Instagram przyzwyczaił nas do dwóch rzeczy. Pierwsza sprawa to nowości – nie ma opcji, żeby jakaś funkcja się znudziła; gdy tylko jej potencjał zaczyna się wyczerpywać, Instagram spieszy z nowym, doskonalszym pomysłem. Podobnie rzecz się ma z tymi funkcjami, które są nie do końca trafione – gdy tylko coś okazuje się kłopotliwe i frustrujące, twórcy spieszą z lepszym i trafiającym w rzeczywiste potrzeby użytkowników swego medium rozwiązaniem.

Nie działał wam ostatnio Instagram? Wiemy, jaki mógł być powód!

Tak tez jest i teraz. Insta Stories działa bez zarzutu i powala dzielić się bieżącymi sprawami, więc czas zabrać się za feed. Jak donosi jeden z technologicznych serwisów Instagram oficjalnie potwierdził, że planuje wprowadzić unowocześnienia właśnie w tym obszarze, póki co na razie w opcji „explore”. Tutaj zamiast scrollowania treści tak jak dotychczas, będziemy mieć do dyspozycji identyczne rozwiązanie jak w przypadki Stories, czyli przewijanie za pomocą dotyku (tap). Nie wiadomo jeszcze, czy aktualizacja ta obejmie też główny feed, ale ten test można traktować na zasadzie próby generalnej - jeżeli zda egzamin, możemy się spodziewać, że zmieni dotychczasowy sposób korzystania z tego medium.

Inne usprawnienia, które mamy do dyspozycji od niedawna polegają na tym, że wybrany w opcji „explore” film po zakończeniu wyświetlania zastępowany jest przez kolejny, który odpala się automatycznie.

Jak sądzicie, zmiany w działaniu Instagrama przyjmą się i pójdą dalej? Waszym zdaniem to dobry pomysł na zaktualizowanie działania tego medium i uczynienie go jeszcze bardziej przyjaznym użytkownikom?

Instagram planuje kolejne zmiany. Możecie nie być zadowoleni