Aksamitna w dotyku, gładka skóra to coś, co dla wielu z nas nie jest na porządku dziennym. Wiele z nas chciałoby. Jednak często cena za takie wrażenia zmysłowe jest wysoka. Żmudne golenie się jednorazowymi maszynkami – w dodatku niezbyt ekologiczną metodą – wiąże się z zacięciami, wrastającymi włoskami i tym, że trzeba to robić niemal codziennie. W dodatku nie można mieć pewności, że włosy w ciągu dnia nie odrosną. Więc rano, przed wyjściem do szkoły czy pracy, jeśli nie zdążymy pozbyć się włosków zastanawiamy się, w co się ubrać, aby nie było ich widać. Nie ma mowy o swobodzie i beztrosce. Spontaniczna randka? Hm, a jak tam włosy? Z kolei metody, takie jak depilacja woskiem, które zapewniają nieco trwalszy efekt, są niestety bolesne i często wiążą się z przekraczaniem naszych intymnych granic, jeśli chcemy w gabinecie wykonać depilację bikini. Dlatego właśnie rozwiązaniem może być depilacja światłem, którą dzięki urządzeniu Philips Lumea wykonamy samodzielnie w domu. Ale po kolei…

DEPILACJA ŚWIATŁEM

Technologia IPL (z ang. intense pulsed light), na której bazuje Philips Lumea, polega na tym, że odpowiednio mocna dawka światła precyzyjnie trafia w cebulki włosów – jest pochłaniana przez ich ciemny barwnik. W wyniku tego osłabione zostają mieszki włosowe, a kiedy te są nieaktywne kolejne włoski nie odrastają. Wykonywanie regularnie zabiegów w odpowiednich odstępach czasu sprawia, że efekt jest długotrwały. Dlaczego jednak trzeba kilku zabiegów? Otóż nasze włoski są w tym samym czasie w różnych fazach, a światło działa tylko na te, które są w fazie wzrostu. Regularne zabiegi, z początku co dwa tygodnie, potem są coraz rzadsze i służą do podtrzymania długotrwałego efektu, abyśmy w każdej chwili cieszyły się jedwabiście gładką skórą.W przypadku urządzenia Philips Lumea efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do 6 miesięcy (wystarczy około 12 zabiegów), a już po 3 zabiegach – oczywiście w zależności od naszych indywidualnych predyspozycji – można zauważyć, że włosków jest o 92% mniej. Co ważne – urządzenie jest bezpieczne do stosowania na własną rękę, gdyż powstało we współpracy z dermatologami i zostało przebadane klinicznie.

ZRÓB TO SAMA

A jak to wszystko wygląda w praktyce? Zanim przystąpimy do depilacji, warto ściągnąć na smartfona bezpłatną aplikację IPL Philips Lumea – pozwala w pełni wykorzystać możliwości urządzenia, dostosować jego parametry do indywidualnych potrzeb, jak i przypomina o wykonaniu zabiegu w odpowiednim czasie. Następnie wybieramy jedną z kilku odpowiednio wyprofilowanych nasadek dołączonych do urządzenia, co umożliwi optymalną depilację konkretnej partii ciała – czy to nóg, rąk, brzucha, bikini, pach czy twarzy. Kolejny krok to ustawienie mocy, z jaką wiązka światła będzie działała na naszą skórę. Do wyboru mamy 5 poziomów – w doborze pomaga czujnik SmartSkin: wystarczy przyłożyć depilator do skóry i nacisnąć przycisk, aby czujnik dobrał odpowiednią moc na podstawie naszego odcienia skóry. Oczywiście jeśli stwierdzimy, że jest ona za duża lub za słaba, możemy zmienić ją ręcznie. Warto wiedzieć, że depilacja powinna być bezbolesna, jeśli czujemy np. szczypanie czy pieczenie – warto zmniejszyć poziom mocy. Nasze odczucia zależne są naturalnie od naszego progu bólu, jednak Philips Lumea generalnie działa bezpiecznie i łagodnie nawet w przypadku wrażliwej skóry. Co najważniejsze – depilowanie wybranej części ciała zajmuje zaledwie kilka minut. A przy okazji możemy coś oglądać czy słuchać ulubionej muzyki. To się nazywa depilacja na własnych zasadach!

WYNAJMIJ, ABY SIĘ PRZEKONAĆ

Bez wątpienia urządzenie Philips Lumea to inwestycja, która pozwala cieszyć się gładką skórą bez bólu przez długi czas oraz jest ekologiczniejszą alternatywą dla jednorazowych golarek. Jeśli jednak chcemy się przekonać na własnej skórze, czy na pewno jest to skuteczna metoda dla nas, to… możemy sprzęt do depilacji wynająć! Za określoną kwotę miesięcznie otrzymujemy do domu nowe urządzenie Philips Lumea, które możemy w każdej chwili zwrócić bez zobowiązań lub wykupić – po cenie odpowiednio mniejszej o zapłacone już koszty wynajmu. Co ciekawe, 2-letnia gwarancja zaczyna liczyć się od chwili zakupu, a nie wypożyczenia. Warto zatem przetestować tę metodę, dzięki której depilacja przestanie być przykrym i częstym obowiązkiem, a radość z gładkiej skóry będzie na porządku dziennym!