Mała, wielka zmiana – grzywka!

Stylistka proponuje by była to niewielka, acz znacząca zmiana - czyli grzywka! Po kilku sezonach na drugim lub trzecim planie, fryzury z grzywką m.in. w wersji curtain bangs powracają i znów są na topie! Odpowiednio dobrana do kształtu twarzy będzie pasować każdej kobiecie. Wysmukli twarz i odpowiednio wyeksponuje oczy oraz kości policzkowe. Jest to najprostszy sposób na szybką i efektowną metamorfozę.

Aleksandra sama ostatnio wypróbowała ten trik u siebie i jak widać na zdjęciu – wygląda rewelacyjnie.

Niesforna grzywa do okiełznania

Aleksandra Różycka podkreśla, że część klientek, które przychodzą do niej i chcą niewielkiej zmiany, słysząc „grzywka” krzywią się na samo hasło i podchodzą do tej propozycji z dużą rezerwą. Obawiają się, że taka zmiana świetnie prezentuje się po wyjściu z salonu, jednak po umyciu głowy nie jest już tak różowo. Często krótkie włosy, nie chcą nas słuchać, rozchodzą się w różne strony i psują efekt. Jak tego uniknąć?

Przepis na grzywkę idealną

Przy grzywce kluczowe są dwie rzeczy. Po pierwsze odpowiednie cięcie, a po drugie właściwa stylizacja w domu. Fryzjer powinien przekazać nam wskazówki, jak postępować z grzywką by później bez problemu samodzielnie ją wymodelować.

Jeśli chodzi o samo cięcie grzywki, takiej, jak u Aleksandry należy - pierwszą warstwę strzyc na prosto, natomiast kolejne już z delikatnym wydłużeniem. Da nam to ciekawy efekt modnej grzywki a la kurtyna, która ładnie rozchodzi się na boki i dobrze układa się przy twarzy. Wychodząc z salonu mamy piękną fryzurę, która doda nam lekkości i kobiecości, a przy tym nie jest bardzo wymagająca przy stylizacji.

Podczas modelowania grzywki w domu należy pamiętać, że pierwszą warstwę (tę, którą strzygliśmy na prosto) modelujemy pod spód, natomiast kolejne, dłuższe warstwy modelujemy do góry.  Bardzo ważne – pamiętajmy by modelując kolejne warstwy do góry, robić to „na prosto”, a jedynie same końce lekko podkręcić.

Nowa rutyna

Myślisz, że nowa fryzura to kolejny poranny obowiązek i będziesz musiała wcześniej nastawiać budzik? Nic bardziej mylnego. Po kilku dniach, modelowanie wejdzie Ci w nawyk, a wszyscy wokół będą zachwycać się lekkością Twojej nowej fryzury.

P.S. Pamiętajmy tylko by udać się do fryzjera, który ma odpowiednie doświadczenie w doborze i strzyżeniu grzywki i poprośmy by udzielił nam wskazówek dotyczących jej modelowania.

Wiosenna przemiana? – Złap rabat!

Jeśli masz ochotę na świeżą, wiosenną odmianę fryzury, salon fryzjerski Aleksandra Różycka Hair przygotował specjalną niespodziankę.

Dla wszystkich czytelniczek Glamour - 20% rabatu na dowolne usługi podczas pierwszej wizyty w salonie!

Rabat obwiązuje na hasło: Wiosna z Glamour

Ważne do 31. maja 2019 r.

Polecamy!

https://www.facebook.com/AleksandraRozyckaHair/