To jak się czujemy, w jakiej kondycji jest nasza skóra i czy łatwo nam się skoncentrować sprowadza się do jednego: jakości snu. Sen ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia. Badania dowodzą, że 2-3 nieprzespane noce diametralnie wpływają na kondycję psychiczną i fizyczną, osłabiając pamięć i zdolność koncentracji. Istnieje też ogromna zależność między jakością snu, a kondycją cery. Kiedy śpimy, skóra regeneruje się i eliminuje toksyny. A co dzieje się, kiedy nie ma na to wystarczająco dużo czasu? Pojawia się m.in. problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu nawilżenia naskórka, czego efektem może być odwodniona skóra. Ile godzin powinniśmy zatem poświęcać na nocną regenerację? To mocno indywidualna kwestia, ale 7-9 godzin to optymalny przedział. 

I mniej śpisz, tym mniejszą masz ochotę na seks

Kiedy na nocną regenerację poświęcamy zbyt mało czasu, odbija się to także na naszym życiu seksualnym. Tak! Jakość naszego snu i jakość seksu są ze sobą ściśle powiązane. I są na to naukowe dowody. W 2015 roku w The Journal of Sexual Medicine opublikowano wyniki interesującego badania. Wykazało ono, że kobiety, które w ciągu dwóch tygodni zyskały dodatkową godzinę snu, były zdecydowanie bardziej chętnie na aktywność seksualną. Z kolei u mężczyzn wpływ snu na tę sferę naszego życia przebadano pod kątem testosteronu – hormonu, od którego zależą seksualne funkcje mężczyzny. Jego spadek rocznie odnotowuje się na poziomie 1 do 2%. Zaś u mężczyzn, których sen w badaniu ograniczono do 5 godzin na dobę, spadek ten wynosił od 10 do 15% już następnego dnia. Do takiego zaskakującego wniosku doszli naukowcy z University of Chicago.

Rozmiar ma znaczenie!

Ale ilość snu to nie wszystko. Nawet jeżeli będziemy sypiać regularnie, a nie zadbamy o komfort snu, nadal będziemy czuć się niewyspani i zmęczeni. A to odbije się na naszym życiu seksualnym. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiedni materac. I jedną z rzeczy, jaką warto wziąć pod uwagę jest rozmiar. Ten ma ogromne znaczenie i bez wątpienia nie może być za mały. Najlepiej wybrać taką długość i szerokość, by czuć się na tym obszarze bezpiecznie. Krótko mówiąc – im więcej miejsca, tym większe pole do popisu! Nie wiesz, jaki materac będzie odpowiedni dla ciebie i twojego partnera? Najlepszym rozwiązaniem dla par jest materac o szerokości zaczynającej się od 140 cm do 180 cm i o długości 200 cm. 


fot. materiały prasowe

Dbasz o dyskrecję? Zadbaj też o wytrzymałość

Lubisz uprawiać seks, ale nie chcesz, żeby wiedzieli o tym wszyscy sąsiedzi? W tym także może pomóc ci odpowiednio dobrany materac. Pod tym względem idealny będzie materac piankowy. Dlaczego? Bo nie posiada on w swojej budowie sprężyn, więc żadne hałasy (oprócz tych niekontrolowanych) nie będą wychodzić poza twoją sypialnię. W końcu komfort psychiczny jest równie ważny co fizyczny, więc pod tym względem materac piankowy będzie niezastąpiony. Ale inwestując w ten rodzaj materaca, inwestujesz jednocześnie w wygodę i wytrzymałość. Jego celem jest bowiem odpowiednie podpieranie sylwetki podczas wypoczynku, jak również dopasowanie się do kształtu, wagi oraz temperatury ciała. Jest także idealny dla osób mających problemy z bólem kręgosłupa, a te – choćby ze względu na siedzący tryb życia – pojawiają się u coraz młodszych osób. Z materacem piankowym możesz być pewna nie tylko udanego seksu, ale także snu. Wiodącym producentem materacy piankowych jest marka Hilding.


fot. materiały prasowe

Eksperymentuj w łóżku i… z materacem

Klucz do udanego seksu? Eksperymentowanie – zarówno z partnerem/partnerką, by lepiej poznać swoje pragnienia i potrzeby, ale również z materacem. Jeśli nie jesteś pewna, czy powinnaś wybrać materac sprężynowy czy piankowy, dobrym rozwiązaniem może być dla ciebie materac hybrydowy, czyli łączący w sobie elementy materaca sprężynowego z pianką termoleastyczną. Tego typu materac dopasowuje się do sylwetki na podstawie wydzielanego przez ciało ciepła, a zarazem zapewnia dodatkowe punkty podparcia. Jednak oprócz wygody podczas snu, materac hybrydowy może być również gwarantem niezapomnianych wrażeń w trakcie seksu. Jest bardzo wytrzymały, elastyczny i gwarantuje odpowiednio stabilny grunt dla naszych intymnych zbliżeń. Producentem materacy hybrydowych jest m.in. marka SleepMeed.


fot. materiały prasowe

Materiał powstał we współpracy z marką Hilding