Na temat pielęgnacji twarzy powiedziano już wiele. Odkąd kilka lat temu na rynku pojawiła się książka Sekrety urody Koreanek autorstwa Charlotte Cho, zgłębiająca tajniki pielęgnacyjnej rutyny Azjatek, podejście Europejek do kwestii oczyszczania i dbania o twarz zmieniło się. Wiele kobiet zauważyło poprawę swojej skóry po zastosowaniu się do osławionych 10 kroków koreańskiej pielęgnacji. Istnieje wiele sposobów mycia twarzy, wystarczy, że zapytacie swoje koleżanki, jak to robią. Na rynku jest dostępnych również wiele produktów przeznaczonych do oczyszczania cery: od płynów przez żele oraz pianki aż po mleczka i oleje. Jest jednak kilka uniwersalnych zasad, o których należy pamiętać, myjąc twarz, aby robić to prawidłowo.

Podkład w płynie, krem BB, krem koloryzujący, podkład w sztyfcie i wiele innych - czym się różnią? >>>

Oczyszczanie twarzy krok po kroku - jak to robić w prawidłowy sposób?

Mycie twarzy to najważniejszy krok w pielęgnacji, dlatego warto poświęcić mu więcej uwagi. Kluczem do właściwego oczyszczenia twarzy są odpowiednie kosmetyki, dedykowane konkretnemu rodzajowi skóry. Do cery suchej specjaliści zalecają używanie produktów na bazie olejków lub po prostu oleje, które również łagodnie zmyją makijaż i nie naruszą delikatnej warstwy hydrolipidowej, chroniącej przed odwodnieniem i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.  Natomiast osoby z cerą mieszaną, tłustą i trądzikową powinny wybrać kosmetyki na bazie łagodnych składników. Należy wystrzegać się produktów z dodatkiem alkoholów czy kwasów, które są silne i mogą podrażnić skórę. Uniwersalnym rozwiązaniem rekomendowanym przez dermatologów jest płyn micelarny, czyli produkt na bazie miceli, to znaczy mikrokapsułek, przyciągających zanieczyszczenia jak magnes - zarówno tych wynikających z naturalnego funkcjonowania (sebum, pot), jak i zewnętrznych nieczystości.

Kiedy już oczyścicie twarz odpowiednim dla siebie preparatem, drugim, równie ważnym krokiem jest tonik, który przywraca skórze odpowiedni poziom pH. Tonizowanie skóry powinno odbywać się po każdym oczyszczaniu twarzy. Najlepiej wklepać produkt palcami i nie używać do tego płatków do demakijażu, które mogą podrażnić cerę.

Kolejna złota zasada, którą warto zapamiętać, to delikatne traktowanie skóry. Należy unikać gwałtownego i zbyt mocnego pocierania, aby nie podrażnić skóry lub nie zaognić stanu zapalnego w niektórych przypadkach. Te wszystkie zasady pozwolą Wam w prawidłowy sposób myć twarz. Pamiętajcie, aby robić to dwa razy dziennie - rano i wieczorem!