Mało brakowało, a nowy, szósty już sezon House of Cards, mógł w ogóle nie powstać. Wszystko przez skandal z udziałem Kevina Spacey'ego, czyli serialowego głównego bohatera, Franka Underwooda. Kiedy w listopadzie zeszłego roku Spacey został oskarżony o molestowanie seksualne przez aktora Anthony'ego Rappa(chodzi o wydarzenia z 1986 roku, z jednej z imprez organizowanych przez 26-letniego wówczas gwiazdora), kontynuacja hitowej produkcji Netflixa wisiała na włosku. Fani produkcji zamarli, jednak producenci zachowali zimną krew i zdrowy rozsądek, i postanowili, że House of Cards będzie miało swój kolejną, choć finałową część. A jej twarzą zostanie serialowa Claire Underwood, grana przez Robin Wright. 

House of Cards 6 - fabuła, obsada, data premiery

Claire, jak nietrudno się domyślić, będzie nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Czego potwierdzenie mieliśmy już na początku marca, w krótkim teaserze wypuszczonym przez Netflixa, w którym Robin Wright pojawia się w Gabinecie Owalnym i mówi, że „to dopiero początek”. Na temat fabuły ostatniej części obrazu nic szczegółowo nie wiadomo. Ale wiemy na pewno, że oprócz Wright powrócą w niej powrócą: nominowany do nagrody Emmy Michael Kelly, Jayne Atkinson, nominowana do Oscara Patricia Clarkson, nominowana do Emmy Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver. Producentami wykonawczymi  są Melissa James Gibson i Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher, Joshua Donen​, Dana Brunetti​, Eric Roth, Michael Dobbs​ i Andrew Davies​. A kiedy premiera House of Cards 6? Finałowa seria pojawi się na Netflix 2 listopada

ZOBACZ TAKŻE: Henry Cavill zagra Wiedźmina w serialu Netflix „The Witcher”

House of Cards 6 - co dalej z Frankiem Underwoodem? 

Co natomiast stanie się z postacią Franka Underwooda? Tę zagadkę twórcy House of Cards postanowili zdradzić wcześniej, w najnowszym teaserze serialu. I tutaj nie ma raczej większej niespodzianki, gdyż już wcześniej wiadomo było, że Netflix zakończył współpracę z Kevinem Spacey'em. I raczej nie będzie za nim płakać. Scenarzyści postanowili uśmiercić granego przez niego 6. prezydenta Stanów Zjednoczonych. A w najświeższej zapowiedzi produkcji jego żona Claire stoi nad jego grobem i składa mocną deklarację. Jaką? Możecie zobaczyć poniżej.