Pandemia koronawirusa zmusiła nas do szukania rozwiązań, które jesteśmy w stanie sami sobie zapewnić. Z powodu wirusa zamknięto nie tylko szkoły, uczelnie, placówki kultury i galerie handlowe, ale również salony kosmetyczne i fryzjerskie. Chociaż rząd zapowiada otwarcie niektórych punktów (m.in. centrów handlowych, więcej na ten temat przeczytacie tutaj >>>), na wizytę u kosmetyczki i fryzjera będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Dlatego w kwestii dbania o paznokcie, włosy i cerę radzimy sobie same. O ile w przypadku skóry sprawa jest ułatwiona, ponieważ nie każda z nas chodzi na regularne zabiegi do salonu, a korzysta z kosmetyków i samodzielnych masaży oraz domowych zabiegów, to sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, jeśli chodzi o paznokcie i włosy. Dziewczyny, które regularnie robią manicure hybrydowy u kosmetyczki, musiały zrezygnować i pójść na przymusowy detoks lub nauczyć się robić hybrydę w domu. To wcale nie jest takie trudne, koniecznie sprawdźcie nasz tutorial. Kto wie, może spodoba się Wam i w przyszłości zaoszczędzicie trochę pieniędzy! Wiadomo oczywiście, że w rytuał wyjścia do kosmetyczki wiąże się również z relaksem i odrobiną czasu dla siebie, ale aktualnie jedyne, co możemy zrobić, to domowy salon w łazience, dlatego staramy się szukać pozytywnych stron. Kolejną rzeczą są włosy, które nie przestały rosnąć z powodu pandemii. Niektóre z nas mają problem z powodu grzywki, wymagającej regularnego strzyżenia. Niedawno we współpracy z fryzjerką gwiazd, Sylwią Habdas, stworzyłyśmy prosty tutorial, w jaki sposób bezpiecznie obciąć końcówki włosów i skrócić grzywkę. Jeżeli jednak jesteście wzrokowcami i chcecie wystylizować grzywkę, znalazłyśmy najlepsze tutoriale, które Wam w tym pomogą!

Jak obciąć grzywkę w domu? Tutoriale, które Wam w tym pomogą

Obcinanie grzywki – szczególnie, gdy nigdy tego nie robiłyście – może wydawać się trudnym zadaniem. Nie taki diabeł straszny, jak go malują, chociaż zabawa we fryzjera wymaga wiele precyzji i dokładności. Przede wszystkim należy się przygotować, a więc umyć i dokładnie wysuszyć włosy oraz porządnie je rozczesać. Fryzjerka Sylwia Habdas radzi, aby obciąć grzywkę po linii, którą zrobił fryzjer podczas ostatniej wizyty. Oczywiście nożyczkami fryzjerskimi (w ostateczności zwykłymi, ale muszą być bardzo ostre – znamy takich, którym się to udało). W tym, jak to zrobić, pomogą Wam tutoriale, które znalazłyśmy na YouTube. Filmiki instruktażowe pokażą Wam, na czym polega trudność, możecie uważnie obejrzeć je przed tym, jak zabierzecie się do obcięcia grzywki w domu i ocenić, czy jesteście w stanie podołać temu wyzwaniu

W tutorialu stworzonym przez azjatycką beauty blogerkę Leean, który ma prawie 7 milionów wyświetleń dowiecie się, jak podciąć grzywkę w stylu tamtejszych it-girls! Jeżeli podoba Wam się rzadka, ale długa grzywka, sięgająca do oczu, zajrzyjcie do jej wideo. Leean da Wam również wskazówki, jak najlepiej wystylizować tego typu fryzurę! Francuską grzywkę, którą nosi m.in. it-girl Jeanne Damas, zrobicie z pomocą instrukcji Violet Grey oraz influencerki Tabithy Gingerich. Delikatna, dłuższa i zachodząca na boki grzywka wraca do łask, a w wideo u Tabithy dowiecie się, jak zrobić ją od podstaw. Czyli jeżeli chcecie zmienić swój image podczas kwarantanny, to adres, pod który warto się udać podczas wirtualnego spaceru. Jeżeli natomiast interesuje Was klasyczna, prosta grzywka i również chcecie ją sobie zafundować w ramach domowego salonu fryzjerskiego, odsyłamy Was do tutorialu vlogerki Ani i na jej kanał „Zapytaj Anię”. Wszystkie filmiki jak podciąć i zrobić grzywkę znajdziecie w galerii powyżej!