Nowy tydzień zaczynamy Merkurym wkraczającym w znak Byka. Nie jest to jednak zwykłe przejście, a ruch wsteczny, który planeta komunikacji rozpoczęła 10 maja. W retrogradacji pozostanie do 3 czerwca 2022. Poniedziałkowy ruch zachęci do rozliczenia się z przeszłością. Warto przeanalizować stare relacje, zamknąć istniejące spory, a także przyjrzeć się sprawom finansowym. Kwestie materialne sprzed lat mogą do nas wrócić ze zdwojoną siłą w postaci podwyżek, zwiększonych rat czy dodatkowych kosztów. Jeśli istnieje jakaś nierozliczona kwestia, lub ktoś jest ci winien pieniądze, czas się tym zająć. Szczerym rozmowom sprzyjać będzie także fakt, że Merkury w Byku utworzy sekstyl z Marsem w Rybach (24.05). Dlatego jeśli nie radzisz sobie i potrzebujesz pomocy, poproś o nią. Wsparcie może okazać się zbawienne, a problemy nie tak wielkie jak się wydają.

We wtorek 25 maja 2022 Mars wejdzie do znaku Barana, którym rządzi ta planeta. Może to spowodować, że w niektórych sferach życia zadzieje się wreszcie akcja. Nie tylko to, co uśpione zacznie ożywać, ale także ty z prokrastynacji wejdziesz w tryb działania i z chęcią rozpoczniesz nowe projekty. Niektórzy dostaną takiej motywacji, że pierwszy raz od dawna skuszą się nawet na aktywność fizyczną.

Za to kiedy 28 maja kochliwa Wenus wkroczy do stabilnego Byka wszyscy dostaniemy jej błogosławieństwo w sprawach miłosnych! Wenus jest w tym znaku szczęśliwa, dlatego obdaruje nas romantycznymi chwilami, czułością i zmysłową fizycznością. Zachęci cię do zrobieniu kolejnego kroku w związku (lub w nowej znajomości) i przeniesienia partnerstwa na wyższy poziom. To spowoduje również, że zaczniesz pracować nad zaufaniem, bezpieczeństwem i poukładaniem relacji z tymi, na których ci zależy i o których długo walczyłaś. Odnajdziesz także swoją wartość, docenisz to, jaką osobą jesteś, co pozwoli ci z podniesioną głową pójść na pierwszą randkę lub zakończyć toksyczny związek.

W ostatnich dniach miesiąca czeka nas także koniunkcja Marsa z Jowiszem (29.05). Ten intensywny aspekt przyniesie ci nie tylko dodatkowy zastrzyk energii, ale także szansę na szczęście. Sama jednak będziesz musiała uznać, czy warto o nie walczyć i tracić na takie zmagania czas. Jeśli gra jest warta świeczki, wiesz co robić.

PS Retrogradacja Merkurego wciąż trwa, więc jeśli planujesz podróż upewnij się, że masz ważny paszport, dobrze podpisany bagaż i że na pewno w kraju do którego lecisz nie ma jakichś obostrzeń! Sprawdź to wszystko zanim pojedziesz na lotnisko...

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach. 

Zobacz także: