Od premiery pierwszej części przygódHarry’ego Pottera minęło ponad 20 lat. Mimo to, książki o młodym czarodzieju i jego przyjaciołach wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podbijają serca kolejnych pokoleń czytelników. Oprócz siedmiu fantastycznych powieści z młodym chłopakiem z charakterystyczną blizną na czole w roli głównej, J.K. Rowling napisała książkę Quidditch przez wieki, przedstawiającą historię fikcyjnej gry sportowej, w którą grali czarodzieje Hogwartu, a także leksykon - Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Ta pozycja również odniosła międzynarodowy sukces. Doczekała się bowiem (aż!) dwóch ekranizacji. To jednak nie koniec! Okazuje się, że autorka bestsellerów przygotowała dla fanów Harry’ego Pottera, Hermiony i Rona coś zupełnie nowego.

J.K. Rowling wyda cztery nowe książki inspirowane światem Harry’ego Pottera!

Harry Potter powraca!Wydawnictwo Pottermore Publishing potwierdziło, że J.K. Rowling napisała cztery nowe książki inspirowane światem młodego czarodzieja. Tym razem, brytyjska pisarka wyda e-booki stylizowane na podręczniki do kilku hogwarckich przedmiotów - Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts, A Journey Through Potions and Herbology, A Journey Through Divination and Astronomy oraz A Journey Through Care of Magical Creatures. Dzięki tym krótkim historiom autorstwa J.K. Rowling, fani Harry’ego Pottera będą mogli poznać historię magii oraz świata wykreowanego przez pisarkę. Premiera pierwszych dwóch podręczników odbędzie się 27 czerwca. Kolejnych niedługo później (dokładna data nie została jeszcze podana). Przewidujemy, że będą to najciekawsze i najchętniej czytane podręczniki na świecie.

Jak poprawnie wymówić imię Hermiony Granger? J.K. Rowling wyjaśniła to w jednej z części „Harry’ego Pottera” >>>