Często „nie masz czasu” lub po prostu ochoty, by spotkać się z przyjaciółkami i w efekcie widzisz je mniej więcej raz na miesiąc? Jeśli chcesz być szczęśliwsza i zdrowsza, musisz to zmienić jak najszybciej! Z badań przeprowadzonych przez grupę uczonych z University of Oxford wynika, że kobiety, które spotykają się z najbliższymi przyjaciółkami dwa razy w tygodniu są bardziej zadowolone ze swojego życia, mniej chorują, a nawet mają silniejszą odporność! Jednak, by spotkanie z przyjaciółmi przynosiło pożądane efekty, musisz spełnić parę warunków.

Pijecie czarną kawę? To może oznaczać, że macie skłonności psychopatyczne!

Po pierwsze, grupa przyjaciół, z którymi się regularnie spotykasz nie może być większa niż cztery osoby. Dlaczego? W grupie powyżej pięciu osób rzadziej się śmiejemy, a jak dobrze wiemy taka aktywność wspomaga wydzielanie endorfin w naszym organizmie, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Dodatkowo naukowcy uważają, że podczas takich babskich spotkań wskazane są rozmowy na każdy temat (również o planach na przyszłość), picie dobrego alkoholu i jedzenie oraz żartowanie. Jak mówi dr Robin Dunbar w rozmowie z The Huffington Post, posiadanie dużej i zżytej społeczności jest szalenie ważne zarówno dla kobiet, jak u mężczyzn. Ma to znaczący, pozytywny wpływ i na zdrowie fizyczne, i na emocjonalne. Osoby, które przebywają często w towarzystwie najbliższych cierpią na mniej chorób, szybciej zdrowieją po wszelkiego rodzaju chorobach i operacjach, a co więcej – żyją dłużej!

Niestety z badań wynika również, że tylko 40% kobiet spotyka się ze swoimi przyjaciółkami przynajmniej raz w tygodniu (lub ma taką możliwość). Problemy pojawiają się również wtedy, gdy mamy rodzinę – wtedy widzimy się ze swoimi znajomymi jeszcze rzadziej. To co, sięgniesz teraz po telefon, by umówić się z przyjaciółkami?

Zobacz także: Coraz mniej kobiet przed trzydziestką decyduje się na dziecko? Badania nie pozostawiają wątpliwości >>>