Nakładem wydawnictwa Czarna Owca do polskich księgarń trafiła książka zatytułowana "Hygge - klucz do szczęścia" autorstwa Meika Wkinga, dyrektora Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze. Tak, Duńczycy mają swój własny Instytut Badań nad Szczęściem i doskonale wiedzą, co sprawia, że są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie. Co to jest hygge i jak osiągnąć ten stan?

"Hygge to raczej odpowiedni nastrój i coś, czego się doświadcza, a nie rzeczy. To przebywanie z ludźmi, których się kocha. To dom. Poczucie, że jesteśmy bezpieczni, chronieni przed światem, że możemy spokojnie opuścić gardę" - tłumaczy Meik Wiking w książce "Hygge - klucz do szczęścia". 

O hygge rozpisują się media na całym świecie. Nad duńskim kluczem do szczęścia rozpisywali się już dziennikarze z "New York Timesa", BBC, "Gurdiana" czy "China Daily". Jaki jest przepis na szczęście? To właśnie hygge, które Duńczycy traktują jako coś najważniejszego w życiu i pewnego rodzaju przepis na szczęśliwe życie.

Hygge to stan, w którym czujesz się przyjemnie, w którym odnajdujesz spokój i ukojenie. Hygge to wieczór w gronie najbliższych przyjaciół, ale także czas spędzony samotnie z gorącą herbatą/kawą/kakao i dobrą książką bądź muzyką. Przepisów na hygge jest wiele, a Duńczycy są w tym specjalistami.

"Hygge to rodzaj życia towarzyskiego, które może odpowiadać introwertykom: mogą spędzić relaksujący, miły wieczór z kilkoma przyjaciółmi, bez mnóstwa ludzi i bez nadmiaru sytuacji towarzyskich" - wyjaśnia Meik Wiking w książce "Hygge - klucz do szczęścia". 

Książka "Hygge - klucz do szczęścia" to idealna pozycja na prezent pod choinkę. Znajdziecie w niej masę przepisów na to, jak sprawić, aby w Waszym i w życiu Waszych przyjaciół zapanował błogi stan hygge.