Szykuje się prawdziwy maraton! Już samo hasło Wikipedia dla Odważnych brzmi intrygująco. Już dzisiaj Ambasada Brytyjska we współpracy z British Council organizuje spotkanie dla wszystkich tych, którym sprawy związane z równością płci nie są obojętne.

ZOBACZ TAKŻE: Widzieliście dzisiejsze Google Doodle? Powstało na cześć polskiej malarki!

O czym dokładnie mowa? Polska w ślad za innymi krajami dołącza do szczytnej wspólnej inicjatywy Amnesty International i Wikipedii celującej w przywrócenie kobietom, które walczą o prawa człowieka, należnego im miejsca w świecie wirtualnym. Tak naprawdę chodzi o stworzenie ich godnej reprezentacji w przestrzeni online. Jak się okazuje, życiorysy kobiet to jedynie 15% wszystkich biografii w archiwach polskiej Wikipedii i niecałe 30% w angielskiej, a najważniejszych nazwisk wciąż brakuje.Cała akcja ma nie tylko wymiar pro-kobiecy, ale też może okazać się cennym doświadczeniem z zakresu działań online – jeśliby się chciało zostać Wikipedystką, trudno o lepszy temat.

Chrisann Jarrett, Klementyna Suchanow, Diana Nammi, Sylwia Spurek, Zrinka Bralo – historia nie napisze się sama. Każdy, kto miał poczucie, że te działaczki zasługują na słuszne upamiętnienie i czujecie, że jeśli nie zrobimy tego same, ta luka będzie się tylko pogłębiać, mógł zgłosić swoje uczestnictwo. Udało Wam się? 

ZOBACZ TAKŻE: W tych krajach zalegalizowano aborcję. Efekt? Przeszedł najśmielsze oczekiwania!