Cenimy sobie ubrania i dodatki, które otwierają przed nami wiele możliwości i pozwalają co jakiś czas odkryć się na nowo. Pisaliśmy już o tym, że nerkę można nosić na 8 sposobów. Na tym nie koniec. Pasek także można wystylizować aż na 8 sposobów. Kolejnym z elementów garderoby, który daje wiele opcji, jest apaszka. Kwadratowy skrawek materiału można wpleść do stylizacji na wiele sposobów. Jak nosić apaszkę na głowie?

W tej roli możemy ją stylizować przynajmniej na 9 różnych sposobów. Do tego mamy dobrą wiadomość. Na tym wcale nie koniec. Z apaszki można wyczarować też bluzkę, pasek, nową rączkę do torebki i oczywiście ciekawą ozdobę szyi. Jeżeli zatem jej potencjał jest przez ciebie wciąż nieodkryty, to nie ma na co czekać. Poniżej znajdziesz nie tylko piękne apaszki z aktualnych kolekcji, ale jeszcze 9 trików stylizacyjnych influencerek. Dzięki ich zdjęciom będziesz się zastanawiać, jak mogłaś do tej pory obejść się bez takiej chusty.

Jak nosić apaszkę na głowie – z rogami przewiązanymi z tyłu

Jak najczęściej nosi się apaszkę na głowie? Podstawowe wiązanie polega na złożeniu jej na pół i przewiązaniu rogów z tyłu głowy. Właśnie w ten sposób robią to popularne influencerki. Niektóre supeł chowają pod włosami, a inne zostawiają go na wierzchu. Niezależnie od sposobu jest to prosty trik, który może odmienić wiele stylizacji. Sprawdzi się do eleganckiego garnituru, sukienki lub podrasuje plażowy zestaw. W tym przypadku nic cię nie ogranicza.

Jak nosić apaszkę na głowie – z rogami przewiązanymi pod brodą

Noszenie chustki à la babushka to trend, który nie przekona do siebie każdego, ale ma wiele fanek. Wśród nich jest między innymi Bella Hadid. Jeżeli chcesz pójść w ślady modelki i poeksperymentować z apaszką to wystarczy, że założysz ją w taki sposób, żeby rogi zawiązać pod brodą. Dzięki temu do listy możliwości, które daje apaszka, dołączy kolejna pozycja.

Jak nosić apaszkę na głowie – z końcami oplecionymi wokół szyi

W starych filmach możemy zobaczyć gwiazdy, które nosiły apaszkę w jeszcze inny sposób. Ich stylizacyjny trik nawiązywał trochę do wiązania à la babushka, ale był jego nową wersją. Stare Hollywood po prostu nie uznawało wiązania pod brodą. Zamiast tego aktorki wolały zarzucić materiał nonszalancko za siebie lub nawet obwiązać go wokół szyi. Jeżeli masz sentyment do starych filmów, to ta opcja stanie się twoim numerem jeden. W tym przypadku konieczny będzie wybór większego rozmiaru apaszki.

Jak nosić apaszkę na głowie – jako opaskę z węzłem na głowie

Apaszka z powodzeniem może zastąpić wiele ozdób do włosów. Jedną z nich jest opaska. Dodatkowo na plus działa fakt, że w tej roli także daje nam więcej niż jedną opcję. Pierwszy trik stylizacyjny polega na kilkukrotnym złożeniu opaski w pasek i związaniu ją w taki sposób, żeby rogi utworzyły na głowie węzeł. W ten prosty sposób można podrasować nie tylko rozpuszczone włosy, ale również wiele innych fryzur.

Jak nosić apaszkę na głowie – jako opaskę z węzłem z tyłu głowy

Jeżeli chcesz stworzyć opaskę z apaszki, ale nie przekonuje cię węzeł i sterczące rogi na głowie, to wystarczy całość odwrócić. Wiązanie może pojawić się także z tyły i to pod włosami. Dzięki temu fryzurę dodatkowo dopełnią kawałki wzorzystego lub kolorowego materiału, z którego jest uszyta chusta.

Zobacz także:

Jak nosić apaszkę na głowie – wplecioną w warkocz

Posiadaczki dłuższych włosów mogą apaszką zastąpić wiele innych ozdób. Trików stylizacyjnych, które to umożliwiają, jest kilka. Jeden z nich z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom warkoczy. Wystarczy podzielić fryzurę na trzy części, zupełnie w ten sam sposób co zwykle, a następnie do jednej z nich dołączyć apaszkę. W ten sposób przeplatając włosy będziemy też dodawać wzór lub kolor chusty. Niewpleciony element może zostać obwiązany wokół włosów lub pozostawiony luźno.

Jak nosić apaszkę na głowie – jako ozdobę do kucyka

Apaszka z powodzeniem może zastąpić także frotkę. Zwłaszcza duże i wzorzyste scrunchie mają w niej mocną konkurentkę. Wszystko z tego powodu, że apaszka świetnie sprawdza się jako ozdoba do włosów. W przypadku kucyka może pojawić się na gumce lub całkiem ją wyeliminować. Wystarczy złapać nią włosy u nasady. Z jednej strony można je okręcić kilka razy, a z drugiej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to tylko raz lub dwa, a resztę materiału pozostawić luzem.

Jak nosić apaszkę na głowie – jako dodatek do koka

Apaszka jako ozdoba do włosów może być dodatkiem do wielu fryzur. Warkocz i kucyk nie są jedynymi. Świetnie sprawdzi się także do koka. W tym przypadku także można ją okręcić kilkukrotnie lub tylko pojedynczo i zostawić resztę materiału luzem. W obu przypadkach efekt będzie taki sam. Po prostu zrobi wrażenie.

Jak nosić apaszkę na głowie – w duecie z kapeluszem

Apaszka na głowie może być noszona w duecie z innym nakryciem. Najlepiej współgra z kapeluszami. Najprostszym rozwiązaniem jest złożenie jej w pasek i obwiązanie dookoła. Jeżeli szukasz czegoś mniej szablonowego, bo lubisz bawić się modą i stale eksperymentować, to możesz założyć chustę na głowę jak w starych filmach. Potem wystarczy na wierzch nałożyć klasyczny kapelusz. Gwarantujemy, że w ten sposób zwrócisz na siebie uwagę.