Powiedzmy sobie szczerze: niewiele osób wyobraża sobie życie bez smartfonu. W dzisiejszych czasach używamy go nie tylko do rozrywki czy szukania informacji w sieci, ale również do pracy. Co więcej, przy jego użyciu możemy poszerzać swoją wiedzę, a także rozwijać pasje, np. fotografii. Smartfony coraz częściej wyposażane są w świetne aparaty fotograficzne, dzięki czemu ich posiadacze mogą robić naprawdę niezłe zdjęcia – chociażby na potrzeby mediów społecznościowych. Dobry sprzęt to jeden z aspektów, na który warto zwrócić uwagę, chcąc wykonać zdjęcia smartfonem i osiągnąć tak zwany efekt WOW. O jakie – inne rzeczy warto zadbać? Przeczytacie o tym poniżej.

5 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, by zrobić idealne zdjęcie smartfonem

Smartfon z dobrym aparatem fotograficznym

Zastanawialiście się nad wymianą telefonu na nowszy (i lepszy) model? Jeżeli odpowiedź brzmi „tak”, a przy okazji interesujecie się fotografią mobilną albo zależy wam na poprawie jakości swoich profili w mediach, warto wybrać smartfon wyposażony w dobry aparat. Jedną z nowości na polskim rynku jest smartfon Huawei P smart 2021. Został on wyposażony w poczwórny aparat fotograficzny 48 MP, a także 6,67-calowy wyświetlacz Full HD+. To idealny smartfon do robienia zdjęć i nie tylko! W dniach od 7 do 25 października możecie kupić go w przedsprzedaży. Jego cena wynosi 899 zł. Co więcej, przy zamówieniu otrzymacie prezent – bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3i albo inteligentną opaskę Huawei Band 4. Takiej okazji nie można przegapić.

Sprawdźcie poniżej, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, robiąc zdjęcia smartfonem i jakie funkcje telefonu komórkowego można wykorzystać, by uzyskać jeszcze lepsze efekty.
 

fot. materiały prasowe


Światło

Światło to absolutna podstawa udanego zdjęcia. Najpiękniejsze fotografie (zarówno te wykonane za pomocą smartfonu, jak i profesjonalnego aparatu fotograficznego) wychodzą w świetle dziennym. Bawcie się promieniami słońca, które wpadają do pokoju przez lekko rozchylone żaluzje albo tworzą wyjątkowy efekt na tafli wody, np. jeziora. Zwróćcie uwagę również na to, by światło nie było zbyt ostre. To subtelniejsze jest bowiem bardziej uniwersalne.

Oczywiście wieczorem też można wykonać dobrej jakości zdjęcie. Z całą pewnością pomoże w tym funkcja poczwórnego aparatu fotograficznego AI w smartfonie Huawei P smart 2021. Dzięki niej będziecie mogli zarejestrować najpiękniejsze kadry o każdej porze dnia i nocy. I to zarówno w przypadku krajobrazów, portretów, jak i zdjęć makro.

Kompozycja

Robiąc zdjęcia smartfonem, koniecznie zwróćcie uwagę na kompozycję. Aby osiągnąć efekt WOW, wykorzystajcie zasadę trójpodziału. Dzięki temu fotografowany przez was obiekt (albo obiekty) zachowają odpowiednie proporcje. Na czym ona polega? Spieszymy z odpowiedzią! Kadr, który widzimy w obiektywie (w tym wypadku na ekranie smartfona) należy podzielić na dziewięć równych części – w myślach lub za pomocą specjalnej siatki, czyli jednej z opcji aparatu fotograficznego. Jeśli chcecie wykonać idealne zdjęcie, musicie ustawić fotografowany obiekt w miejscu przecięcia linii dzielących obraz. Warto zwrócić uwagę również na to, by osoba, czy przedmiot, któremu robimy zdjęcia, zajmował 1/3 powierzchni kadru, z kolei tło 2/3 powierzchni.

Tło

Skoro już mowa o tle… To kolejny element zdjęcia, na który trzeba zwrócić uwagę. Jeżeli robicie zdjęcie w domu, upewnijcie się, że w tle nie widać bałaganu – np. rozrzuconych ubrań albo dokumentów na biurku. Fotografując na zewnątrz, unikajcie natomiast śmietników, brudnych ścian, jak również ludzi, którzy mogliby zaburzyć całą kompozycję.

A gdzie szukać idealnego tła? Odpowiedź brzmi: wszędzie! Możliwości jest naprawdę sporo, a ogranicza was jedynie wyobraźnia. Jeśli chcecie zrobić idealne zdjęcie na Instagram, a tym samym przyciągnąć nowych obserwatorów i zwiększyć popularność swojego profilu w popularnej aplikacji, możecie zainspirować się topowymi influencerkami. Dziewczyny, które o robieniu zdjęć smartfonem wiedzą naprawdę dużo, chętnie pozują m.in. na tle odrestaurowanych kamienic. Szukając idealnego tła, pamiętajcie, że teraz w mediach społecznościowych królują beże.
 

fot. materiały prasowe


Własny styl

Warto śledzić aktualnie panujące trendy w fotografii, jak również w branżach, które najbardziej was interesują (także pod względem robienia zdjęć). Jeśli jednak chcecie osiągnąć spektakularny sukces, musicie popracować na własnym – unikatowym stylem. Chodzi o to, by ktoś, kto zobaczy Wasze zdjęcie, od razu poznał jego autora.

Uwaga, konkurs! Odpowiedz na proste pytanie i wygraj stylowy smartfon Huawei P smart 2021 z poczwórnym aparatem fotograficznym

Mamy świetną wiadomość dla osób, które chciałyby zaopatrzyć się w stylowy smartfon Huawei P smart 2021. Teraz możecie go wygrać w konkursie organizowanym przez markę Huawei. Jedyne, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy i odpowiedzieć na pytanie konkursowe – wszystkie szczegóły znajdziecie pod tym linkiem >>> Lubisz robić zdjęcia? Weź udział w konkursie i wygraj stylowy smartfon Huawei P smart 2021 z poczwórnym aparatem fotograficznym! [KONKURS].