Kiedy do Świąt pozostaje kilkanaście dni, wszyscy myślimy już o tym, aby we wspaniałym humorze i w szykownych stylizacjach zasiąść z bliskimi do pięknie i syto zastawionego stołu, przy cudownie przystrojonej choince w udekorowanym mieszkaniu. Zanim jednak to wszystko się wydarzy, trzeba włożyć sporo pracy, by uzyskać "efekt wow". Co za tym idzie? Godziny sprzątania, gotowania, sporo stresu i niekiedy spięć z domownikami. Do tego dochodzi jeszcze umiejętne zarządzanie budżetem, co w obliczu świątecznych wydatków do najłatwiejszych zadań z pewnością nie należy... Właśnie z tym często kojarzą nam się przygotowania do Bożego Narodzenia, w trakcie których zupełnie zapominamy, że przedświąteczny czas również powinniśmy celebrować, czyli spędzić go w radosnej atmosferze, relaksować się i łączyć przyjemne z pożytecznym. Jest kilka sposobów na to, by w tym okołoświątecznym szaleństwie nie dać się zwariować i zacząć świętować, zanim jeszcze podzielimy się opłatkiem i zaczniemy chórem śpiewać ulubioną kolędę. Pomogą w tym gadżety, które towarzyszą wam na co dzień, ale przed Świętami mogą okazać się jeszcze bardziej przydatne.

Gotujesz? Obejrzyj serial na tablecie

Na samą myśl, że czekają was godziny spędzone "przy garach", robi się wam słabo? Czas spędzony na przygotowywaniu świątecznych potraw, szczególnie, jeśli do gotowania macie dwie lewe ręce, wcale nie musi być stracony. Jeżeli nie widzieliście jeszcze filmu, do którego przymierzacie się od tygodni albo trzeciego sezonu najgłośniejszego obecnie serialu, bo nie mieliście na to wolnej chwili, zaległości nadróbcie w kuchni. Do tego może przydać się wam tablet, bo o wiele łatwiej niż laptop jest go przenosić i obsługiwać, choćby podczas wyrabiania ciasta na świąteczne pierniczki. Najlepiej taki, który po jednym ładowaniu może działać nawet przed 15 godzin! Tak, jak model Samsung Galaxy Tab S6. W jego przypadku możliwia to potężna bateria o mocy 7040mAh. Poza tym, tablet ten daje się bardzo łatwo odblokować po prostu przez dotknięcie palcem (nie musicie wpisywać żadnych haseł), a także zdalnie sterować za pomocą przycisku S Pen. Rewelacja!

Tablet Samsung Galaxy Tab S6

Sprzątasz? Włóż słuchawki z ulubioną muzyką

Jak najprościej umilić sobie odkurzanie, mycie podłóg lub czyszczenie łazienki, czyli wszystko to, co wlicza się do przedświątecznych porządków? Muzyką! To, że dźwięki potrafią relaksować, zostało już dawno udowodnione naukowo. Odpowiednio dobrana muzyka obniża poziom kortyzolu, zwanego hormonem stresu, a kto nie lubi sprzątać, wiadomo, dość łatwo daje się wyprowadzić z równowagi. Co więcej, muzyka wpływa też na poziom koncentracji, czyli przy ulubionych piosenkach o wiele efektywniej wykonamy postawione sobie zadanie. Do tego niezawodne będą bezprzewodowe słuchawki. Takie w swojej ofercie ma marka Samsung - to Galaxy Buds. Specjaliści od akustyki z AKG dostroili je tak, by dostarczały niezwykle bogaty, żywy dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu, słuchając swojego ukochanego wykonawcy podczas ścierania kurzu w salonie, poczujecie się, jakbyście byli na jego koncercie i to pod samą scenę. 

Słuchawki Samsung Galaxy Buds

Masz problem z przedświątecznymi wydatkami? Ściągnij pomocną aplikację 

Stan konta przed Świętami tylko pozornie wydaje się być studnią bez dna. Kupując prezenty i ozdoby, często zapominamy, że okres świąteczny szybko mija, więc już przed Sylwestrem łatwo zostać bez grosza. Jak uniknąć takiej nieprzyjemnej niespodzianki lub nie stresować się tym, że kupiliśmy za mało albo coś nieszczególnie atrakcyjnego? Przypilnować swój budżet. Pomóc nam mogą w tym liczne aplikacje na telefon. Dzięki nim nasz smartfon stanie się strażnikiem wydatków i usprawni przedświąteczne zakupy. Apek pozwalających śledzić codzienny przepływ pieniędzy jest mnóstwo i można ściągnąć je za darmo. Jeżeli dysponujecie telefonem z taką pamięcią, jak Samsung Galaxy Note10+ nie musicie obawiać się, że zabraknie wam miejsca na kolejną aplikację. Ten model oferuje pojemność 512GB, którą można rozszerzyć nawet do 1TB. Co to oznacza? Że ten telefon pomieści tyle, co laptop! Jeśli boicie się, że coś umknie zainstalowanej aplikacji, zawsze możecie to zanotować. Nie, nie na kartce - w telefonie! A dokładniej rysikiem S Pen. Z jego pomocą stworzycie na przykład listę zakupów i tego wszystkiego, z czym musicie wyrobić się do Wigilii. Zaś po uroczystej kolacji dodacie komentarz do wszystkich zdjęć z bliskimi, jakie zrobicie sobie tego wieczoru. 

Smartfon Samsung Galaxy Note10+

Nie masz czasu odebrać telefonu? Zrób to zegarkiem!

Bliscy i znajomi dzwonią do was z życzeniami jeszcze przed pojawieniem się pierwszej gwiazdki? Z jednej strony miło, ale z drugiej nachodzą was myśli: „czy naprawdę nie mogli wybrać lepszego momentu?!”. Denerwujecie się, bo nie możecie odebrać telefonu, robiąc zakupy w zatłoczonym supermarkecie, wymieniając opony na zimowe, ubierając choinkę albo wkładając ciasto do piekarnika? Gwarantujemy, że o wiele łatwiej będzie wam nawiązać rozmowę, aktywując połączenie nie telefonem, który jak na złość utknął w kieszeni kurtki, a zegarkiem na waszym nadgarstku. Tak, najwyższy czas zainwestować w smartwacht. Model, jaki warto wziąć pod uwagę, to Samsung Galaxy Watch Active2. Jest stylowy, smukły, lekki i wytrzymały. Ma szeroki wybór pasków, więc idealnie wpasuje się nawet w najbardziej elegancką stylizację, także podczas świąt. Co ciekawe, oprócz tak podstawowych funkcji, jak aktywowanie połączeń na telefon, smartwatch Samsung Galaxy Watch Active2 w tak nerwowym okresie, jak ten przed Świętami, będzie mierzyć wasz poziom stresu w czasie rzeczywistym i umożliwi dostęp do programów medytacji i ćwiczeń oddechowych, które pomogą się wam zrelaksować. I nie zwariować!

Zegarek Samsung Galaxy Watch Active2

Mamy nadzieję, że te wszystkie sposoby pomogą wam nie tylko skutecznie przetrwać przedświąteczne szaleństwo, ale również wejdą wam w krew i również na co dzień ułatwią waszą egzystencję. Żyjemy w biegu, a co za tym idzie, cenimy sobie każdą chwilę. Pamiętajmy, że gadżety i sprzęty, które mamy wokół siebie, mogą nie tylko być atrakcyjnym, stylowym dodatkiem, ale także najlepszym asystentem, który będzie w stanie udźwignąć niejedno wyzwanie. Z okazji Świąt życzymy wam, aby właśnie tak się działo! 

Artykuł został stworzony przy współpracy z marką Samsung.