Savoir-vivre dokładnie opisuje, czego nie powinniśmy dawać w prezencie osobom z pracy. W grupie zakazanych upominków są oczywiście przedmioty osobiste, przeznaczone dla najbliższych. Nie dajemy podarunków intymnych, takich jak bielizna i biżuteria – są one noszone blisko skóry, więc powinny trafić jedynie w ręce osób bardzo bliskich. Nie kupujemy także używek, ponieważ możemy nieświadomie obdarować osobę niepalącą lub niepijącą i butelka 12-letniej whisky lub świetne kubańskie cygaro wywołają zmieszanie. Powinniśmy być również ostrożni wręczając kosmetyki – szczególnie dziś, w czasach wzmożonych alergii. Nigdy nie wiemy jak na dany produkt zareaguje skóra osoby obdarowanej, a nie chcemy przecież mieć kłopotów. Co zatem wypada dać?

Idealne były i są karty podarunkowe. Ich największą zaletą jest to, że obdarowana osoba zawsze wybierze dla siebie dokładnie to, czego potrzebuje, lub na co ma ochotę. Nie ma mowy o wpadce i niechcianym upominku. Czasem dzięki takiemu prezentowi ktoś wreszcie może pozwolić sobie na wymarzony produkt. A jeśli lubimy dawać kosmetyki i perfumy to idealna będzie karta podarunkowa z notino.pl

Każdy, kto zna notino.pl ten wie, że jest to zagłębie wspaniałości, gdzie można wybierać spośród 55 tysięcy produktów (1 500 marek) ulubione perfumy, kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe, elektronikę i świece zapachowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. A szczególnie ten, kto zostanie w cudowny sposób do takich miłych wydatków zmuszony, bo obdarowany voucherem.

I jeżeli ktoś uważa, że karta podarunkowa nie ma elementu osobistego (z czym się nie zgadzamy, ale OK), to zawsze można dodać jakiś gustowny drobiazg. Na przykład kultowy balsam do ust EOS, którego opakowania są jak małe dzieła sztuki. A zapachy i smaki – to istny obłęd. EOS to od lat jeden z ulubionych balsamów gwiazd. Kocha je Kim Kardashian, Kendall Jenner i Miley Cyrus. To miłość w pełni uzasadniona, bo EOS to nie tylko piękne opakowanie, ale też 100 proc. składników naturalnych, a także 95 proc. ekologicznych, między innymi odżywcze masło shea, olejek jojoba i witamina E. Na notino.pl znajdziecie wiele rodzajów tych świetnych balsamów, a my szczególnie polecamy miętowe i waniliowe.