Rozjaśnienie włosów w salonach fryzjerskich to inwazyjny zabieg, który osłabia je i wysusza. Co więcej, należy regularnie go powtarzać, a pokłosiem są nieestetyczne odrosty. Chociaż wiele miejsc oferuje różne propozycje, np. rozjaśnianie jedynie poszczególnych pasemek, nie trzeba od razu farbować włosów na blond mechanicznie. Istnieje wiele domowych metod, za pomocą których możesz mniej inwazyjnie rozjaśnić włosy, a tym samym nie niszcząc ich aż tak bardzo. Oczywiście efekt będzie łagodniejszy, ale kosztem zdrowych i błyszczących włosów, a to chyba niewielka cena. Poza tym, jeśli nie należysz do grona fanek mikstur na bazie cynamonu, cytryny czy miodu, pozostają profesjonalne produkty do rozjaśniania, które są dostępne w popularnych drogeriach i również zapewnią efekt jaśniejszych włosów. Zainteresowana? Więcej o tym, jak rozjaśnić włosy w domu, możesz przeczytać poniżej.

Jak rozjaśnić włosy w domu – rumianek 

Rumianek to naturalny rozjaśniacz włosów. Jeśli więc marzysz o delikatnych refleksach w odcieniu złocistego blondu, wykorzystaj tę roślinę do przygotowania tak zwanej płukanki. W jaki sposób? To bardzo proste! Wystarczy, że zaparzysz (około litr) naparu z rumianku, zanurzysz w nim włosy, a następnie pozostawisz je do naturalnego wyschnięcia. Aby osiągnąć upragnione efekty, warto powtarzać tego rodzaju zabieg raz w tygodniu. 

Jak rozjaśnić włosy w domu – miód

W rozjaśnianiu włosów w domu pomocny może się okazać także miód. Ta metoda wymaga jednak nieco więcej wolnego czasu. Należy bowiem dodać łyżkę miodu do ulubionej odżywki do włosów, a następnie zaaplikować uzyskaną miksturę na umyte, ale wciąż wilgotne włosy i pozostawić ją na około godzinę. Po upływie tego czasu trzeba natomiast (bardzo dokładnie) spłukać mieszankę z głowy. 

Jak rozjaśnić włosy w domu – cynamon

Kolejny, ale równie skuteczny sposób na rozjaśnienie włosów w domu, wymaga użycia cynamonu. Podobnie jak w przypadku miodu, niezwykle aromatyczną przyprawę należy połączyć z używaną na co dzień odżywką, a następnie nałożyć ją równomiernie na włosy. Po wykonaniu tych kroków załóż czepek i pozostaw go na głowie na około dwie godziny. Jeśli zdecydujesz się ten sposób, upragnionych efektów możesz spodziewać się niemal od razu. 

Jak rozjaśnić włosy w domu – sok z cytryny

Do grona naturalnych rozjaśniaczy należy również cytryna, a konkretnie jej sok. Jak rozjaśnić włosy w domu za pomocą tego składnika? Spieszymy z odpowiedzią! Na początku przygotuj wszystkie potrzebne elementy, czyli ciepłą wodę, sok z cytryny, miskę oraz małą buteleczkę (najlepiej z atomizerem). Następnie wyciśnij sok z jednej cytryny do miski i dodaj do niej dwa razy więcej wody niż wspomnianego już soku. Wymieszane ze sobą składniki przelej do pustej buteleczki. Jeśli została ona wyposażona w atomizer, spryskaj włosy uzyskaną miksturą. W przypadku „normalnej” butelki po prostu postaraj się nałożyć ją równomiernie na włosy. I jeszcze jedno. Po rozprowadzeniu soku z cytryny i wody na włosach wyjdź na balkon albo do swojego ogródka. Po co? Niezwykle ważne jest bowiem to, by wystawić włosy na działanie promieni słonecznych. Po około godzinie na zewnątrz zauważysz upragnione efekty.

Właśnie dlatego ten zabieg warto wykonać w słoneczny i ciepły dzień. Wychodząc na słońce, nie zapomnij o kremie z filtrem SPF!

Jak rozjaśnić włosy w domu – chmiel

Chmiel to roślina, która z powodzeniem może zostać wykorzystana do rozjaśnienia włosów. Brzmi abstrakcyjnie? Ale to działa! Jak rozjaśnić włosy chmielem? Będziesz potrzebować naparu z szyszek. Nie muszą być świeże. Świetnie sprawdzą się także suszone. Garść takich szyszek należy zalać wrzątkiem (około pół litra). Potem wystarczy przykryć i odczekać 20 minut. Tak przygotowany napar z chmielu rozjaśniający włosy wystarczy odcedzić i gotowe. Potem należy wypłukać włosy. Zadba nie tylko o zmianę odcienia, ale również będzie pielęgnował kosmyki i skórę głowy. 

Zobacz także:

Kosmetyki do rozjaśniania włosów. Kupisz je w drogerii 

Jeśli jesteś naturalną blondynką i szukasz kosmetyków, które wzmocnią efekt rozjaśnianych włosów, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Na rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju produktów. I (wbrew pozorom) nie trzeba wydać na nie fortuny. Warto pielęgnować włosy całą serią (czyli szamponem i odżywką), która nawilży i podbije naturalny lub rozjaśniany blond. Produkty z fioletowym pigmentem, np. Blonde Angel marki Kevin Murphy lub tańsza opcja, czyli rozjaśniacz w spreju Multi Blond Reflex marki Joanna pogłębiają koloryzację i jednocześnie neutralizują żółte i ciepłe tony, co jest częstym problemem przy rozjaśnianiu chemicznym. Drugi z nich możesz kupić online - sprawdź poniżej. 

Z przetestowanych przez nas kosmetyków tego typu polecamy również fioletowy, nawilżający toner Balmain. Zwróć również uwagę na markę Maria Nila, która ma w ofercie odżywki i maski do włosów, przedłużające świeżość koloru i głęboko odżywiające włosy. Zawierają zmywalny pigment, który (w zależności od odcienia) wzmacnia lub zmienia kolor włosów, także je rozjaśniając!