Każda z nas marzy o pięknych, mocnych i zdrowych włosach. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim świadoma pielęgnacja. Jeżeli obce Wam są takie pojęcia jak: równowaga PEH i porowatość włosów, musicie jak najszybciej nadrobić zaległości, ponieważ to podstawa prawidłowego dbania o fryzurę. Równowaga PEH to dostarczenie włosom odpowiedniej proporcji emolientów, humektantów i protein w codziennej pielęgnacji. Natomiast porowatość określa to, w jakiej kondycji są włosy. Na forach internetowych i grupach na Facebooku nie brakuje praktycznych i pomocnych porad, jak dbać o włosy. Wcierki, płukanki i domowe maski pomagają uzyskać zdrowy wygląd i wzmocnić włosy, a także wydobyć blask i wygładzić niesforne włosy. W dbaniu o fryzurę na pewno potrzeba wiele cierpliwości, ponieważ to, co na nie działa, jest mocno indywidualną kwestią. A więc metoda prób i błędów jest jedyną drogą do uzyskania zdrowych włosów. Istnieją na szczęście kwestie, co do których nie ma wątpliwości, chociaż nie wszyscy o tym wiedzą. Co z regularnym podcinaniem końcówek? Utarło się, że należy podcinać kilka centymetrów, aby przyśpieszyć porost włosów. Czy rzeczywiście tak jest?

Jak często powinnaś podcinać włosy, aby były zdrowe i szybciej rosły?

Nie wiadomo dokładnie, skąd wzięło się przekonanie, że podcinanie końcówek przyśpiesza porost włosów, mimo tego, że te dwa stwierdzenia wykluczają się, gdyby faktycznie się nad tym zastanowić. Stylistka fryzur, która dba o wygląd takich gwiazd jak Rihanna czy Rita Ora, alarmuje, że nie do końca tak jest. Angela C Styles w rozmowie z magazynem Seventeen wyjaśniła, że to mit, który jest dość powszechny. Mamy jednak dobrą wiadomość! Regularne podcinanie końcówek ma duży wpływ na kondycję włosów i sprawia, że są zdrowsze. W niektórych przypadkach zdarza się również tak, że obcięcie rozdwojonych końcówek, pozwala im rosnąć, ponieważ kiedy nasze włosy są zniszczone na końcówkach, blokuje to ich porost. 

Jak ściąć włosy w domu? Wyjaśniamy, jak samodzielnie obciąć końcówki i skrócić grzywkę >>>

„Obcięcie włosów sprawia, że ​​rosną zdrowiej, ponieważ pozbywamy się zniszczonych końcówek. Jeśli pozwolisz, aby rozdwojone końcówki pozostały na pasmach, włosy będą nadal się rozdwajać i nigdy nie doczekasz się tego, aż urosną”, tłumaczy stylistka fryzur Angela C Styles. Dlatego, niezależnie od tego, czy obcinasz włosy w salonie czy samodzielnie, powinnaś zwrócić uwagę na to, w których miejscach rozdwajają się Twoje końcówki, ponieważ możesz potrzebować obcięcia więcej niż kilku centymetrów! Odpowiedź na pytanie, jak często powinno się ścinać końcówki, zależy więc od kondycji włosów.