Trendy z wybiegów to tylko jedno źródło inspiracji. Ciekawych pomysłów warto szukać także u influencerek, które bywa, że wyprzedzają nawet projektantów mody. Samozwańcze stylistki w wielu przypadkach mają świetne pomysły, które można traktować jako inspirację do tworzenia własnych stylizacji. Na Instagramie w każdym momencie można zobaczyć detale, które tchną powiew świeżości w codzienne zestawy. Niedawno pisaliśmy o wykorzystaniu ozdób do włosów zamiast biżuterii. Tym razem pomysły influencerek nie są dalekie od tamtego tematu. Znów chodzi o biżuterię, a dokładnie o sposób jej wyeksponowania w stylizacji.

Okazuje się, że odpowiedź na pytanie, jak nosić pierścionki zimą, może wcale nie być taka oczywista. Pomimo że najczęściej zakładamy je po prostu na palce i stylizacyjne triki kończą się na dobraniu kilku modeli, to jest także inna opcja. Według fashionistek pierścionki można nosić na rękawiczki. Normalnie zdjęcia influencerek, które prezentowały ten trend zwłaszcza pod kątem imprezowych stylizacji, potraktowalibyśmy tylko jako odniesienie do tej konkretnej sytuacji. Jednak na liście najmodniejszych mikrotrendów 2022 pojawiły się rękawiczki. Oznacza to, że już wkrótce pierścionki mogą być częstym uzupełnieniem tego popularnego trendu.

Jak nosić pierścionki zimą – pierścionki na rękawiczkach

Pierścionki na rękawiczkach to dość niespotykany widok, ale z pomocą instagramowych influencerek to może się zmienić. Na razie widzieliśmy je głównie jako dodatek do długich rękawiczek z satyny, aksamitu, tiulu i koronki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby pojawiały się też na modelach z innych materiałów. O ile w przypadku bardzo grubych, wełnianych rękawiczek byłoby to raczej niemożliwe, to jest jeszcze inna opcja, która trzeba przyznać, że ma potencjał. Mamy na myśli konkretny duet – pierścionki noszone na skórzane rękawiczki. Z uwagi na popularność tego trendu, który jest prognozowany jako jeden z hitów na 2022 rok, fashionistki lada chwila mogą nas zaskoczyć wieloma ciekawymi pomysłami.

Według pomysłów influencerek, które wypatrzyliśmy na Instagramie, ozdobą rękawiczek mogą być różne modele pierścionków. Z jednej strony można postawić na bardzo subtelną biżuterię, a z drugiej zaszaleć i założyć od razu kilka okazałych pierścieni. Najbardziej delikatne wydaje się obrączki noszone na rękawiczkach. Minimalistyczne obręcze w złotym lub srebrnym kolorze to subtelna ozdoba, która jednak podkreśla, że znasz się na trendach i lubisz wykorzystywać tę wiedzę.

Maksymalistki mogą postawić na wielkość lub ilość pierścionków. Wykluczone nie jest też wykorzystanie obu opcji jednocześnie. Dużo okazałych pierścionków robi wrażenie nawet w sytuacji, kiedy zakładamy je bezpośrednio na palce. W przypadku rękawiczek z pewnością tym bardziej nie zostaną przeoczone.

Jak nosić pierścionki zimą – biżuteria na rękawiczkach

Według zdjęć, które zamieszczają influencerki, w rękawiczkach drzemie ogromny potencjał. Można go wykorzystać na wiele sposobów. Pierścionki to tylko jedna z możliwości, żeby je ozdobić. Ciekawym dodatkiem mogą być także bransoletki i zegarki. Te świetnie wyglądają przede wszystkim na długich rękawiczkach. Znajdziemy je nie tylko w wersji na imprezy, ale również skórzanym wydaniu, które idealnie pasuje do codziennych stylizacji.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby na rękawiczki założyć więcej niż jedną ozdobę. Pierścionki, bransoletka i zegarek mogą je zdobić tak samo jak nasze dłonie i nadgarstki. Kluczem do sukcesu jest pozostanie przy własnym stylu. Jeżeli na co dzień cenisz sobie minimalizm, to lepiej zachować umiar. W przypadku kiedy lubisz eksperymentować z nowymi trendami i często bawisz się modą, nie odmawiają sobie tego też w tym przypadku Biżuteria na rękawiczkach to prosty, ale bardzo efektowny sposób na dopracowanie stylizacji.

Zobacz także: