Struktura włosów kręconych jest dość nierówna, a łuski często pozostają otwarte. Loki są zazwyczaj matowe, łamliwe, do tego podatne na puszenie. Właśnie dlatego należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Warto zainteresować się profesjonalnymi zabiegami, które oferuje większość salonów fryzjerskich (między innymi kuracje nawilżające). Jednak wizyta u fryzjera nie wystarczy. Nie uzyskacie bowiem wymarzonych efektów bez codziennej – domowej pielęgnacji. O to, jak dbać o włosy kręcone – jakich kosmetyków używać i co zrobić, żeby okiełznać niesforne kosmyki zapytałyśmy ekspertkę, Martę Zawiślańską (@da_midays) z salonu Atelier Stylissimo.

Jak pielęgnować włosy kręcone?                        

Włosy kręcone wymagają systematycznej pielęgnacji na co dzień – w domu. Dziewczyny z naturalnymi lokami powinny zadbać przede wszystkim o ich odpowiednie nawilżenie. Naturalnie kręcone włosy są zazwyczaj bardzo suche, dlatego musimy pamiętać o ich odpowiednim nawilżeniu. – mówi Marta Zawiślańska. Łatwa i częsta łamliwość włosów sprawia natomiast, że należy obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Dotyczy to mycia, jak również suszenia loków. Pamiętajcie też, aby nie zasypiać z mokrymi włosami.

Włosy kręcone - jakich kosmetyków używać do pielęgnacji włosów kręconych?                                                                                                   

Dziewczyny z kręconymi włosami powinny zaopatrzyć się w zestaw kosmetyków nawilżających. Pamiętajmy, aby używać na co dzień szamponu i odżywki nawilżającej. Natomiast raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie warto położyć na kręcone włosy maseczkę silnie nawilżającą. Ważne jest jednak to, aby nie trzymać jej zbyt długo na kosmykach – optymalny czas to 10-15 minut. Kupując kosmetyki do pielęgnacji włosów, sprawdźcie koniecznie, jaki mają skład. Wszystkie produkty do włosów kręconych powinny być (bardzo!) łagodne.

Włosy kręcone - co zrobić, żeby okiełznać niesforne loki?

Jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą zmierzyć się posiadaczki kręconych włosów to puszenie się ich. Jak okiełznać niesforne kosmyki? Jeżeli chcemy, aby delikatny skręt lub loki nie puszyły się, to na umyte włosy warto nałożyć kosmetyk o konsystencji delikatnego balsamu. Zwróćcie również uwagę na to, czym i w jaki sposób rozczesujecie swoje włosy. Zaopatrzcie się w grzebień z szeroko rozstawionymi zębami (najlepiej drewniany) lub szczotkę dedykowaną włosom kręconym. Na rynku znajdziecie ich mnóstwo.

Trendy 2019: Szampon do końskich grzyw podbił serca beauty influencerek! To nowy hit urodowy na Instagramie >>>

Jak pielęgnować i dbać o swoje loki, przeczytasz więcej tutaj: https://horex.pl/blog/krecone-wlosy-jak-o-nie-dbac-ujarzmij-swoja-fryzure-i-pokochaj-loki-na-nowo/