Ze względu na pandemię koronawirusa większość z nas przebywa w domach. Kwarantanna to dobra okazja do tego, aby nadrobić zaległości albo nauczyć się czegoś nowego. W sieci znajdziecie mnóstwo ofert z kursami, które można zrobić bez wychodzenia z domu. Co więcej, część z nich dostępna jest teraz za darmo. Gdzie ich szukać i które kursy online są naprawdę warte naszej uwagi oraz czasu? Sprawdźcie poniżej.
 

Najfajniejsze kursy online

W sieci znajdziecie platformy, które oferują tysiące kursów online. Jedną z nich jest Udemy. Za jej pośrednictwem możecie podjąć np. kurs dotyczące finansów, rozwoju osobistego, IT, a nawet sztuki (naszą uwagę zwróciła fotografia i rysunek). Poszczególne kursy na tej platformie kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Aktualnie zdecydowana większość z nich jest przeceniona. Szukając czegoś odpowiedniego dla siebie, koniecznie zerknijcie na opinie oraz liczbę kursantów – najlepsze kursy często znajdują się w gronie najpopularniejszych ofert.

Wiele ciekawych opcji znajdziecie również za pośrednictwem Instagramu. Warto jednak zaznaczyć, że nie muszą one dotyczyć nauki sprawnego obsługiwania social mediów. Pani swojego czasu nauczy was np., jak lepiej organizować swój czas. Natomiast Giada Graziano, która stworzyła bloga Glam Observer, oferuje kursy o tematyce modowej. Jak podbić branżę fashion? Odpowiedź na to pytanie poznacie, zaglądając do imperium włoskiej blogerki.

 

Kursy online – uczelnie Ivy League oferują darmowe kursy online

Tak, to się dzieje naprawdę! Uczelnie wyższe z elitarnej grupy Ivy League oferują kilkaset darmowych kursów online. Możecie uczyć się od ekspertów z uniwersytetów Brown, Harvard, Cornell, Princeton, Dartmouth, Yale, Columbia i Pennsylvania. Kursy oferowane przez uczelnie Ivy League dotyczą m.in. takich dziedzin jak nauki ścisłe, literatura, IT, medycyna, sztuka i design oraz nauki społeczne. Brzmi kusząco, prawda? Jeśli chcecie rozpocząć jakiś kurs, kliknijcie TUTAJ.

Jak zarabiać w domu? 5 sposobów na dorobienie sobie bez wychodzenia z domu >>>