Zarządzający aplikacją Instagram, której właścicielem jest założyciel Facebooka zapowiedzieli wprowadzenie nowej, rewolucyjnej (przynajmniej dla tych poszkodowanych przez hejterów) funkcjonalności. Od teraz możliwe będzie włączenie funkcji, dzięki której w prosty sposób będzie można pozbyć się obraźliwych komentarzy pod zdjęciami i wideo. 

Do tej pory nowa opcja Instagrama była w fazie testów. Od teraz w ustawieniach w zakładce "komentarze" możecie włączyć opcję "ukryj nieprzychylne komentarze" plus dodać słowa kluczowe, które jeżeli ktoś umieści je w komentarzu pod Waszym zdjęciem od razu taki wpis zostanie usunięty.

"Piękno Instagrama polega na tym, że społeczność, którą skupia jest zróżnicowana. Wszyscy użytkownicy, z różnych środowisk, różnych ras, różnych płci, skłonności, nazywają Instagram swoim domem. Ale czasami komentarze pod ich postami są niemiłe. To kolejny krok ku temu, aby serwis pozostał pozytywnym miejscem, w którym można wyrazić siebie – czytamy w oficjalnym komentarzu Kevina Systroma, prezes serwisu.