Szacuje się, że problem przedwczesnego wytrysku dotyczy ok. 20-30 proc. mężczyzn w Polsce, a ok. 70 proc. doświadcza epizodycznych przypadków zbyt szybkiej ejakulacji. O ile pojedyncza tego typu sytuacja nie powinna wzbudzać niepokoju, to jeżeli powtarza się zbyt często, należy podjąć zdecydowane działania. W wielu przypadkach już proste domowe sposoby pozwolą pożegnać się z problemem, ale jeżeli mimo ich zastosowania wczesny wytrysk nadal ma miejsce, warto skonsultować się ze specjalistą.

Jak przedłużyć stosunek? Regularna aktywność seksualna 

Jak przedłużyć stosunek? Problem zbyt szybkiej ejakulacji często jest następstwem nieregularnej aktywności seksualnej. W rezultacie, wzbierające napięcie seksualne nie pozwala odbyć satysfakcjonującego dla obu stron stosunku, gdy już do niego dojdzie (oczywiście jeśli mówimy o penetracji, bo warto pamiętać, że jest wiele innych aktywności seksualnych, które dają wiele przyjemności i do których erekcja wcale nie jest potrzebna). Współżyjąc regularnie, nie dopuszczasz do takiej sytuacji, a dodatkowo pozbywasz się lęków związanych ze zbliżeniem (dotyczy to zwłaszcza młodych mężczyzn), dobrze poznajesz reakcje swojego ciała i oswajasz się z nimi. Nie bez powodu mówi się, że ćwiczenie czyni mistrza.

Jak wydłużyć stosunek? Masturbacja przed seksem 

Jak przedłużyć stosunek? Dobrym pomysłem jest masturbowanie się przed seksem. Po kilku-kilkunastu minutach będziesz znów gotowy do akcji, ale tym razem ejakulacja nie powinna pojawić się tak szybko. To skuteczna metoda, która pozwoli poprawić jakość życia seksualnego, jednak należy pamiętać, że należy ją stosować w odpowiedni sposób. Masturbując się, nie doprowadzaj do maksymalnie szybkiej ejakulacji. Rób to powoli, jak najdłużej czerpiąc przyjemność. W przeciwnym wypadku może dojść do utrwalenia odruchu przedwczesnego wytrysku i w rezultacie do pogłębienia problemu. 

Jak przedłużyć stosunek? Odrobina alkoholu nie zaszkodzi

Jak przedłużyć stosunek? Dobrym pomysłem może okazać się na przykład kieliszek wina. Alkohol odpręża, rozluźnia, dodaje odwagi i przy okazji zmniejsza wrażliwość zakończeń nerwowych. Biorąc pod uwagę fakt, że większość przypadków przedwczesnego wytrysku ma swoje źródło w nadmiernym napięciu i w lękach seksualnych, ta metoda może okazać się skuteczna. Dodatkowo, lampka wina wypita razem z partnerką czy partnerem może być dobrym wprowadzeniem do romantycznego wieczoru. Nie należy jednak przesadzać z ilością alkoholu. Zbyt duża dawka może bowiem uniemożliwić osiągnięcie erekcji. Tej metody nie należy też powtarzać zbyt często. Pamiętaj, że regularnie spożywany alkohol może uzależnić. 

Jak wydłużyć stosunek? Ćwiczenie kontroli nad wytryskiem 

Jak przedłużyć stosunek? Zarówno masturbacja przed stosunkiem, jak i wypicie odrobiny alkoholu to metody o charakterze doraźnym. Żeby pożegnać problem raz na zawsze, trzeba nauczyć się kontroli nad reakcjami swojego ciała. Metoda start and stop charakteryzuje się bardzo dobrą skutecznością. To trening masturbacyjny, który polega na doprowadzaniu się do szczytowej fazy rozkoszy i na przerywaniu pieszczot tuż przed osiągnięciem orgazmu. Jeżeli ćwiczenie powiedzie się, należy je powtórzyć kilka razy.  

Jak przedłużyć stosunek? Start and stop, APE, technika 3 palców i technika 9 pchnięć

Jak przedłużyć stosunek? Przy użyciu metody start and stop można ćwiczyć solo, ale także z partnerką czy partnerem. Początkowo, aby ograniczyć bodźce, druga osoba powinna pieścić cię dłonią. Gdy uda ci się regularnie powstrzymywać od wytrysku, technikę tę można wykorzystać w trakcie stosunku.

Inna skuteczna metoda nauki kontroli wytrysku to technika APE. Pod tą nazwą kryje się zestaw ćwiczeń, dobieranych indywidualnie dla każdego mężczyzny, w skład których wchodzą masaże i wizualizacje. Technika APE ma na celu lepsze poznanie reakcji ciała, naukę rozpoznawania bodźców i mechanizmów, które doprowadzają do wytrysku.

Zobacz także:

Kolejną techniką, którą można zastosować w trakcie zbliżenia, jest metoda 3 palców. Gdy poczujesz, że stosunek zbliża się do końca, przerwij penetrację, wyprowadź penisa z pochwy partnerki i pozwól jej ucisnąć (jak wskazuje na to nazwa tej metody – trzema palcami) punkt między twoimi jądrami a odbytem (w okolicy gruczołu krokowego). Poczekajcie aż napięcie seksualne nieco opadnie. To powinno dać wam dodatkowy czas. Oczywiście to wszystko można zastosować także przy penetracji analnej z partnerką czy partnerem.

Skuteczna może okazać się też technika 9 pchnięć. To dalekowschodnia metoda opóźniania wytrysku, która zakłada wykonywanie ruchów frykcyjnych według określonego schematu: 9 płytkich pchnięć i 1 głębokie, 8 płytkich pchnięć i 2 głębokie, aż do momentu, w którym wykonasz 1 płytkie pchnięcie i 9 głębokich. Płytkie pchnięcia należy wykonywać delikatne, a głębokie – w szybkim, zdecydowanym tempie. 

Jak wydłużyć stosunek? Wypróbuj inne pozycje seksualne

Jak przedłużyć stosunek? Czasami wystarczy zmienić pozycję. Dla mężczyzn, których dotyczy problem przedwczesnego wytrysku, najlepsze będą te układy, które dają im możliwość kontrolowania intensywności i głębokości wykonywanych pchnięć – spłycenie penetracji może dać bardzo dobry rezultat. Jedną z takich pozycji jest "na pieska", w której osoba penetrowana klęczy, a mężczyzna ustawia się za nią.

Jak przedłużyć stosunek? Trening mięśni Kegla 

Jak przedłużyć stosunek? Kolejną metodą, która wykazuje dużą skuteczność, jest trening mięśni Kegla. To naprawdę łatwe – wystarczy wykonać 30 serii intensywnych skurczów i rozluźnień mięśni PC, czyli dna miednicy, uzupełniając ćwiczenie o 10 serii długich skurczów, trwających ok. 10 sek. Jak znaleźć mięśnie Kegla? W trakcie oddawania moczu, postaraj się wstrzymać strumień. Mięśnie, które napniesz, to właśnie te, o których mowa. Ćwiczenie powtarzaj 2-3 razy dziennie.

Jak wydłużyć stosunek? Zacznij stosować prezerwatywy

Jak przedłużyć stosunek? Skuteczną metodą może okazać się ograniczenie bodźców płynących ze zbliżenia. Aby to osiągnąć, wystarczy założyć prezerwatywę. Niektórzy mężczyźni zakładają nawet kilka kondomów (jednak wtedy jest większe ryzyko zsunięcia się), jednak jeżeli jeden nie wystarczy, warto sięgnąć po prezerwatywy opóźniające wytrysk. Najczęściej, są one wykonane z grubszego lateksu i dodatkowo zawierają środek znieczulający, np. benzokainę.

Jak przedłużyć stosunek? Sięgnij po środki dostępne bez recepty

Jak przedłużyć stosunek? Kolejna metoda to środki dostępne w aptekach bez recepty w postaci żeli, kremów lub aerozolu. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku prezerwatyw opóźniających wytrysk, celem ich stosowania jest znieczulenie prącia na bodźce i w rezultacie  – ograniczenie doznań. W przypadku tego typu środków zalecamy jednak sporą ostrożność. Zastosowane w nadmiarze mogą bowiem uniemożliwić osiągnięcie wzwodu. Dodatkowo, ich działaniu zostanie poddana także osoba partnerska, więc jej doznania będą mniejsze. 

Innym środkiem bez recepty, który może pomóc mężczyznom z ich problemem, są tabletki na erekcję z sildenafilem. Nie, nie opóźnią momentu ejakulacji, ale jeżeli podniecenie nie opadnie, nie stracisz wzwodu tuż po wytrysku i będziesz mógł kontynuować stosunek. Przed ich zastosowaniem należy jednak zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami. 

Jak wydłużyć stosunek? Udaj się do lekarza

Jak przedłużyć stosunek? Jeżeli żadna z opisanych metod nie przyniosła satysfakcjonującego rezultatu, nie obejdzie się bez wizyty u seksuologa. Może bowiem okazać się, że przedwczesny wytrysk jest w tym przypadku następstwem innych problemów, np. nadwrażliwości żołędzi członka lub nadpobudliwości nerwu sromowego. Metod leczenia przedwczesnego wytrysku jest kilka. Lekarz może zalecić fizykoterapię, terapię kombinowaną, łączącą elektroterapię z ćwiczeniami albo leczenie farmakologiczne inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny.