Najprawdopodobniej na początku września marka Apple zaprezentuje nowy model kultowego telefonu iPhone. Najprawdopodobniej, ponieważ gigant technologiczny nigdy nie ujawnia żadnych informacji przed oficjalną premierą swoich nowych modeli. Możemy opierać się jedynie na przeciekach, których w ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo w internecie.

iPhone 8 najdroższym modelem telefonu w historii marki Apple

Na początku września Apple zaprezentuje swój nowy model telefonu iPhone i wiele wskazuje na to, że iPhone 8 będzie najdroższym w historii tych kultowych telefonów. Jego cena uzależniona jest od kosztów produkcji, a te w związku z nowościami, które znajdziemy w tym modelu mają być większe niż pierwotnie zakładano. iPhone 8 może kosztować nawet 1100 dolarów, czyli około 5000 tysięcy złotych - to drożej niż laptop MacBook Air tej firmy. 

Czym iPhone 8 wyróżni się na tle poprzednich modeli?

iPhone 8 ma zostać wyposażony w nowy ekran. Tym razem będzie to wielki wyświetlacz OLED z technologią True Tone, który zajmować będzie całą przednią powierzchnię telefonu - spore nawiązanie do najnowszego modelu telefonu marki Samsung. Niektóre źródła donoszą, że najnowszy model telefonu marki Apple wyposażony będzie w przycisk Touch ID wbudowany w wyświetlacz bądź zastąpiony funkcją rozpoznawania twarzy. Jeżeli chodzi o wygląd modelu iPhone 8 to sporo mówi się o powrocie do dizajnu znanego wszystkich posiadaczom iPhone'a 4. 

Pewnie większości z Was najbardziej ciekawi aparat, który znajdzie się w nowym modelu. Otóż najprawdopodobniej aparat ma być podwójny (umieszczony jeden pod drugim) i posiadać funkcję wykonywania zdjęć w formacie 3D. 

Pierwszy iPhone ładowany bezprzewodowo

W 2015 roku firma Apple złożyła patent, który zakłada pomysł bezprzewodowego ładowania telefonów z serii iPhone. Oznacza to, że iPhone 8 może mieć możliwość ładowania swojej baterii bez użycia kabli, a jedynie za pomocą lokalnej sieci bezprzewodowej. W nowym modelu nie tylko zabraknie wejścia na słuchawki, ale może się okazać, że także portu do ładowania telefonu.