Katalog IKEA inspiruje Polaków już od 25 lat. Szwedzka marka jest uwielbiana przez mnóstwo osób nie tylko dzięki praktycznym meblom dobrej jakości w niskiej cenie, ale również dzięki proponowaniu gotowych rozwiązań do wnętrz i nie tylko, które ułatwiają życie i jednocześnie upiększają przestrzeń, w której żyjemy. W tym roku po raz kolejny dowiemy się, jakie propozycje przygotowała IKEA w swoim katalogu na 2021 rok. – Czas spędzany w domu nigdy nie był tak ważny, jak dzisiaj. Nowy Katalog IKEA 2021 jest pełen konkretnych, prostych sposobów, jak szybko dostosować dom do różnych, pojawiających się na co dzień, nowych okoliczności. Wcale nie trzeba zmieniać wszystkiego na raz. Czasem wystarczy wprowadzać nowe rozwiązania krok po kroku, zarówno w domu, jak i w naszej codzienności, żeby osiągnąć wspaniałe efekty – mówi Katarzyna Goleń, Dyrektorka ds. Projektowania i Przestrzeni Komercyjnych IKEA Retail. Jesteście ciekawi nowego katalogu IKEA 2021? 

IKEA katalog 2021 – kiedy premiera?

IKEA katalog 2021 będzie dostępny online od 12 sierpnia, czyli już za kilka dni! W zeszłym roku IKEA zmieniła politykę dystrybucji ze względu na zrównoważone podejście do biznesu. W trosce o środowisko szwedzka marka postanowiła zaprzestać masowej produkcji katalogów. Każdy klient może obejrzeć go w wersji online. Dla tych, którzy chcą mieć katalog IKEA 2020 w wersji fizycznej, również istnieje rozwiązanie. Klienci mogą zamówić go do domu, ale pod warunkiem, że są członkami klubu IKEA Family Club.

IKEA katalog 2021 – inspiracje wnętrz, w których można odpocząć i pracować 

Z powodu pandemii wiele osób pracuje zdalnie. Mimo tego, że przymusowa kwarantanna w Polsce skończyła się kilka miesięcy temu, wciąż część firm utrzymuje home office, ponieważ sytuacja z koronawirusem wciąż się zmienia. Dlatego aby zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa, osoby, które mają taką możliwość, wykonują swoją pracę w domowym zaciszu. No właśnie, dom powinien być przede wszystkim miejscem odpoczynku, więc jak się w nim zrelaksować, skoro na codzień stresujemy się pracą? Należy stworzyć odpowiednie warunki zarówno do spokojnej pracy, jak i odpoczynku. To podstawa, żeby zachować work life balance, a także świeży umysł w tych dziwnym czasach. IKEA katalog 2021 to źródło inspiracji, jak zaaranżować miejsce do pracy – designerskie biurka, wygodne krzesła, akcesoria biurowe – oraz jak za pomocą kilku wnętrzarskich trików wydzielić miejsce (nawet niewielkie) do pracy. 

Tak jak już wspominaliśmy na samym początku, tematem przewodnim katalogu IKEA 2021 jest sen. Oczywiście podstawą jakościowego snu jest wygodny materac i poduszka, a także warunki, ale istotną rolę odgrywa również otoczenie i przedmioty wokół nas. Z katalogu IKEA dowiadujemy się, że za pomocą ozdobnych dywanów, wszelkiego rodzajów narzut i pledów, poszewek i zasłon w szybki i ekonomiczny sposób jesteśmy w stanie zmienić charakter sypialni i nadać jej odpowiedni klimat. Istotnym elementem wystroju sypialni jest również światło – zbyt mocne może nas rozbudzić, z kolei zbyt delikatne ma szkodliwy wpływ na wzrok, gdy np. chcemy poczytać przed snem. IKEA namawia więc do zastosowania rozwiązań, które pozwolą nam kontrolować intensywność oświetlenia, nie tylko w pokoju sypialnianym, ale także w innych pomieszczeniach. W katalogu IKEA 2021 znajdziecie propozycje aranżacji sypialni w minimalistycznym, designerskim stylu, ale również w rustykalnych klimatach. Nie zabrakło także industrialnych rozwiązań, a także eklektycznych połączeń, które na pewno przypadną do gustu nie jednej maksymalistce (i nie tylko!).

Kilka faktów o IKEA, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia >>>

IKEA katalog 2021 – najpiękniejsze akcesoria i meble na balkon oraz do ogrodu

W tym roku wakacje stoją pod znakiem zapytania i chociaż wiele osób zdecydowało się wyjechać na krótki urlop – głównie w kraju – to jednak większość czasu spędzamy w domu lub w ogrodzie z powodu pandemii koronawirusa. W związku z tym warto zadbać o zaaranżowanie przestrzeni na zewnątrz – w tym balkonu – aby stworzyć niepowtarzalny, wakacyjny klimat. Długie rozmowy z przyjaciółką przy winie, randka z chłopakiem, weekendowy relaks z książką lub rodzinne przyjęcie – możliwości na spędzenie czasu na zewnątrz w domowym zaciszu jest naprawdę wiele. Dlatego akcesoria IKEA oraz propozycje na zorganizowanie przestrzeni pomogą Wam stworzyć niepowtarzalne miejsce, które stanie się Waszą oazą w wakacje i nie tylko. Wygodna kanapa, komody z kilkoma szufladami do przechowywania najważniejszych rzeczy, duże poduszki, które nie tylko są komfortowe, ale nadadzą również charakteru oraz wysokie lampy – to wszystko znajdziecie w najnowszej kolekcji IKEA. 

IKEA katalog 2021 – ekologiczne i proste rozwiązania, które można wykorzystać w domu

Katalog IKEA 2021 pochyla się nad ważną kwestią, jaką jest ekologią, proponując łatwe i szybkie rozwiązania, dzięki którym stworzymy zrównoważony dom. Troska o środowisko to kluczowy aspekt funkcjonowania szwedzkiej marki, która do 2030 roku planuje stać się firmą działającą w modelu gospodarki o obiegu zamkniętym i pozytywnym dla klimatu. Wśród proponowanych rozwiązań, które poprawią jakość życia, znalazły się m.in. pojemniki 365+ do przechowywania jedzenia i pakowania posiłków na wynos, zasłony GUNIR wykonane z butelek PET, które nie tylko ozdabiają wnętrze, ale również oczyszczają powietrze, zestawy doniczek i stojaki do domowej uprawy warzyw i roślin, a także proste systemy do segregacji odpadów oraz baterie oszczędzające wodę. Katalog jest pełen pomysłów na to, aby żyć w zgodzie z ekologią na codzień, dlatego warto zajrzeć tam w celu znalezienia gotowych rozwiązań. 

Zobacz także:

W galerii powyżej znajdziecie zdjęcia z katalogu IKEA 2021. Zainspirujcie się!