Świat techologiczny dzieli się na użytkowników systemu Android i iOS. Tych drugich jest mniej, ponieważ urządzenia marki Apple nie należą do najtańszych, jednak jak już raz stałeś się klientem amerykańskiego giganta, to długo nim pozostaniesz.

Wczoraj wszyscy fani marki z nadgryzionym jabłkiem w logotypie mieli swoje wielkie święto. Podczas konferencji w San Francisco pokazano dwa nowe telefony: iPhone 7 iPhone 7 Plus i nową odsłonę zegarka Apple Watch 2. 

Wszyscy tak naprawdę czekali na nowy model telefonu iPhone. Nowa wersja, czyli iPhone 7 dostępna będzie w dwóch wersjach: iPhone 7 z ekranem 4,7" oraz iPhone 7 Plus z ekranem 5,5". Co ciekawe. Obie wersje odporne są na wodę i pył - to nowość w konstrukcji telefonów marki Apple. 

Większość osób długo czekało na innowacje związane z funkcją robienia zdjęć i filmów telefonem iPhone. W końcu ich prośby zostały wysłuchane i Apple tym razem wprowadził kilka znaczących zmian. Technologia foto-wideo została usprawniona i nowy sensor pozwala robienie zdjęć z wyróżnieniem detali, zmieniła się także przysłona w obiektywie co oznacza, że wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych nie będzie już takim problemem

Duże zmiany zostały wprowadzone w modelu iPhone 7 Plus - jeżeli głównie telefonem robicie zdjęcia, to możecie być bardzo zadowoleni z nowych zmian, które wprowadziła marka Apple. Na tylnej części znajdziecie aż dwa obiektywy fotograficzne. Jeden z nich stworzy zdjęcia szerokokątne, a drugi mniejsze. Dzięki takiemu zastosowaniu będziecie mogli wykonać zdjęcia z dwukrotnym przybliżeniem i o wiele lepszej głębi ostrości. 

W najnowszej wersji iPhone 7 polepszeniu uległ także wyświetlacz telefonu. Ta wersja ekranu ma być jeszcze jaśniejsza i bardziej żywa w kolory.

Kolejnym, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest nowość w systemie audio. Po pierwsze dodatkowy głośnik - od teraz głos wydobywający się z głośników będzie stereofoniczny.

Po drugie iPhone 7 to zupełnie nowe, bardzo często krytykowane przed premierą, złącze do słuchawek. Od tego modelu będą one podłączane jedynie do złącza Lightning, czyli tego samego, do którego podłączana jest ładowarka telefonu. Poirytowani tym rozwiązaniem? Nie martwcie się. Apple przewidział Waszą złość i dorzucił do zestawu specjalną przejściówkę, dzięki której stare słuchawki z poprzednich modeli będą działały po podłączeniu do modelu iPhone 7. Nowością mają być także bezprzewodowe słuchawki EarPods.

iPhone 7 dostępny będzie w sprzedaży w Polsce od 23 września w pięciu kolorach: srebrnym, różowym, matowym, czarnym, złotym i szklistym czarnym "Jet Black". Cena nowego modelu waha się w granicach ok. 3300 PLN za wersję 32 GB i ok. 4000 PLN za wersję iPhone 7 Plus 32 GB.

Co nowego znajdziecie w Apple Watch 2?

Wygląda dokładnie tak samo jak jego poprzednik. Nowością jest jego odporność na wodę - od teraz możecie z nim pływać i zanurzać się na głębokość 50 metrów. Wyświetlacz jest znacznie jaśniejszy, a całe urządzenie wyposażono w funkcję GPS.