Okazuje się, że Instagram to miejsce, w którym ludzie chwalą się nie tylko zdjęciami ze swoich wakacjami, nowymi butami, pysznym jedzeniem czy kolejnym, zabawnym selfie. Pośród tych mało znaczących zdjęć odnaleźć można też takie, których treści chwytają za serce i wołają o pomoc.

Samookaleczenie, problemy z odżywianiem, depresja. W większości przypadków zaburzenia te mogą być spowodowane właśnie mediami społecznościowymi. Instagram wprowadza nowe narzędzia, dzięki którym platforma stanie się bezpieczniejszym miejscem w sieci. 

Teraz, jeżeli któreś z Waszych znajomych zamieści niepokojące Was zdjęcie będziecie mogli to anonimowo zgłosić. Natomiast do użytkownika zostanie automatycznie wysłana wiadomość, w której zostanie poinformowany, że w razie potrzeby, może poprosić o pomoc przyjaciela, zadzwonić na infolinię lub samemu poszukać wskazówek i odpowiedniego wsparcia. będziecie w stanie pomóc znajomym w potrzebie. 

Takie samo działanie zostanie zastosowane w przypadku wyszukiwania hashtagów powiązanych z treściami dotyczącymi samookaleczenia. Użytkownicy zostaną odesłani do specjalnie stworzonego centrum pomocy. Niektóre niebezpieczne hashtagi zostaną całkowicie zablokowane na serwisie. 

Uważacie, że najnowsze opcje wprowadzone przez twórców Instagrama sprawdzą się życiu codziennym?