Pewność siebie w zdrowej skórze

Gładka, zdrowa skóra to nie tylko kwestia estetyczna, ale również ważny czynnik wpływający na nasze samopoczucie i wewnętrzną harmonię. Zdrową i zadbaną cerę postrzega się jako symbol siły i pewności siebie. Problemy dermatologiczne, takie jak dotyczące wielu z nas zmiany trądzikowe, mogą powodować dyskomfort, zmuszając nas do ciągłego ukrywania niedoskonałości pod warstwami makijażu.

Właściwa pielęgnacja, zrozumienie potrzeb naszej skóry i wybór odpowiednich dermokosmetyków, to nie tylko dbałość o urodę, ale również inwestycja w dobre samopoczucie.

Zmiany trądzikowe

Zmiany trądzikowe są jedną z najbardziej powszechnych dolegliwości skórnych.  Problemy ze skórą skłonną do trądziku postrzegane są jako nieprzyjemny element okresu dojrzewania. Młodzieńcze zmiany trądzikowe dotykają aż 80% młodych ludzi w wieku od 12 do 30 lat. Zlokalizowane są przede wszystkim na twarzy i szyi, w górnej części pleców i na ramionach. U większości młodych osób niedoskonałości takie mogą stać się poważnym wyzwaniem w budowaniu relacji i poczucia własnej wartości.

Zmiany trądzikowe nie dotyczą wyłącznie młodych osób. Mogą niespodziewanie pojawić się również w  dorosłym życiu. Często jako wynik stresu, nieodpowiedniej diety czy błędów w pielęgnacji. Niezależnie jednak od wieku, pielęgnacja skóry skłonnej do trądziku wymaga nie tylko cierpliwości, ale i uważności, aby utrzymać ją w zdrowiu i dobrej kondycji.

Odpowiednia strategia pielęgnacyjna

Codzienna, odpowiednio dobrana i właściwie prowadzona pielęgnacja, jest absolutną podstawą troski o cerę. W przypadku skóry ze skłonnościami do zmian trądzikowych niezbędne jest dobranie dermokosmetyków, które wspomogą jej regenerację bez dodatkowego podrażniania. Ważne jest także, aby strategie pielęgnacyjne były dostosowane do specyficznych potrzeb skóry wrażliwej i problematycznej.

Specjaliści z  Eau Thermale Avène, marki będącej ekspertem w dziedzinie pielęgnacji skóry wrażliwej, opracowali CLEANANCE COMEDOMED - koncentrat przeciw niedoskonałościom. Ten zaawansowany produkt zawiera innowacyjny, opatentowany składnik aktywny Comedoclastin, czyli wyciąg z ostropestu plamistego (Silybum marianum). Dzięki niemu CLEANANCE COMEDOMED zapobiega tworzeniu się zmian trądzikowych na wczesnym, niewidocznym etapie mikrozaskórników. CLEANANCE COMEDOMED efektywnie redukuje istniejące zmiany trądzikowe, takie jak zaskórniki i krosty, już po pierwszym tygodniu stosowania*. Co więcej, jego regularne używanie hamuje powstawanie nowych niedoskonałości trądzikowych i zapobiega ich nawrotom, co potwierdziło aż 90% pacjentów**. Produkt charakteryzuje się wyjątkowo lekką płynną konsystencją, która nie tworzy tłustego filmu na skórze oraz skutecznie redukuje jej świecenie, co jest dodatkowym atutem dla osób z cerą tłustą i mieszaną. To idealny dermokosmetyk wspierający codzienną pielęgnację, pozwalający cieszyć się piękną i zdrową skórą każdego dnia.

Mat. prasowe

Kosmetyki marki Avène

Marka Avène od ponad 30 lat dostarcza konsumentom na całym świecie wysokiej jakości dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej. Serce każdego produktu stanowi woda termalna Avène, znana z niezwykłych właściwości kojących i łagodzących podrażnienia. To unikalny składnik wykorzystywany nie tylko w szerokiej gamie dermokosmetyków, ale jego dobroczynne działanie jest także podstawą terapii w Centrum Hydroterapii Avène, które przyjmuje pacjentów z różnych zakątków globu, borykających się z rozmaitymi problemami skórnymi.

Produkty Avène są wynikiem połączenia zaawansowanych badań naukowych z dbałością o najwyższą jakość i skuteczność. Innowacyjne substancje aktywne, obszerne badania kliniczne, liczne publikacje naukowe oraz rygorystyczne testy skuteczności i tolerancji sprawiają, że są one chętnie wybierane przez klientów na całym świecie. Przy tworzeniu kosmetyków Avène priorytetem zawsze jest zaspokojenie potrzeb osób z najbardziej wrażliwą i wymagającą skórą, co czyni markę zaufanym liderem w swojej kategorii.

Event Avène

Podczas wyjątkowego eventu Avène "Pewność siebie w zdrowej skórze" zaproszeni goście mogli wysłuchać eksperckiego panelu dyskusyjnego dotyczącego wyzwań, z którymi współcześnie mierzy się skóra. Dodatkowo, aby wesprzeć gości w dobraniu pielęgnacji odpowiedniej do indywidualnych potrzeb, marka umożliwiła również wzięcie udziału w specjalistycznym badaniu skóry. 

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały kluczowe gamy produktów Avène w 6 wyjątkowych strefach: Antirougeurs, Cleanance, Vitamin Activ Cg + Hyaluron Activ B3, Cicalfate+, XeraCalm oraz Sun Care. Problemy związane z pielęgnacją skóry trądzikowej zostały przedstawione w interaktywny sposób poprzez zaangażowanie gości w zagadkę z górą lodową, która obrazowała widoczne i niewidoczne zmiany trądzikowe. Na planszy konsumenci umieszczali nazwy niedoskonałości tj. krosty, grudki, mikrozaskórniki i zaskórniki, zgadując, w którym miejscu na górze lodowej, powinny się one znaleźć oraz poznając, jak dużą część tych zmian stanowią zmiany niewidoczne. To właśnie na poziomie zmian niewidocznych, czyli mikrozaskórników działa innowacyjny składnik Comedoclastin zawarty w produkcie CLEANANCE COMEDOMED. Redukuje widoczne krosty i zaskórniki, hamuje powstawanie nowych niedoskonałości oraz zapobiega ich nawrotom.

Na wydarzeniu serwowano herbatę z ostropestu plamistego, ponieważ to wyciąg właśnie z tej rośliny jest sercem CLEANANCE COMEDOMED.

 

*Badania przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną z udziałem 51 uczestników stosujących produkt 2 razy dziennie przez 56 dni . Zaobserwowano znaczącą redukcję liczby zaskórników już po 7 dniach. 
** Międzynarodowe wieloośrodkowe obserwacyjne badanie kliniczne (Francja: 3, Włochy: 2, Polska: 3). 48 pacjentów (12-35 lat, Cleanance Comedomed stosowany samodzielnie 2 razy dziennie. 92,15% pacjentów bez trądziku po 12 miesiącach (zgodnie z definicją nawrotu w protokole GEA>4 wymagającym wprowadzenia leczenia doustnego lub miejscowego).

Materiał promocyjny marki Avène.