Jak dogodzić kobiecie w łóżku?

Niestety, życie seksualne, jak wiele innych sfer, nie opiera się na jednym uniwersalnym scenariuszu. Nie ma też jednej, zawsze niezwodnej metody na uwodzenie kobiet i na sprawienie, by zawsze osiągały orgazm. Bo każda z nich jest inna, a co za tym idzie, różne są też ich potrzeby, preferencje, fantazje i marzenia w łóżku.

Co więcej, nie każdy penis będzie współgrać z absolutnie każdą kochanką, bo wiele zależy od indywidualnych predyspozycji ciała. Zawsze trzeba się "dotrzeć", a to wymaga czasu, chęci i zaangażowania. To właśnie z tego powodu przygody na jedną noc nie zawsze kończą się happy endem dla obydwojga partnerów seksualnych. Dłuższy staż pozwala lepiej poznać swoje wzajemne potrzeby, ale też wiąże się z ryzykiem, że pojawi się nuda. A wtedy warto urozmaicić życie łóżkowe. W jaki sposób? Na przykład, kupując zabawki erotyczne, lub stosując takie "triki" jak spanking, czyli erotyczne klapsy.

Skoro już mowa o relacji seksualnej z dłuższym bagażem doświadczeń, to wiele par praktykuje także takie niecodzienne rozwiązania jak seks grupowy. To często bardzo dobry motyw na zwiększenie libido. Swingersi, szczególnie ci zaprawieni w bojach, często mówią o tym, jak wiele dało im takie otworzenie się na seks w większym gronie. W ten sposób można bowiem na nowo obudzić zdrową zazdrość i zupełnie inaczej, świeżym okiem, spojrzeć na partnera lub partnerkę pod kątem atrakcyjności erotycznej.

Jeśli jednak nie przekonują cię takie przygody, to nic straconego. Wciąż istnieje wiele sposobów na to, by dogodzić kobiecie podczas stosunku i gry wstępnej. Przede wszystkim jednak pamiętaj o tym, że penis to nie jedyny "arsenał", jaki możesz wykorzystać. Są jeszcze gadżety, takie jak:

  • dildo,
  • wibrator (różne typy!),
  • masażery,
  • zestawy do przebierania się,
  • olejki erotyczne do masażu,
  • i wiele innych.

Wystarczy przejrzeć ofertę sex shopu, by wybrać coś do sypialni na co dzień lub na wyjątkowe okazje. Kobieta na pewno doceni taki oryginalny prezent, położony na szafce nocnej i zachęcający do wspólnych igraszek.

Nigdy nie zapominaj o grze wstępnej i o tym, by ze wszystkich sił starać się zapewnić swojej pani orgazm. Jej potrzeby są tak samo ważne, jak twoje, dlatego powinien to być priorytet. Nie ma nic gorszego niż niezadowolenie jednej ze stron, skrywane za zawstydzonym uśmiechem lub skrywanym żalem, który prędzej czy później, wyjdzie przy najbliższej kłótni. Dlatego nie bój się rozmawiać o seksie także poza sypialnią. Pytaj, czy twoja partnerka jest zadowolona, a jeśli nie jest, to co możesz zmienić.

Zobacz także:

Może być tak, że kobieta nie będzie zadowolona, ale nie do końca wie, jak o tym powiedzieć. Najgorzej, jeśli również sama nie wie, co tak naprawdę sprawia jej przyjemność: jakie ruchy, jakie pozycje, jakie tempo. Jeśli tak jest, to wesprzyj ją dobrym słowem i zachęć do tego, by sama odkryła, co jest dla niej najlepsze. Możesz sprawić jej na przykład:

  •  masażer łechtaczki,
  • dildo,
  • wibrator (najlepiej taki stymulujący punkt G).

Wręcz taki gadżet przy najbliższej okazji i życz dobrej zabawy. Zobaczysz, że gdy kobieta pozna swoje ciało i potrzeby, wasze życie łóżkowe wskoczy na kolejny poziom. A przede wszystkim ona nabierze większej świadomości i przy następnym seksie wyda ci konkretne instrukcje: bardziej w lewo, mocniej w prawo, wolniej, szybciej... Po jakimś czasie wskoczycie już na wspólny rytm. Naprawdę warto!

Jak dogodzić kobiecie po 40. lub 50-tce?

Seks uprawia się jako dorosły człowiek w każdym wieku, dopóki pozwala na to zdrowie, i warto mówić o tym głośno. Dlatego szczególnie ważnym pytaniem jest, jak dogodzić kobiecie dojrzałej, takiej po 40. lub 50. roku życia.

Partnerki na tym etapie życia z reguły dobrze już wiedzą, czego oczekują od sfery uczuciowej, ale i erotycznej. Znają swoje potrzeby i preferowane dla własnego ciała i możliwości fizycznych pozycje seksualne. Poza tym potrafią spełniać fantazje swoich partnerów, o ile oczywiście te nie kolidują z ich granicami. Właśnie dlatego seks po "czterdziestce" lub po "pięćdziesiątce" może być bardzo satysfakcjonujący dla obydwu stron. Są jednak pewne "ale".

Musisz wiedzieć o tym, że z wiekiem zmienia się ciało kobiety, a jeśli wchodzi już ono powoli w wiek menopauzalny, pojawiają się problemy dotychczas nieobecne. Przykładem jest suchość w pochwie, na którą nie zaradzi się tylko podnieceniem. Nawet bardzo długa gra wstępna nie wystarczy czasem do tego, by błona śluzowa wyprodukowała wystarczającą ilość nawilżenia.

Efekt? Zmniejszone libido, ale też dyskomfort, a nawet ból podczas stosunku. Nici z przyjemności. Właśnie dlatego, by zapewnić dojrzałej partnerce orgazm i zagwarantować jej pełną przyjemność płynącą ze zbliżenia, warto wyposażyć się w lubrykant. Jeśli używasz prezerwatyw, to koniecznie wybierz żel na bazie wody, po to, by nie obniżyć skuteczności antykoncepcji.

Jak dogodzić kobiecie palcem?

Penis to nie wszystko. Przyjemność możesz sprawić także palcem. "Palcówka" to technika, którą uwielbia wiele kobiet. A dlaczego? Ponieważ palcem można często lepiej dotrzeć do tych fragmentów wewnątrz kobiecego centrum przyjemności, do którego członek nie ma prawa dotrzeć. A przynajmniej nie w takim stopniu, jak jest to potrzebne do tego, by osiągnąć orgazm.

Niektóre partnerki uwielbiają ruchy posuwiste dwoma palcami wskazującymi. Inne zdecydowanie bardziej preferują ruchy kołowe, palcem wskazującym. Dla pobudzenia najwrażliwszych obszarów warto zastosować ruch wyłącznie końcówką palca, koncentrując się na przedniej ściance pochwy. Oczywiście nie jest to uniwersalna "instrukcja obsługi". Warto pytać kobietę o to, czy dany rodzaj penetracji jej odpowiada, czy zwolnić tempo, czy zmienić kierunek, czy dołożyć albo odjąć palec.

Dobrym pomysłem będzie też połączenie techniki palcowej z seksem oralnym. Równie dobrze sprawdzą się także zabawki erotyczne. Możesz na przykład jednocześnie bawić się palcem wewnątrz (koniecznie zastosuj lubrykant) i pobudzać łechtaczkę na zewnątrz wibratorem. A może pozycja od tyłu i podniecający spanking na dokładkę? Kombinacji jest mnóstwo, liczy się wyobraźnia!

Jak dogodzić kobiecie językiem?

Wielu mężczyzn zastanawia się nad tym, jak dogodzić kobiecie metodą oralną. Tutaj liczy się komunikacja z partnerką. Bo czasem sprawdzą się delikatne pociągnięcia językiem i koncentrowanie się także na wewnętrznej stronie ud, a innym razem energiczne zasysanie i koncentrowanie się wyłącznie na żołędziu łechtaczki.

W wielu przypadkach dobrze sprawdzi się metoda: wolno-szybciej-najszybciej-wolniej. Zacznij od łagodnych muśnięć, przechodząc w bardziej zdecydowanej ruchy językiem. Wskazane będzie także dołączenie palca.

Pamiętaj o tym, że to, co sprawdza się jednego dnia, może już być niekoniecznie podniecające tydzień później. Dlatego, po raz kolejny: komunikacja.

Jak dogodzić kobiecie podczas stosunku

Jakie pozycje seksualne są najlepsze? Najbardziej uniwersalna i popularna jest pozycja misjonarska, ewentualnie z drobnymi modyfikacjami (np. "Na pagonach").

Wiele kobiet lubi jednak pozycje "Na pieska" i "Jeźdźca", i to z bardzo prostego powodu. Otóż dzięki temu penis ma szansę docierać do tych najprzyjemniejszych obszarów. Tutaj wiele zależy oczywiście od indywidualnej anatomii kobiety i od tego, czy lubią się przytulać podczas stosunku, czy może preferują większe oddalenie od partnera. Fajnie, jeśli wspólnie przejrzycie popularne pozycje z Kamasutry i potratujecie rozmowę o nich jako element pikantnej gry wstępnej.

Dość kompromisowa pod tym względem jest pozycja "Na łyżeczki", która pozwala zarówno na romantyczne przytulanie się i poczucie bliskości, jak i na dużą przyjemność fizyczną. Dość prawdopodobne, że kobieta osiągnie satysfakcję i przeżyje z tobą fantastyczny orgazm.