Przede wszystkim upewnij się, że miejsce, które chcesz wybrać to naprawdę SPA. Nie istnieją regulacje określające, kto może korzystać z tej nazwy, dlatego mamy tak wiele "SPA" dla paznokci, "SPA" dla włosów, "SPA" w biurowcach i tym podobnych pomysłów, które niewiele mają wspólnego ze SPA, w którym chcesz spędzić kilka dni wypoczywając i dbając o urodę. 

Do wyboru masz m.in. Day Spa, czyli miejsca oferujące jednodniowy, często bardzo intensywny pobyt - świetne wyjście, jeśli nie masz czasu na dłuższy wyjazd albo nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów związanych z noclegiem. Jeśli spotkasz się z nazwą Destination Spa, oznacza to, że na miejscu czekają na ciebie nie tylko zabiegi, baseny i sauny (to właśnie kryje się pod nazwą Wellness), ale też prawdopodobnie zajęcia sportowe, specjalne diety i warsztaty. W takich miejscach liczy się holistyczne podejście do wypoczynku - skupione wyłącznie na tobie.

- Gdy nie ma zabiegów, korzystamy z harmonogramu atrakcji i zajęć – innego na każdy dzień oraz saun, basenu, jacuzzi… Można spacerować, biegać, pływać łódką, kajakiem, jeździć na rowerze lub zaszyć się na ławce z ulubioną lekturą - tłumaczy Klaudia Babiej z Talaria Ladies SPAktóre przeznaczone jest wyłącznie dla kobiet.

W Resort SPA, w przeciwieństwie do poprzedniego modelu, masz dużą szansę na spotkanie rodzin z dziećmi. To wersja wypoczynku połączona ze zwykłym hotelem - nie wszyscy jego goście są jednocześnie klientami SPA. Poza tym mamy jeszcze całe spektrum SPA specjalistycznych, np. medycznych lub pracujących na określonym rodzaju produktów czy zabiegów. 

Jeśli wybrałaś już rodzaj SPA i zarezerwowałaś pobyt, czas na najprzyjemniejszą część - detale. Na jak długo wyjechać? - 2-3 dni w SPA to dobry czas, aby rozpocząć proces pielęgnacyjny, który z pomocą porad kosmetologa można będzie kontynuować w domu. Ewentualnie warto skorzystać z zabiegów, które dają mocne wrażenia i / lub natychmiastowy efekt – zabiegi na twarz Ingrid Millet, relaksujący masaż na piasku z podpaleniem (!), peelingi na ciało czy też manicure/ pedicure – aby poczuć się piękną - podpowiada nasza ekspertka.

Wybierz pakiet zabiegów, który pozwoli ci się zrelaksować, ale nie będzie uciążliwy. Intensywny masaż całego ciała, manicure, maseczka na twarz, kąpiel w specjalistycznej wannie i okład antycellulitowy to może być zbyt wiele na jeden dzień. Pamiętaj, że w SPA masz przede wszystkim wypocząć, nacieszyć się przyrodą, wolnym czasem i smacznym (najczęściej dietetycznym i zdrowym) jedzeniem. 

- Do walizki pakujemy strój kąpielowy i ulubione kosmetyki oraz przedmioty codziennej pielęgnacji… poza tym niczego nie potrzebujemy. W SPA odstresowujemy się – spędzamy czas w szlafroku i bez makijażu! - przypomina Klaudia Babiej

ZOBACZCIE TALARIA LADIES SPA OD ŚRODKA

ZOBACZ TEŻ: Idealny profil i smukła szyja. Jak wyszczuplić... podbródek?

ZOBACZ TEŻ: Piżamy, szlafroki, koszule nocne... W czym nie wychodzić z łóżka?

ZOBACZ TEŻ: Miranda Kerr w nowej kampanii marki Swarovski