Mało brakowało, a nowy, szósty już sezon House of Cards, mógł w ogóle nie powstać. Wszystko przez skandal z udziałem Kevina Spacey'ego, czyli serialowego głównego bohatera, Franka Underwooda. Kiedy w listopadzie zeszłego roku Spacey został oskarżony o molestowanie seksualne przez aktora Anthony'ego Rappa(chodzi o wydarzenia z 1986 roku, z jednej z imprez organizowanych przez 26-letniego wówczas gwiazdora), kontynuacja hitowej produkcji Netflixa wisiała na włosku. Fani produkcji zamarli, jednak producenci zachowali zimną krew i zdrowy rozsądek, i postanowili, że House of Cards będzie miało swój kolejną, choć finałową część. A jej twarzą zostanie serialowa Claire Underwood, grana przez Robin Wright. 

House of Cards 6 - fabuła, obsada, data premiery

Claire, jak nietrudno się domyślić, będzie nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Czego potwierdzenie mieliśmy już na początku marca, w krótkim teaserze wypuszczonym przez Netflixa, w którym Robin Wright pojawia się w Gabinecie Owalnym i mówi, że „to dopiero początek”. Na temat fabuły ostatniej części obrazu nic szczegółowo nie wiadomo. Ale wiemy na pewno, że oprócz Wright powrócą w niej powrócą: nominowany do nagrody Emmy Michael Kelly, Jayne Atkinson, nominowana do Oscara Patricia Clarkson, nominowana do Emmy Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver. Producentami wykonawczymi  Melissa James Gibson i Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher, Joshua Donen​, Dana Brunetti​, Eric Roth, Michael Dobbs​ i Andrew Davies​. A kiedy premiera House of Cards 6? Finałowa seria pojawi się na Netflix 2 listopada

ZOBACZ TAKŻE: Henry Cavill zagra Wiedźmina w serialu Netflix „The Witcher”

House of Cards 6 - co dalej z Frankiem Underwoodem? 

Co natomiast stanie się z postacią Franka Underwooda? Tę zagadkę twórcy House of Cards postanowili zdradzić wcześniej, w najnowszym teaserze serialu. I tutaj nie ma raczej większej niespodzianki, gdyż już wcześniej wiadomo było, że Netflix zakończył współpracę z Kevinem Spacey'em. I raczej nie będzie za nim płakać. Scenarzyści postanowili uśmiercić granego przez niego 6. prezydenta Stanów Zjednoczonych. A w najświeższej zapowiedzi produkcji jego żona Claire stoi nad jego grobem i składa mocną deklarację. Jaką? Możecie zobaczyć poniżej.