W dniu ślubu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Także elementy, których pozornie nie widać. Odpowiednie bielizna i buty często stanowią o sukcesie całej stylizacji, jak i gwarantują wygodę, która jest kluczowa. Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele podpowiada, jakie możliwości daje nowoczesna bielizna ślubna: dla kogo fiszbiny, dla kogo plastry, dla kogo push-upy, a dla kogo gorset lub modelujące body.

Kilka bieliźnianych rad na dobry początek

Rada numer 1: najważniejsza jest wygoda i efekt „WOW!”, dlatego na bieliźnie ślubnej nie ma sensu oszczędzać. Zwłaszcza, że ta najwyższej jakości posłuży przez kilka kolejnych lat. Świetne materiały i doskonała konstrukcja to jej zalety. Powinna być przede wszystkim praktyczna. Tę seksowną można zostawić na miodowy miesiąc.

Rada numer 2: Mimo że większość z nas uważa, że doskonale zna swój rozmiar, po konsultacji z brafitterką zwykle okazuje się, że nie do końca. Wystarczy lekka korekta: większa lub mniejsza miseczka, obwód, wysokość ramiączek i od razu biust piękniej się układa, a stanik wydaje się wygodniejszy. UWAGA: nasza ekspertka radzi, aby dziewczyny o bardziej obfitych kształtach zaczęły zakupy nie od sukni, lecz od bielizny właśnie. Wiedząc, że najlepiej czują się w body lub gorsecie, zdecydują się na suknię z pięknym dekoltem, a nie odkrytymi plecami.

Rada numer 3: Mierzyć, wszystko mierzyć na żywo. Wraz z naszą ekspertką zachęcamy do wizyty w profesjonalnym salonie z bielizną i przymiarek na żywo. Co wybierzecie, zależy i od figury, i od fasonu sukni ślubnej. 

Kolor bielizny

Najlepiej sprawdza się cielisty - dzięki niemu bielizna ślubna staje się niewidoczna i taka powinna być. Nie odwróci uwagi od sukni, przebijając spod materiału. Popularna jest także bielizna w kolorze écru.

Bielizna modelująca

W realnym świecie niestety niewiele jest kobiet zadowolonych ze swej figury. Nawet jeśli inni widzą to inaczej, 95 proc. z nas czuje się pewniej, mając na sobie tzw. bieliznę modelującą. Choć warto kierować się wygodą, to jeśli wspomoże to nasz komfort psychiczny, postawmy na odpowiednio dobrane body lub nowoczesny gorset, który nie skrępuje naszych ruchów.  

Jaki stanik do jakiej sukni

W zależności od rozmiaru biustu i efektu, jaki chcemy osiągnąć, mamy do wyboru choćby push upy czy bardotki wzmacniane fiszbinami. 

Zobacz także:

ODKRYTE RAMIONA

Stanik typu strapless, czyli bez ramiączek. Podtrzymywany dodatkowymi silikonowymi tasiemkami, które zapewniają stabilność biustu. Dostępne są modele bardziej zabudowane i mocno wycięte. Te dla obfitszych biustów mają wyższy mostek i zapinane są na cztery haftki. 

DUŻY DEKOLT

Idealne są tu bardotki o niższym mostku. Dla biustów obfitszych – balkonetki pięknie zbierające i podkreślające kształt piersi. Idealny model dla kobiet o pełnych kształtach.

ODKRYTE PLECY 

Model sukni zarezerwowany dla drobnych kobiet z niewielkim biustem. Wówczas mogą w ogóle zrezygnować ze stanika na rzecz silikonowych podkładek podnoszących piersi. Zwykle stosuje się taśmy oplatające talię i zapinane z przodu. 

Jakie buty do sukni ślubnej

Ich wybór zależy od stylu sukni oraz tego, jaki charakter chcemy nadać całości. Ekspertka z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele zwraca uwagę, że przede wszystkim muszą pasować do ciebie, być wygodne i na ten dzień wyjątkowe!

Jeśli nie nosisz szpilek, raczej nie będą dla ciebie. Jeśli czujesz się w nich najlepiej, nie ma powodu z nich rezygnować. Dziś moda jest tak łaskawa, że trafionym wyborem jest to, w czym dobrze wyglądasz. Buty na ten szczególny dzień powinny być dobrej jakości, a kolorem podkreślać wyjątkowość okazji. Mogą być lakierowane, zdobione kryształkami lub z awangardowym obcasem. Wysokie panny młode chętnie wybierają baleriny – zdobione klamerkami, kwiatami, błyskotkami.

KOLOR: nude, białe, écru są najchętniej wybierane. Jeśli decydujesz się na odważny kolor, niech powtórzy się w bukiecie kwiatów, akcencie we włosach lub poszetce pana młodego. 

WAŻNE RADY: buty należy kupić na tyle wcześnie, aby delikatnie je rozchodzić. Jeśli zamawiasz przez internet, zamów od razu dwa rozmiary, te mniej wygodne zwrócisz. Zabieraj je na przymiarki, suknia inaczej się układa w zależności od tego, co masz na nogach. Pamiętaj też, że w drogeriach można kupić specjalny spray chroniący stopy przed otarciami, którego warto użyć w dniu ślubu.