Lockdown spowodowany pandemią koronawirusa wywrócił nasze życie do góry nogami. Bardzo często osoby, które dotąd były świetnie zorganizowane, przyznają, że teraz mają problem z wypełnianiem codziennych obowiązków albo zachowaniem tak zwanego work-life balance. Właściwe zarządzanie czasem jest kluczem do sukcesu, jeżeli pracujemy czy uczymy się z domu. Jak dobrze organizować swój czas? Sprawdź poniżej.

Jak dobrze organizować swój czas?

Dokładny plan działania

Najgorsze, co możesz zrobić, to działać bez planu. Dlatego zachęcamy do regularnego tworzenia listy to-do, a nawet kilku list. Pod koniec miesiąca spisz wszystkie ważne rzeczy, które musisz zrobić, konferencje, a także wydarzenia online, w których weźmiesz udział w przyszłym miesiącu. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz. Pod koniec dnia albo o poranku twórz natomiast mini listy to-do. Mając przed sobą zestawienie wszystkich obowiązków, zyskasz poczucie, że nad wszystkim panujesz. Natomiast każda skreślona rzecz z listy doda Ci motywacji do działania. W końcu będziesz coraz bliżej celu!

Listy to-do można sporządzać nawet na zwykłej kartce. Zachęcamy jednak do korzystania z profesjonalnego plannera albo kalendarz i notatnika w laptopie. A skoro już mowa o sprzęcie…

Niezawodny sprzęt

Co ma wspólnego niezawodny sprzęt z dobrą organizacją czasu? Wbrew pozorom bardzo dużo! Przypomnij sobie wszystkie sytuacje, gdy laptop, którego używasz do pracy, odmówił Ci posłuszeństwa. Albo nie dotrzymywał Ci tempa, bo np. działał za wolno, szybko się rozładowywał, do tego brakowało w nim pamięci. No właśnie… Dlatego (zdecydowanie!) warto zainwestować w sprzęt najnowszej generacji, który spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników i fanów nowych technologii.

W ofercie marki Huawei od niedawna dostępne są laptopy MateBook X i MateBook 14 na miarę naszych czasów. Dlaczego zasługują na miano wyjątkowych? MateBook X jest ultra smukły i lekki – waży zaledwie kilogram. Poza tym został wyposażony w dotykowy ekran 3K Infinite FullView i ultra wydajną baterię (już 30 minut ładowania pozwoli na kilka godzin pracy bez obaw, że bateria w naszym laptopie może się w każdej chwili wyczerpać). Co więcej, MateBook X to pierwszy laptop na rynku, który obsługuje Wi-Fi 6, a co za tym idzie oferuje trzykrotnie szybszy transfer danych.

Z kolei MateBook 14 nie tylko wygląda bardzo stylowo, ale również posiada niesamowicie wydajny procesor oraz 8 lub 16 GB pamięć operacyjną. Podobnie jak MateBook X, MateBook 14 jest bardzo lekki – waży niespełna 1,5 kg. To nie wszystko! Notebook został wyposażony w około 30% większy touchpad niż urządzenia starszej generacji, dzięki czemu korzystanie z niego jest znacznie łatwiejsze. Poza tym posiada on funkcję Huawei Share, która umożliwia sprawne przesyłanie danych między laptopem a innymi sprzętami Huawei, np. telefonem.

Jeśli szukasz niezawodnego laptopa do pracy i rozrywki, warto wziąć pod uwagę zakup jednego z nowości od marki Huawei.

Asertywność

Jeżeli chcesz dobrze organizować swój czas, a tym samym bez większych problemów ogarniać codzienne sprawy (nie tylko obowiązki zawodowe) i zachować work-life balance, musisz w końcu nauczyć się mówić „nie”. Wypełniaj sumiennie swoje obowiązki. Wspieraj swoich współpracowników oraz bliskich. Ale jednocześnie nie zapominaj o swoich potrzebach. To bardzo ważne! Jeśli weźmiesz na siebie za dużo, w Twoim życiu pojawi się chaos, a wraz z nim przemęczenie i frustracja.

Relaks

Czas na kolejne zaskoczenie, czyli na odpoczynek! Pamiętaj, że dobry i efektywny pracownik, to wypoczęty pracownik. Odpowiednia ilość snu, jak również relaks (np. w postaci długiej kąpieli, treningu online albo godziny z ulubioną książką) korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie, a także poprawi funkcjonowanie całego organizmu. Tym samym (przynajmniej w pewnym stopniu) poprawi Twoją efektywność w pracy.