W środę rząd poinformował o łagodzeniu kolejnych obostrzeń. Już 4 maja 2020 roku zostaną otwarte m.in. galerie handlowe z wyłączeniem restauracji oraz food court. Klienci znów będą mogli robić zakupy w ulubionych sklepach odzieżowych i nie tylko, ale z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa. Na początku przyszłego tygodnia otwarte zostaną również sklepy stacjonarne IKEA. W jakich godzinach będą działać? Jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać pracowników i klientów? Sprawdźcie poniżej.

IKEA otwiera sklepy w całej Polsce! Klientów będą obowiązywały nowe zasady

Już 4 maja sklepy stacjonarne IKEA w całej Polsce znowu przyjmą klientów po 7 tygodniach przerwy. Sklepy będą otwarte w dotychczasowych godzinach. Zmienią się jednak zasady bezpieczeństwa obowiązujące na ich terenie. Jednym z najbardziej istotnych środków ostrożności jest ograniczona liczba klientów – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające na terenie sklepów będą musiały zachować także odpowiedni dystans, czyli 2 metry odległości od innych klientów bądź pracowników. Co więcej, na terenie sklepów znajdziemy płyny do dezynfekcji rąk. Natomiast wszyscy pracownicy zostaną wyposażeni w maseczki lub przyłbice, a także w rękawiczki. W sklepach będzie przeprowadzana regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych, m.in. blatów, terminali płatniczych, wózków i ekranów dotykowych. Ważne jest również to, że strefy bistro na razie pozostają zamknięte.

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz klientów zawsze jest dla nas najważniejsze. Dlatego też wszystkie nasze sklepy są bardzo dobrze przygotowane pod względem bezpieczeństwa na przyjęcie klientów. Ponowne uruchomienie sprzedaży stacjonarnej w sklepach IKEA jest również elementem naszej troski o ciągłość biznesu i tym samym utrzymanie stabilizacji życiowej naszych pracowników” – mówi Carolina Garcia Gomez, Prezeska IKEA Retail Polska i Dyrektorka ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Wszyscy klienci IKEA zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, a także do noszenia własnych rękawiczek. Proszeni są także o wybieranie płatności bezgotówkowych. Więcej przydatnych informacji znajdziecie w naszej galerii – na górze strony.

 

Galerie handlowe będą znakować klientów? Oto jeden z pomysłów, jakie mogą wejść w życie po otwarciu sklepów w czasie pandemii >>>