Miesiąc kończymy spektakularnie! Przed nami bowiem jedne z najważniejszych wydarzeń lipca, a może nawet i całego 2022 roku! Po pierwsze, Północny Węzeł Przeznaczenia, połączy swoje siły z Uranem. Stanie się to 31 lipca 2022 roku w znaku Byka. To niezwykle rzadkie zjawisko, które nie miało miejsca na niebie od wieków! Planeta innowacji, przyszłości, rewolucji oraz niezależności, a także i chaosu, spotka się kolejny raz z tym węzłem księżycowym dopiero w 2357 roku! Również Uran w Byku jest nieczęsto występującym połączeniem – zdarza się raz na 84 lata. Tyle właśnie planeta potrzebuje, by przejść przez cały zodiak, spędzając w każdym znaku po około 7 lat.

Horoskop tygodniowy: Północny Węzeł Przeznaczenia 

Północny Węzeł jest naszym życiowym przewodnikiem, z ciemności prowadzi nas w stronę światła, pomaga nam zerwać kajdany przeszłości. Za sprawą jego kontaktu z Uranem pewne rzeczy, które kotłowały się pod powierzchnią wyjdą na wierzch – czy to w relacjach, pracy, planach czy emocjach. Skumulowana energia wymagać będzie uwolnienia, gdy to się stanie rozpoczniemy czas większej świadomości i wolności. Popchnie nas to w stronę niezależności w miłości i pieniądzach. Zaczniemy też doceniać własną indywidualność.

Wtedy też wszystkie zmiany i momenty zakłóceń, które ciągną się za nami od 2021 roku nabiorą sensu i pozwolą nam zrozumieć ich przyczynę i cel. Świat zrobi krok w stronę przyszłości, a my razem z nim, dlatego musimy spodziewać się naprawdę wielu wielkich i istotnych zmian dotyczących spraw społecznych takich jak polityka, ekonomia czy środowisko. Także nasze małe, osobiste kręgi nie pozostaną obojętne na wpływ Północnego Węzła Przeznaczenia i planety Uran. Będzie to też moment, w którym mogą przydać się twoje talenty, ale także ta część twojej osobowości, która pragnie uczynić świat lepszym miejscem. Poczujesz, że jesteś potrzebna.

Horoskop tygodniowy: Nów Księżyca w Lwie

Drugim najistotniejszym wydarzeniem miesiąca będzie Nów Księżyca w odważnym Lwie, którego doświadczymy 28 lipca 2022. Nowie to zawsze nowe otwarcia, świeże rozdziały. Mogą pojawić się więc nieoczekiwane wiadomości lub zaskakujące pomysły – związane z pasją i tym, co kochasz – zwiastujące pomyślne początki. Wykorzystaj więc ten czas do zapisania planów i ustalenia intencji na najbliższy miesiąc. Pamiętaj, że nie są to wyścigi, możesz wybrać jedną rzecz, nad którą chcesz popracować i która finalnie ma ci służyć. A że wraz z Księżycem stajesz się na nowo – otwórz głowę, serce i ducha na zmiany, nie zrażaj się ich niepewnością, ale zaufaj, że przyniosą ci samo dobro i pozytywne podekscytowanie.

Horoskop tygodniowy: retrogradacja Jowisza w Bliźniętach

Tego samego dnia (28.07) Jowisz wejdzie w retrogradację w Bliźniętach. Planeta szczęścia i optymizmu zachęci nas do przyjrzenia się naszym długoterminowym celom. Pora zweryfikować zarówno te zawodowe, jak i osobiste. W tym czasie może wystąpić lekkie poddenerwowanie, ale generalnie będzie to okres zabawy, odpoczynku od obowiązków, zwolnienia tempa (wszystko naokoło nieustannie pędzi, ty nie musisz). Wszyscy postawimy swoje szczęście na pierwszym miejscu, a niektórzy z nas ruszą za dziecięcymi marzeniami! Dojdą w końcu do wniosku, że to coś, co odkładali całe życie – bo nie mieli wcześniej możliwości realizacji albo nikt w nich nie wierzył i nie wspierał – wciąż się w nich tli i nigdy nie opuściło ich pragnienie spełnienia tego. 

Ta retrogradacja zainspiruje cię więc do próbowania i popełniania błędów, przestaniesz się bać porażki i nad nią wyniesiesz chęć nauki oraz poczucie, że „lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż żałować, że się nie spróbowało”. Do dzieła!