Jak zestawiać ze sobą wzory – Pomysły na stylizacje modne na jesień-zimę 2021/11

Czy można łączyć kratkę i paski? To jedno z najczęściej zadawanych w sieci pytań o łączenie wzorów. Podobne wątpliwości budzi zestawianie ze sobą kratki i kwiatków, a także zwierzęcych printów. Wy też się nad tym zastanawiacie? Mamy dla was dwie wiadomości i na szczęście obie są dobre. Po pierwsze, jesienią 2021 wzory są bardzo modne i można łączyć je ze sobą na tysiąc różnych sposobów (no, prawie). Po drugie, istnieje kilka zasad zestawiania ze sobą wzorów, dzięki którym nigdy nie zaliczycie wpadki. Przedstawiamy stylizacyjne triki, dzięki którym stworzycie najmodniejsze looki na jesień-zimę 2021 z printami w rolach głównych. Pomysły podpatrzyłyśmy na ulicach światowych stolic mody. Zainspirujcie się! 

Czy można łączyć kratkę i paski? Jak najbardziej! 

Zacznijmy od najbardziej palącego zagadnienia, czyli: czy można łączyć kratkę i paski? Odpowiedź brzmi: Tak! Dawno minęły już czasy, kiedy było to zabronione. Dziś styliści namawiają nas wręcz, by to robić, bo zestawiając ze sobą te dwa wzory, można uzyskać naprawdę spektakularne efekty. Często, bardzo korzystne do sylwetki. Wystarczy pamiętać, że pionowe paski optycznie wyszczuplają, poziome – potrafią dodać tu i tam (jeśli więc narzekamy na zbyt wąskie ramiona czy mały biust, golf w poziome paski, będzie strzałęm w dziesiątkę). A kratka pasuje do nich doskonale, jeśli tylko postawimy na wzory, które łączy wspólny element kolorystyczny. Śmiało możemy wówczas eksperymentować z szerokością wzorów – górę w drobny prążek połączyć ze spódniczką mini w szachownicę – najmodniejszą kratkę na jesień 2021. Albo spodnie dzwony w pionowe szerokie pasy zestawić z marynarką w drobną kratę. Zbliżony odcień połączy je na dobre!

Spódnica w kwiaty: Z czym nosić?

Podobną zasadą warto się kierować, łącząc ze sobą także inne wzory, na przykład kratkę i kwiatki. Albo kwiatki i groszki. Do spódnicy w kwiaty śmiało możecie więc włożyć bluzkę w kropki, grunt, by miały ze sobą wspólny mianownik, czyli wybrany element w zbliżonym odcieniu. Śmiało można też łączyć ze sobą kontrastowe kolory: biel i czerń, żółć i fiolet, czerwień i zieleń albo sięgnąć po kolory z tej samej gamy barwnej: odcienie tego samego koloru, czerwień i róż albo zieleń i kobalt. Nawet najbardziej szalone wzory dobrane zgodnie z tą zasadą nie będą się gryzły.


fot. Getty Images

Kratka? Checked! 

Jeden z najmodniejszych jesiennych wzorów, który powraca co roku? Kratka! I jesień 2021 nie jest tu wyjątkiem. Do faworytek należy szachownica, czyli kratka dwukolorowa, jak plansza do gry. Bardziej zdecydowana i prostsza niż jej wakacyjna wersja – gingham. Z powodzeniem jednak możecie zestawiać ze sobą różne wersje kratki. Jakimi regułami się kierować, już wiecie.


fot. Getty Images

Drapieżne wzory – Jak łączyć?

W tym sezonie projektanci mody zachęcają także, by odważnie zestawiać ze sobą drapieżne wzory. A jedno z połączeń jest szczególnie faworyzowane. Chodzi o duet: paski zebry plus skóra węża. Idealnym wyborem będzie więc sukienka w paski albo płaszcz, do którego dobierzecie wężowe kowbojki. Ten look ma pazur! 

Zobacz także:

Psychodeliczny total look i logo mania od stóp do głów

Wśród modnych printów na jesień i zimę 2021 królują także psychodeliczne wzory rodem z lat 70. – esy-floresy rozlewające się najczęściej na dzianinowych spodniach z szerokimi nogawkami i bluzach. I właśnie na taki total look najlepiej postawić, chcąc zrobić wrażenie. Alternatywa? Logomania. Inspirowane monogramami słynnych domów mody także nosimy od stóp do głów. Nonszalancko bawiąc się proporcjami wzorów. Czemu nie! 


fot. Getty Images

Jak łączyć wzory – gotowe pomysły na stylizacje

Potrzebujecie więcej inspiracji? Poniżej znajdziecie kilka oryginalnych looków podpatrzonych na ulicach Nowego Jorku, Paryża czy Kopenhagi. Ubrania zostały dobrane wzorowo!


fot. Getty Images


fot. Getty Images


fot. Getty Images