Zima trwa w najlepsze. Podobnie jak dłonie czy usta, nasze oczy są narażone na negatywne działanie niskich temperatur i wiatru. Właśnie dlatego powinnyśmy należycie o nie zadbać. Szczególnej pielęgnacji zimą wymaga również cienka i delikatna skóra wokół oczu. Jak dbać o oczy zimą? Oto kilka rzeczy, o których musimy pamiętać, gdy temperatury za oknem drastycznie spadną!

Jak dbać o oczy zimą?

Jak dbać o oczy zimą? Jest kilka rzeczy, o których każda z nas powinna pamiętać. Wychodząc z domu, warto zabierać ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Ostre – zimowe słońce sprawia, że często mrużymy oczy. Regularnie powtarzany odruch może przyczynić się do szybszego pojawienia się „kurzych łapek” albo utrwalenia widocznych już zmarszczek wokół oczu. Kolejną rzeczą, którą warto zawsze mieć ze sobą, są krople nawilżające. Jeśli przebywamy w suchym pomieszczeniu, warto co jakiś czas zakroplić oczy. Agnieszka Zygmunt, czyli redaktorka działu Uroda magazynu Glamour, zauważa, że większość pomieszczeń, w których działa ogrzewanie, jest wysuszona. W związku z tym nawilżające krople do oczu mogą okazać się niezbędne!

Pielęgnacja skóry wokół oczu – o tym należy pamiętać (nie tylko) zimą

Jeżeli chcecie odpowiednio zadbać o delikatną i cienką skórę wokół oczu, zaopatrzcie się w dobry krem ochronny. Używajcie go codziennie. Pamiętajcie jednak, aby warstwa kosmetyku, który nakładacie na okolice oczu, nie była zbyt gruba. Krem ochronny użyty w nadmiernej ilości może bowiem podrażnić spojówki. Więcej na temat pielęgnacji skóry wokół oczu przeczytacie TUTAJ.

Jak dbać o oczy zimą? Demakijaż ma znaczenie!

Jak dbać o oczy zimą? Joanna Winiarska – szefowa działu Uroda magazynu Glamour radzi, aby codzienny demakijaż wykonywać za pomocą dwufazowych płynów do demakijażu. Dlaczego? Gdy temperatury za oknem znacznie się obniżają, delikatna skóra wokół oczu potrzebuje nie tylko nawilżenia, ale i natłuszczenia. Dwufazowe płyny do demakijażu zawierają fazę oleistą, która skutecznie usuwa makijaż (nawet wodoodporny), a jednocześnie natłuszcza skórę. Odpowiedni demakijaż i pielęgnacja skóry wokół oczu sprawią, że nawet zimą będziecie wyglądać na zdrowe, a do tego w pełni wypoczęte.

 

Najlepsze produkty do demakijażu oczu poleca redakcja i czytelniczki Glamour.pl >>>