Na rynku beauty znajdziecie wiele kosmetyków, dzięki którym w łatwy sposób rozjaśnicie włosy. Jednym z naszych ulubionych jest spray Sheer Blonde od marki John Frieda. W popularnych drogeriach dostępne są również płukanki, szampony, odżywki, a nawet całe kuracje rozjaśniające włosy. Warto jednak wspomnieć, że istnieją także proste, szybkie, a zarazem w 100% naturalne zabiegi, dzięki którym uzyskacie piękne blond refleksy. Niezwykle skuteczne okazuje się rozjaśnianie włosów za pomocą soku z cytryny. Jak wykonać ten zabieg? Dokładną instrukcję znajdziecie poniżej.

Jak rozjaśnić włosy w domu za pomocą soku z cytryny?

Aktualnie wizyta w salonie fryzjerskim nie wchodzi w grę. Ale pamiętajcie, że możecie rozjaśnić włosy we własnej łazience. Potrzebujecie do tego ciepłej wody, cytryny i buteleczki (najlepiej ze spryskiwaczem). Przygotujcie również miseczkę. Wyciśnijcie sok z cytryny do miski. Następnie dodajcie do niej odrobinę ciepłej wody (pamiętajcie, że wody powinno być dwa razy więcej niż soku z cytryny). Dokładnie zmieszajcie ze sobą składniki, a powstałą „miksturę” przelejcie do pustej buteleczki. Kolejny krok to równomierne spryskanie włosów. Jeżeli nie macie buteleczki ze spryskiwaczem, po prostu nałóżcie cytrynową mieszankę na głowę. I uwaga, teraz najważniejsze. Tuż po wykonaniu zabiegu musicie wyjść na balkon albo do ogródka i wystawić swoje włosy na działanie promieni słonecznych (nie zapomnijcie tylko o kremie z filtrem!). Po godzinie na waszych włosach pojawią się piękne refleksy w odcieniu słonecznego blondu.

Pamiętajcie, że ten sposób sprawdzi się jedynie u blondynek, które chciałyby delikatnie rozjaśnić swoje włosy, odświeżyć obecny kolor. Posiadaczki ciemniejszych włosów (na czele z brunetkami) niestety nie osiągną upragnionych efektów za pomocą soku z cytryny.

Jak rozjaśnić włosy w domu?