czuły, ciepły (nie mówimy o temperaturze na zewnątrz), ale też szalenie osobisty sezon. Sezon Raka jest bowiem o domu, miejscach przynależności wedle powiedzenia „tam dom twój gdzie serce twoje”. Zachęci cię to do powrotu tam, gdzie czujesz się najlepiej, co w przypadku niektórych z nas będzie oznaczać daleką podróż do ukochanego miejsca, dla innych może krótszą, do ukochanego domu rodzinnego.

W ciągu czterech kolejnych tygodni poświęcimy się więc naszym bliskim – ich ochronie i dbaniu o nich. Mamy tu na myśli także najbliższą ci osobę, czyli ciebie. Jej także podaruj uwagę. Poprowadzi cię w tym opiekuńczy i wrażliwy Rak, który dba o tych, których kocha – zarówno o swoją swoją biologiczną rodzinę, jak i tę z wyboru: przyjaciół, partnerów i partnerki, a także zwierzęta.

Za jego sprawą zechcesz celebrować spędzane z nimi chwile. Rak podpowiada, że zawsze idealnie pasuje do tego dobre jedzenie i muzyka. Będzie to czas, w którym – nawet jeśli to do ciebie niepodobne – zechcesz organizować pikniki, wieczorne posiadówki na balkonie, a może nawet zaprosisz gości na obiad lub na wystawne letnie przyjęcie.

Pamiętaj tylko, że każda energia, którą oddajesz innym, zmniejsza twoje zasoby. Sama także potrzebujesz naładować baterie, więc nie zapominaj zadbać o własne potrzeby. Zrób sobie dzień bez spotkań, bez rozmów przez telefon, wyloguj się z mediów społecznościowych i po prostu pobądź ze sobą albo zrób to, na co już dawno miałaś ochotę, a z powodów towarzyskiej zajętości nie bardzo miałaś czas. Bardziej na myśli mamy tu obejrzenie serialu lub przeczytanie książki niż sprzątanie szaf lub mieszkania. Zwolnij na moment.

Noc Kupały – letnie przesilenie

21 czerwca to także początek lata, a więc najdłuższy dzień roku i nakrótsza noc. W Polsce znany z tradycji słowiańskiej jako Noc Kupały, która kiedyś była nocą łączenia się w pary. Nie siedź więc wtedy w domu! Ponieważ jest to symboliczne święto urodzaju, płodności, radości i miłości, może okazać się także okazją na uczucie. Samotne osoby będą mieć szansę na znalezienie drugiej połówki, z kolei inni doświadczą sercowych dylematów. Nudno na pewno nie będzie.

Zobacz także:

Według tradycyjnych wierzeń, czas przesilenia letniego to także moment naszego zbliżenia się do natury, dostrojenia się do jej rytmu, nawiązania z nią kontaktu i czerpania z jej uzdrawiającej energii. To także idealny czas na rozwój – osobisty, emocjonalny czy rodzinny.

Wenus w Bliźniętach

Dzień później, 22 czerwca, Wenus przesunie się do Bliźniąt, co dobrze wróży wszystkim relacjom i kontaktom towarzyskim. Końcówka miesiąca dzięki temu ruchowi zapowiada się wspaniale, jeśli chodzi o miłość i seks, a także flirt (cudowne połączenie zalotnej Wenus i rozgadanych Bliźniąt!). Możesz spodziewać się beztroskiej energii, która – jeśli do tej pory nie miałaś okazji – rozpocznie dla ciebie lato pełne zabawy. Będzie to idealny czas również na intelektualne pobudzenie, a nie wyłącznie fizyczne. Uważaj tylko na typów, którzy lubią bawić się w ghosting. Dobrego tygodnia!