Niezwykle cieszy nas fakt, że coraz więcej osób w Polsce zaczyna interesować się tematami związanymi z ochroną środowiska. Zmiana stylu życia bywa ciężka – mamy tego świadomość, ale nie poddajemy się! Jak mawia Areta Szpura, czyli nasza eko-guru, najlepiej w tym przypadku sprawdza się metoda małych kroczków. Właśnie dlatego zmiany do naszego życia wprowadzamy powoli. Poza tym, nie boimy się ewentualnych błędów. W końcu każdy je popełnia, szczególnie, gdy dopiero zaczyna interesować się daną dziedziną. Nasza redaktor prowadząca, Ismena Dąbrowska, pisała na początku roku o tym, jak być bardziej eko. Chcąc mniej szkodzić środowisku, postanowiła między innymi zrezygnować z jedzenia mięsa, kupować rzadziej i przede wszystkim rozsądniej, a także ograniczyć zużycie plastiku. Wiele osób przyznaje jednak, że na ich eko drodze staje właśnie plastik, który skutecznie powstrzymuje, a przynajmniej ogranicza działania, mające przyczynić się do poprawy kondycji naszej planety. W końcu w dzisiejszych czasach plastik jest (dosłownie!) wszędzie! W związku z tym, postanowiłyśmy wziąć pod lupę temat foliowych opakowań i znaleźć kilka sposobów na to, aby ograniczyć ich codziennie zużycie (a finalnie całkowicie wyeliminować z naszego życia).

Żeby zjeść w tej restauracji, musisz najpierw zabić zwierzę, na które masz ochotę. „Casa de Carne” daje mocno do myślenia >>>

Życie bez plastiku: czy to się opłaca?

Wiele osób wciąż żyje w mylnym przeświadczeniu, że rezygnacja z plastiku wiąże się z wysokimi kosztami. Rzeczywiście zdarza się, że musimy wydać pewną sumę pieniędzy, ale zwykle jest to jednorazowa opłata, którą powinno traktować się, jako inwestycje w siebie i swoje życie. Mało tego! Używając eko zamienników, często będziecie mieli okazję skorzystać z dodatkowych zniżek przygotowanych właśnie dla osób, dbających o środowisko. Dowodem na to są kawiarnie, które coraz częściej sprzedają swoim klientom kawę na wynos z rabatem pod warunkiem, że mają ze sobą kubek wielokrotnego użytku. O kubkach termicznych oraz innych eko zamiennikach przeczytacie TUTAJ. Zaglądając do naszej galerii poznacie natomiast kilka sposobów na to, jak ograniczyć codzienne zużycie plastiku. To prostsze niż mogłoby się wydawać!

Popularna sieć supermarketów wprowadza opcję zakupów z własnymi opakowaniami! >>>