Oficjalnie witamy w lipcu! Siódmy miesiąc roku rozpoczyna się dla nas leniwie pod względem zjawisk, co doskonale współgra z wypoczynkową, wakacyjną atmosferą, która nam towarzyszy. Nie oznacza to jednak, że na niebie zupełnie nic się nie dzieje. Temperatura wzrasta także w horoskopie!

Horoskop tygodniowy: Merkury wkroczy w znak Raka i stworzy sekstyl z Marsem

5 lipca Merkury wkroczy w znak Raka i utworzy sekstyl z Marsem, który tego samego dnia przesunie się do Byka. Brzmi skomplikowanie, ale dla nas oznaczać będzie to jedno – nasza intuicja i uczucia wezmą górę nad zdroworozsądkowym podejściem do życia. Samo połączenie energicznego Marsa i uziemionego Byka pozwoli nam nieco zwolnić, ustabilizować się i ukierunkować nasze motywacje na konkretne działania. Bardziej niż kiedykolwiek poczujesz determinację, by wreszcie osiągnąć swoje cele. Dlatego raczej skupisz się nie na inicjowaniu nowych pomysłów i rozpoczynaniu kolejnych projektów, ale na postępach i systematycznym działaniu. Krok po kroku do celu. Staraj się jednak nie naciskać i nie przepychać rzeczy tam, gdzie zwyczajnie coś nie chce się ruszyć. Mars w Byku zachęca do wkładania energii wyłącznie w to, co wydaje się obecnie konieczne i sensowne.

Z kolei za sprawą rodzinnego Raka w tym układzie będziemy szukać momentów przytulności w życiu, a nawet mimo pogody zechcemy zostać w domu i w wolnych chwilach nacieszyć się swoim miejscem oraz innymi jego mieszkańcami. Merkury w tym znaku sprawi również, że trudniej będzie ci mówić prawdę i wyznać skrywane uczucia dopóki nie poczujesz się bezpiecznie i pewnie. Obudzi w tobie dodatkową wrażliwość i chęć komunikacji na dużo głębszym poziomie. Pamiętaj jednak, że w tym czasie łatwiej zranić czyjeś uczucia (a także samemu zostać zranionym) kiedy emocje biorą górę nad rozumem.

Horoskop tygodniowy: retrogradacja Westy w znaku Ryb

Dwa dni później, 7 lipca 2022 czeka nas retrogradacja asteroidy duchowości, czyli Westy w znaku Ryb. To jedna z trzech asteroid, obok Chirona i Junony, która w tym miesiącu wyruszy w spacer wsteczny. W mitologii rzymskiej Westa jest jednym z najważniejszych bóstw – boginią ogniska domowego, odpowiednikiem greckiej Hestii. Jest symbolem domu i rodziny. Jej retrogradacja może więc oznaczać problemy w tych kwestiach. Pewne jest jednak, że przyniesie nam sporo nostalgicznej energii, częstsze spoglądanie w przeszłość i rozpamiętywanie marzeń, które się nie spełniły. Jeśli nie otrząśniesz się z tego, nie nauczysz się cieszyć z teraźniejszości i patrzeć wyłącznie w przyszłość, może ci to bardzo zaszkodzić. Nie zatracaj się w czymś, czego już nie ma.

Spokojnie, nie zrażaj się tym jednak, zaufaj swojej intuicji i idź przed siebie, bo cały miesiąc lipiec jest także o budowaniu pewności siebie. Możesz mieć wrażenie, że wiele rzeczy spadło ostatnio na twoje barki, ale większość z nich sprzyjać będzie rozwojowi o jakim wcześniej nawet nie myślałaś. Zdarzą się więc momenty zwątpienia, frustracji i trudności, ale lipiec wypełnią też czułe, romantyczne i magiczne momenty, które pomogą ci przetrwać. Szczególnie, że otaczać cię będą ludzie, którzy posłużą wsparciem i którzy życzą ci tylko dobrze.