Choć wypuszczony we wrześniu zeszłego roku na rynek, długo wyczekiwany iPhone X cieszy się ciągle ogromną popularnością, to w ofercie marki Apple jest też inny model, który znacznie wcześniej podbił serca miłośników smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Chodzi o wydany w marcu 2016 roku iPhone SE. Dlaczego tak bardzo trafił on w gusta odbiorców? Bo posiadał podzespoły równie dobre, co popularny model iPhone 5s oraz praktycznie identyczny kształt, ale był on nieco mniejszy, bo z 4-calowym wyświetlaczem, a także nieco tańszy. 

Nowy iPhone SE 2 - wygląd

Od jakiegoś czasu pojawiają się doniesienia, że w Apple zaczęto się zastanawiać, czy nie warto byłoby go odświeżyć. I jeśli wierzyć plotkom, iPhone SE 2 ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jak miałby wyglądać? Prawdopodobnie miałby zyskać odrobinę większy wyświetlacz, 4.2-calowy, a w środku podzespoły z iPhone'a 7. Mówi się również, że może zmienić się dotychczasowa tylna obudowa iPhone'a SE 2, która będzie wykonana ze szkła i w ten sposób umożliwi bezprzewodowe ładowanie, co ma już miejsce w przypadku iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a X. Napędzać ma go chip A11 Bionic.  Zastanawiacie się na pewno, co z aparatem w nowym modeli iPhone'a SE 2. Ma on podobno otrzymać przednią kamerkę o rozdzielczości 5 lub 7 Mpix, a tylną - 12 Mpix, a także poczwórną diodę doświetlającą LED. Nie wiadomo, co mogłoby się stać z gniazdem słuchawkowym 3.5 mm, czyli tzw. mini jackiem. Jak zapewne wiecie, firma Apple zrezygnowała z tej opcji już w modelach z 2016 roku, ale istnieje oczywiście szansa, że skoro SE to z założenia nieco tańszy model, być może zachowa takie udogodnienie dla swoich klientów. 

ZOBACZ TAKŻE: Facebook wprowadza funkcję randkowania! Zdetronizuje Tindera?

iPhone SE - cena i data pramiery

Nie wiadomo jeszcze, kiedy iPhone SE 2 miały dokładnie trafić do sprzedaży. Do tej pory mówiło się, że o pierwszej połowie roku, co oznaczałoby, że model ujrzy światło dzienne lada moment. Ale najpierw firma musi zaprezentować nowy model światu, co może wydarzyć się podczas WWDC, czyli Worldwide Developers Conference, zaplanowanej w dniach 4-8 czerwca. Cena? Nie powinna być większa, niż dotychczasowa kwota, jaką trzeba było wydać na iPhone'a SE, czyli ok. 399 dolarów. 

W sieci pojawił się przeciek w postaci zdjęć modeli iPhone SE 2. Zobaczcie, jak ma wyglądać! 

ZOBACZ TAKŻE: Od teraz możecie wyciszyć znajomych na Instagramie. Wiemy, jak to zrobić