Seria SPRIDD inspirowana jest kulturą młodzieżową i różnymi stylami muzycznymi. IKEA po raz kolejny nawiązała współpracę z projektantem (po kolekcjach stworzonych z Katie Eary oraz Walterem Van Beirendonckiem), by stworzyć limitowaną kolekcję dodatków do wystroju mieszkania. W kolekcji autorstwa Kita Neale'a  znalazły się namioty, torby, pudełka, poduszki oraz drobne gadżety, jak plecaki, czy kubki termiczne. Limitowana seria jest zainspirowana kulturą młodzieżową i tym, co oznacza bycie młodym.

„Wszystko, co tworzymy, musi mieć jakiś cel, nie może być jedynie produktem. Moda jest bardzo zmienna i kapryśna, ale my staramy się tacy nie być. Staramy się być świadomi. Przy czym cel naszej pracy może być tak prosty jak to, żeby coś było ładne. Chcemy w ponurym świecie dawać piękno, radość i zabawę” - podkreśla brytyjski artysta.

W kolekcji SPRIDD wszystkie wzory oparte są na czterech wyrazistych projektach zainspirowanych czterema luźno zinterpretowanymi stylami muzycznymi. Kit Neale oraz IKEA stworzyli różne formy ekspresji, stanowiące wciąż jedną kolekcję, w której nadruk to silne narzędzie wyrazu. Wspólnym mianownikiem wszystkich elementów, podobnie jak projektów marki jest dobra zabawa. Ponadto poza muzyką punktem wyjścia do powstania kolekcji była również mobilność, która w dzisiejszych czasach staje się coraz częstszym sposobem na życie. Dzięki nowym technologiom kontakt z najbliższymi i życie w ciągłym ruchu jest prostsze niż kiedykolwiek. SPRIDD to odpowiedź na współczesne trendy.

„Limitowana edycja SPRIDD ma wakacyjny, niezobowiązujący charakter. W całej kolekcji, podobnie jak we wszystkich projektach Kita Neale’a, siła tkwi w szczegółach – nietuzinkowych detalach, które tworzą unikalną, zaskakującą całość. Dzięki elementom takim jak pudełka do przechowywania czy torby, SPRIDD to kolekcja, która idealnie sprawdzi się zarówno podczas przeprowadzki, jak i w czasie plenerowych koncertów, kiedy chcemy wyrazić siebie w wyjątkowy sposób” – podkreśla Katarzyna Jaros-Puzio, Dekorator wnętrz i projektant IKEA.

Limitowana kolekcja będzie dostępna we wszystkich sklepach IKEA w Polsce od lutego 2017 r.